info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Autowelt Latvijas čempionāta regbijā 7 trešais Guinness posms Siguldā.

26.09.2011

Latvijas čempionāta trešais posms norisinājās 24. septembrī, Siguldas “Depo” laukumā. Sacensībās piedalījās deviņas komandas: “Transact Pro” 1, “Transact Pro” 2, “Kurši/Livonia”, “Autowelt/Livonia”, “LLU/Telms”, “Kalve”, Valmieras “Fēnikss”, “Eži/LMT” un RK “Rīgas tilti” (RT). Meistarsacīkšu trešā posma pirmajā fāzē visas vienības tika sadalītas trijās grupās pa trim komandām, aizvadot viena apļa sacensības. Pēc tam visas pirmo vietu ieguvējas un viena labākā otrās vietas īpašniece uzsāka izslēgšanas cīņas (pusfinālus) par pirmo vietu (kausu), bet nākamo divu otro vietu ieguvējas un divas labākās trešo vietu īpašnieces uzsāka izslēgšanas cīņas (pusfinālus) par 5. vietu (šķīvi), savukārt sliktākā trešās vietas ieguvēja cīņas noslēdza devītajā vietā (iegūstot biķeri).

“Transact Pro” 1 grupu cīņās ar 62:0 uzvarēja RK RT un ar 41:0 “Autowelt/Livonia”. Vēl šajā trio “Autowelt/Livonia” ar 22:12 pieveica RK RT, kas tādējādi ierindojās devītajā vietā posma kopvērtējumā (izcīnot biķeri) un tālākajām cīņām nekvalificējās.

Citā grupā “Kurši/Livonia” ar 19:5 pieveica Valmieras “Fēniksu” un ar 24:20 “LLU/Telms”. Savukārt “LLU/Telms” ar 20:0 uzvarēja “Fēniksu”. Tādejādi studenti izcīnīja labāko rezultātu starp otro vietu ieguvējām komandām.

Savukārt vēl vienā grupā “Kalve” ar 29:0 uzvarēja “Eži/LMT” un ar 37:5 “Transact Pro” 2. Vēl vienā mačā šajā trio “Eži/LMT” ar 17:12 pieveica “Transact Pro” 2.

Tādējādi pusfinālos cīņā par pirmo vietu iekļuva “Transact Pro” 1 un “LLU/Telms”, kā arī “Kalve” un “Kurši/Livonia”. Savukārt pusfinālos par piekto vietu spēkiem mērojās “Eži/LMT” – “Transact Pro” 2 un “Autowelt/Livonia” – Valmieras “Fēnikss”.

Cīņā par piekto vietu (šķīvi) pusfinālos “Eži/LMT” ar 12:27 atzina “Transact Pro” 2 pārākumu, bet “Autowelt/Livonia” ar 22:17 pieveica Valmieras “Fēniksu”. Finālā par septīto vietu Valmieras “Fēnikss” ar 22:7 uzvarēja “Eži/LMT” vienību, bet izšķirīgajā mačā par piekto vietu jeb šķīvi “Autowelt/Livonia” ar 10:7 pieveica “Transact Pro” 2.

Savukārt cīņā par pirmo vietu (kausu) pusfinālos “Transact Pro” 1 ar 31:0 uzvarēja “LLU/Telms”, bet “Kurši/Livonia” sīvā cīņā tikai papildlaikā ar 17:12 pieveica “Kalvi”. Finālā par trešo vietu par pārsteigumu parūpējās “LLU/Telms” vienība, kas ar 19:15 pieveica “Kalvi”, ierindojoties Siguldas “Guinness” posma trešajā vietā. Toties sacensību finālā kārtējo reizi šajā sezonā spēkiem mērojās “Transact Pro” 1 un “Kurši/Livonia”.

Finālmača iesākumā rezultātu pirmie atklāja “Kurši/Livonia” – Kristaps Bērziņš guva piezemējumu, bet Vigo Valdavs juniors precīzi izpildīja realizācijas sitienu, panākot 7:0. Diemžēl jāatzīst, ka tie bija vienīgie “Kurši/Livonia” regbistu gūtie punkti šajā mačā. Turpmākajā cīņas gaitā dominēja “Transact Pro” 1. Vispirms Kristaps Jakušs panāca 5:7, bet tad Valters Raņķis guva piezemējumu un pats precīzi izpildīja realizācijas sitienu, izvirzot “Transact Pro” 1 vadībā ar 12:7. Tā noslēdzās finālspēles pirmais puslaiks.

Mača otrajā daļā Leno Bramanis un Raņķis palielināja rezultātu līdz 19:7, tad piezemējumus guva Andris un Gunārs Andersoni – 29:7. Visbeidzot Mikus Ozols un Raņķis pielika spēlei punktu – 36:7.

Galīgā vietu secība Siguldas “Guinness” posmā. 1. “Transact Pro” 1, 2. “Kurši/Livonia”, 3. “LLU/Telms”, 4. “Kalve”, 5. “Autowelt.Livonia”, 6. “Transact Pro” 2, 7. Valmieras “Fēnikss”, 8. “Eži/LMT”, 9. RK RT.

“Kurši/Livonia” galvenais treneris Vilmārs Sokolovs: Rezultāts beigās sanāca tāds, kāds apmēram bija spēku samērs, protams, izņemot dažas nianses. Jācenšās sagādāt “Transact Pro” pirmajai komandai konkurenci nākamgad. Šogad viņi bija nedaudz augstākā līmenī pār visiem. Varu tikai apsveikt savus sāncenšus ar demonstrēto sniegumu.