info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Autowelt/Livonia – čempioni

10.08.2013

Ar “Autowelt/Livonia” uzvaru kopvērtējumā un trešajā kārtā, un “Garkalne/Livonia” trešo vietu un ceturto kopvērtējumā sestdien noslēdzās 2013. gada Latvijas čempionāts regbijā 7, kurā jaunajai čempionvienībai pietika ar uzvaru jau savā dienas pirmajā spēlē, lai kļūtu neaizsniedzama pārējām komandām.

Vispirms tika mainīta trešās kārtas norises vieta, ko no Ventspils pārcēla uz Siguldu. Tiesa, tas bija diezgan savlaicīgi. Taču tikai piektdien no rīta kļuva zināms, ka dalību turnīrā atsauc “Piekūni”. Rīkotāji pārstrādāja deviņām komandām domāto turnīru uz astoņām piemērotu. Bet piektdien vakarpusē par dalības atsaukšanu pavēstīja RTU/”Miesnieki”, un kalendāru nācās pārstrādāt atkal – tagad jau septiņām komandām.

Tāpēc arī iznāca tā, ka “Autowelt/Livonia” ar uzvaru 55:0 savā dienas pirmajā spēlē pret LLU/”Telms” garantēja sev vismaz otro vietu trīs komandu grupā un čempionu titulu RFC “Livonia” pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē. Oficiāli tas notika pulksten 13.05 līdz ar mača tiesneša Māra Zeltiņa finālsvilpi.

Pirms tam grupā LLU/”Telms” jau bija zaudējis “Garkalne/Livonia” ar 5:21 un augstāk par trešo vietu tikt vairs nevarēja. Savukārt, nespēlējot “miesnieku” otrajai komandai, abas “Livonia” komandas iekļuva pusfinālā. Abu “Livonia” komandu spēlē grupā “Autowelt/Livonia” uzvarēja ar 38:7.

Iepriekšējās trīs sezonās “Livonia” pirmā komanda allaž bija otrā kopvērtējumā aiz “Miesnieku” pirmās komandas. “Baldone”/LSPA sekmīgi aizstāvēja pirms gada iegūtās bronzas medaļas.

“Garkalne/Livonia” pusfinālā ar 5:22 zaudēja “RE-Fort/Miesnieki”, bet “Autowelt/Livonia” ar 39:0 uzvarēja “Baldone”/LSPA. Pārējās trīs komandas aizvadīja apļa turnīru pēc kura kļuva skaidrs, ka LMT/”Eži” trešajā posmā ir piektie, LLU “Telms” – sestie un “Beverīna/Fēnikss” – septītie.

Mačā par trešo vietu “Garkalne/Livonia” uzvarēja favorītus baldoniešus ar 26:19, savukārt finālspēlē “Autowelt/Livonia” neatstāja nekādas izredzes “RE-Fort/Miesniekiem”, kas tika atstāti sausā ar 33:0.

Pirmajā finālmača puslaikā livoniešu pārsvars bija 5:0 pēc Kristapa Bērziņa piezemējuma. Otrajā puslaikā Vitars Blošķis, Kristaps Bērziņš, Toms Zibolis un Ainārs Bērziņš izdarīja vēl četrus piezemējumus, bet Vigo Valdavs iesita visas četras realizācijas.

“Spēlējām skaisti. Pirmais puslaiks ar “miesniekiem” bija līdzīgs,” sacīja čempionvienības treneris Edmunds Ščavinsks. “Iespējams, ka trešais turnīrs vairs nebija tik izšķirošs, “miesnieki” atslābinājās, kādēļ palika uz nulles. Taču esmu ļoti priecīgs par mūsu kluba otrās komandas spēli.”

Ščavinsks domā, ka čempiontitula likteni izšķīra otrās kārtas pusfināls, kurā jau tika savestas abas šogad spēcīgākās komandas un virsroku ņēma “Autowelt/Livonia” atstājot “RE-Fort/Miesniekus” vispār ārpus fināla.

Nākamā gada vasarā “Livonia” ar prieku pieņems ielūgumu Maskavā startēt tradicionālajā Eiropas čempionu kausa izcīņā, kurā līdz šim vienmēr bija spēlējuši “Miesnieki”. Šogad šis turnīrs nenotika Pasaules kausa finālturnīra dēļ.

Trešajā kārtā “Autowelt/Livonia” pārstāvēja:

Ainārs Bērziņš, Artūrs Kisle, Kristaps Bērziņš, Vigo Valdavs, Jānis Riekstiņš, Jurijs Franguļans, Norberts Bekmanis, Toms Zibolis, Vaidots Gaubs, Vitars Blošķis.

Pirmajā un otrajā kārtā spēlēja Simons Fuko, tikai pirmajā – Gedimins Čekanausks un Jurijs Fomins, bet tikai otrajā – Reinis Pepa.

“Garkalne/Livonia” trešo vietu trešajā kārtā izcīnīja:

Mārtiņš Rundāns, Edijs Libers, Artis Jurkovskis, Arnis Sovostjanovs, Artūrs Ozoliņš, Kaspars Jēkabsons, Deivids Cjukša, Aleksejs Kuzņecovs, Raivis Jermacāns, Laurins Prelgausks

2013. gada Latvijas čempionāta kopvērtējums:

1. ”Autowelt/Livonia” 3 punkti

2. ”RE-Fort/Miesnieki” 7

3. RK ”Baldone”/LSPA 9

4. ”Garkalne/Livonia” 13

5. RTU/”Miesnieki” 16

6. LMT ”Eži” 17

7. LLU ”Telms” 21

8. ”Beverīna/Fēnikss” 22

9. ”Piekūni” 27

Visu Latvijas čempionātu godalgoto vietu ieguvēji regbijā 7

(zelts, sudrabs, bronza)

1993 RAF Rīgas miesnieks I Nakts zvaigznes

1994 RAF RTO RVR/UV Centrs

1995 RAF Rīgas miesnieks RTO

1996 Rīgas miesnieks Remus US

1997 7 Up RTO US

1998 Varāns US Remus

1999 Varāns Remus BankServiss

2000 BankServiss Remus LMT/Eži

2001 BankServiss Ādažu čipsi Remus I

2002 BankServiss Ādažu čipsi Remus

2003 Orac Husqvarna Remus

2004 STATS Ādažu čipsi LMT/Eži

2005 STATS/Ķekava LMT/Eži Remus

2006 STATS/Ķekava Ovāls Garkalne

2007 Ruks LMT/Eži US

2008 LMT/Eži STATS/ASK RT

2009 STATS/Ķekava Ādažu čipsi LMT/Eži

2010 Transact Pro Kurši/Livonia RK Baldone

2011 Transact Pro Kurši/Livonia Kalve

2012 LDE/Miesnieki Autowelt/Livonia Baldone/LSPA

2013 Autowelt/Livonia RE-Fort/Miesnieki Baldone/LSPA

Katra kluba komandu izcīnītās godalgas Latvijas čempionātos regbijā 7

(zelts, sudrabs, bronza, pavisam)

Miesnieki 14 6 3 23

RAF 3 0 0 3

Varāns, ĀČ, Ovāls, Kalve 2 5 1 8

LMT/Eži, Husqvarna 1 3 3 7

Livonia 1 3 0 4

RVR, Remus, RT 0 3 7 10

Universitātes sports 0 1 3 4

Baldone 0 0 3 3

Nakts zvaigznes 0 0 1 1

Valters Nikans, RFC ”Livonia” preses sekretārs

Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON) GALERIJA