info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Baltijā pagaidām bez panākumiem

5.09.2020
“Garkalne/Livonia” sestdien, 1. augustā, mājīgajā Upesciema stadionā Batijas TOP līgas regulārās sezonas noslēguma spēlē ar 17:32 (10:17) zaudēja Kauņas komandai “Ažuolas”.
Regulāro sezonu livonieši noslēdza bez uzvarām, bet tam ir objektīvi iemesli. Jau iepriekšējo maču “Garkalne/Livonia” aizvadīja novājinātā sastāvā, laukumā devās pat veterāns Lauris Ērenpreiss. Pirms sestdienas mača lazarete papildinājusies, liekot komandas vadībai pirms mača krietni lauzīt galvu par sastāvu. Tādējādi mačā laukumā redzējām tikai dažus no ierastajiem pamatsastāva spēlētājiem, bet svarīgas lomas tika uzticētas ierastajiem rezervistiem.
Regbistu veselības likstu dēļ livonieši nespēja aizpildīt visus lauciņus pieteikumā, bet visu otro puslaiku teicami šāda līmeņa spēli aizvadīja “Livonia” leģenda Nikolajs Petjuņins. Viens no ilggadējiem Latvijas regbistiem pirms nedēļas nosvinēja savu 55. jubileju, bet tas viņu neatturēja doties cīņā pret krietni jaunākiem vīriem.
“Viens par visiem un visi par vienu!” – ar tādu iedvesmu livonieši devās laukumā, nedomājot padoties tik sarežģītā situācijā. Mača sākumā “Ažuolas” ar soda sitienu izvirzījās vadībā, bet tad vairākas labas livoniešu kombinācijas ļāva pārņemt iniciatīvu. Laukuma pārsvars tika arī izmantots, veicot divus piezemējumus – abus tos izdarīja Žoels Sorija Ibanjess. Pirmā puslaika izskaņā ātrie un fiziski spēcīgie Kauņas regbisti atguvās un noslēdza savā labā 17:10.
Otrā puslaika sākumā “Ažuolas” ātri izdarīja vēl vienu piezemējumu, nostiprinot vadību. Drīz vien Kauņas regbisti panāca arī 32:10, bet mača izskaņa pagāja livoniešu zīmē. Lai gan mūsu regbistu spēki bija teju izsīkuši, izdevās ātra saspēle un Ibanjess veica savu trešo piezemējumu spēlē. Tādējādi maču izdevās noslēgt uz pozitīvas nots, lai gan piedzīvots zaudējums ar 17:32.
Tagad “Garkalne/Livonia” gaida divas spēles Latvijas čempionāta ieskaitē. Otrdien 4. augustā Upesciemā pulksten 19:30 spēlēsim pret “Jūrmalu”. Pēc tam livoniešiem būs nedēļa, lai atjaunotu spēkus pirms atbildīgas spēles – 11. augustā Upesciemā uzņemsim “Eži/EK Sistēmas”. “Eži” allaž ir ciets rieksts abiem vadošajiem Latvijas klubiem un to apliecināja spēlē pret “Ķekava/Miesnieki”, cīnoties neizšķirti 26:26. Tāpēc svarīgi pirms šī mača vadošajiem “Garkalne/Livonia” regbistiem sadziedēt savainojumus, lai pret “ežiem” laukumā varētu doties optimālajā sastāvā.
Savukārt Baltijas TOP līgā livoniešiem atlikusi spēle par 5. vietu. Tā risināsies 16. augustā “Ķekava/Miesnieki” laukumā Baldonē, jo miesnieki regulārajā čempionātā bija augstāk un viņi būs mājinieki.