info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Autowelt Livonia iegūst Garkalnes kausu un tuvojas uzvarai Latvijas čempionātā

20.07.2013

”Autowelt/Livonia” sestdien, 20. jūlijā Upesciemā uzvarēja Garkalnes kausa izcīņā, kas vienlaicīgi bija Latvijas regbija 7 čempionāta otrā kārta un nokļuva ļoti tuvu uzvarai visā čempionātā, jo trešajā kārtā Ventspilī pietiek iekļūt pusfinālā.

Finālspēlē ”Autowelt/Livonia” ar 38:17 uzvarēja RK ”Baldone”/LSPA, bet ar citiem favorītiem – ”RE-Fort/Miesniekiem” turnīra ceļi saveda kopā jau pusfinālā. Tajā livonieši bija pārāki ar 21:5. Ja pēc divām kārtām ”Autowelt/Livonia” ir divi punkti, tad tuvākajiem sekotājiem – ”RE-Fort/Miesniekiem” un RK ”Baldonei”/:SPA – pa pieciem. Tāda ir iegūto vietu summa posmos. Matemātika liecina, ka ar iekļūšanu pusfinālā 10. augusta turnīrā Ventspilī livoniešiem pietiks, lai garantētu sev Latvijas čempionu nosaukumu regbijā 7.

Kluba otra komanda ”Garkalne/Livonia” ieguva posmā piekto vietu ar 24:12 pārspējot LMT ”Ežus”.

Deviņas komandas priekšsacīkstēs bija sadalītas trīs grupās. Tieši jaunpienācēja otrajā kārtā – ”Piekūni” ļāva pirmo vietu rangā pēc priekšsacīkstēm ieņemt baldoniešiem, kuri C grupā sagrāva ”Piekūnus” ar 62:0 un pēc tam RTU/”Miesniekus” ar 24:0.

”Es visu sapratu un gribēju, lai mūsu komanda rangā būtu pirmā pēc priekšsacīkstēm, taču reāli spēle pret ”ežiem” neaizgāja,” vēlāk sacīja ”Aurtowelt/Livonia” lietuviešu treneris Edmunds Ščavinsks. ”Autowelt/Livonia” A grupas pirmajā spēlē ar 53:0 pārliecinoši uzvarēja LLU ”Telms”, taču ar 34:12 uzvaru pār ”ežiem” pietrūka, lai būtu pirmie rangā pēc priekšsacīkstēm.

Tieši tāpēc pēdējo regbija 7 turnīru finālistiem Upesciemā bija jātiekas jau pusfinālā.

Tajā, kas tikpat labi varēja būt fināls, rezultātu atklāja Toms Zibolis. Andris Andersons ”miesniekiem” atbildēja ar piezemējumu, taču nebija precīzas realizācijas. Puslaika beigās livonieši patiesi pašaizliedzīgi nocīnījās aizsardzībā, turklāt vēl izturēja, kad divu minūšu piespiedu atpūtu nopelnīja Artūrs Kisle. Otrā puslaika sākumā, joprojām spēlējot vairākumā, bīstami uzbruka ”miesnieki” , tomēr laukuma saimniekiem izdevās pārvest spēli pretinieku pusē. Ar diviem skaistiem piezemējumiem izcēlās Vitars Blošķis – ”Lāzers”, kurš vēlāk saņēma arī turnīra Labākā spēlētāja balvu. Mača izskaņā pretinieki vairs netika pāri viduslīnijai. Visas trīs realizācijas iesita Vigo Valdavs juniors. Kristaps Bērziņš drīz vien tika nomainīts, jo guva nelielu savainojumu, kas gan neliedza komandas kapteinim vēlāk piedalīties finālspēlē.

Finālmačs nebija tik intriģējošs kā pusfināls, taču baldoniešu cīņasspars bija uzteicams. Kristaps Bērziņš izdarīja divus piezemējumus, Blošķis, Zibolis, Simons Fuko un Valdavs – pa vienam. Juniors arī iesita četras realizācijas. Pretiniekiem finālā ar piezemējumiem izcēlās Mikus Ozols, Matīss Zalcmanis un Kaspars Jakušs, kurš iesita arī realizāciju pēc sava piezemējuma.

”Turnīrs bija labi noorganizēts. Kā trenerim man šķita, ka šajā posmā komandu līmenis bija vēl augstāks nekā pirmajā kārtā. Komandas nebija sliktas, patika Baldone un studenti. Domāju, ka mēs nospēlējām ļoti labi un izcīnījām pirmo vietu. Jau pusfinālā mums bija nopietns pretinieks, taču mēs bijām labāki un ātrāki,” sacīja Ščavinsks.

RFC ”Livonia” otra komanda ”Garkalne/Livonia” savā B grupā ar 14:5 uzvarēja ”Beverīnu/Fēnikss” un ar 0:33 piekāpās ”RE-Fort/Miesniekiem”. Pusfinālā par piekto vietu ”Garkalne/Livonia” ar 15:14 vēlreiz uzvarēja ”Beverīnu/Fēnikss” un spēlē par piekto vietu ar 24:12 uzvarēja LMT ”Ežus”.

”Autowelt/Livonia” sastāvs: Ainārs Bērziņš, Jānis Riekstiņš, Toms Zibolis, Norberts Bekmanis, Vaidots Goubs, Vigo Valdavs jun., Kristaps Bērziņš (K), Artūrs Kisle, Simons Fuko, Reinis Pepa, Vitars Blošķis.

”Garkalne/Livonia” sastāvs: Mārtiņš Rundāns, Artūrs Ozoliņš, Kaspars Jēkabsons (K), Semjons Petjuņins, Gedimins Švoba, Arnis Sevostjanovs, Mārtiņš Upītis, Jānis Zvaigzne, Raivis Jermacāns, Deivids Cjukša, Edijs Libers, Edgars Bogdanovs.

Komandu klasifikācija otrajā kārtā: 1. ”Autowelt/Livonia”, 2. RK ”Baldone”/LSPA. 3. ”RE-Fort/Miesnieki”, 4. RTU/”Miesnieki”, 5. ”Garkalne/Livonia”, 6. LMT ”Eži”, 7. ”Beverīna/Fēnikss”, 8. LLU ”Telms”, 9. ”Piekūni”.

Situācija Latvijas čempionātā pirms pēdējā posma: 1. ”Autowelt/Livonia” 2 punkti, 2.-3. RK ”Baldone”/LSPA un ”RE-Fort/Miesnieki” pa 5, 4. RTU/”Miesnieki” 8, 5. ”Garkalne/Livonia” 10, 6. LMT ”Eži” 12, 7.-8. ”Beverīna/Fēnikss” un LLU ”Telms” pa 15.

Valters Nikans, RFC ”Livonia” preses sekretārs

Foto: Zigismunds Zālmanis (”Nikon”)