info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Bērziņš priecē, Bekmanis apliecina, Rundāns debitē

26.04.2014

Trīs RFC ”Livonia” pārstāvji sestdien, 26. aprīlī devās laukumā Latvijas izlases uzvarā 29:22 pār Izraēlu Eiropas Nāciju kausa (ENC) 2B divīzijas spēlē un nepalika nepamanīti.

Kristaps Bērziņš (foto) apliecināja savu meistarību ar diviem ļoti skaistiem piezemējumiem, kādus varētu rādīt jebkādos regbija apskatos, gados jaunais Norberts Bekmanis apliecināja sevi kā pamatsastāva cīņas pussargu trešo izlases spēli pēc kārtas, bet valstsvienības spēlētāju pulkā oficiālajos mačos pierakstījās Mārtiņš Rundāns.

Tomēr galvenā bija izcīnītā uzvara, kas deva Latvijai otro vietu 2B divīzijā un pārspēli savā laukumā vasaras sākumā pār 2A divīzijas priekšpēdējās vietas īpašnieci Horvātiju nosakot, kura noo šīm komandām spēlēs 2A divīzijā nākamajā sacensību ciklā.

Bērziņam šī bija 24. spēle valstsvienībā un jau trešā pēc kārtas no pagājušā gada rudens, kad pirms tam viņam bija pauze izlases spēlēs. Pagājušajā gadā viņš izcēlās ar vienu piezemējumu gan Valmierā pret Serbiju, gan Jelgavā pret Andoru, šajās spēlēs pavisam gūstot attiecīgi 10 un 14 punktus. Arī spēlē pret Izraēlu viņš sakrāja 14 punktus izdarot divus izcilus piezemējumus un iesitot divas no piecām realizācijām. Divreiz bumba trāpīja pa vārtu stabu – arī no situācijas, kad vieglāk laikam būtu netrāpīt.

Tas bija pēc piezemējuma 14. minūtē, kad partneri nesasniedza viena no stabilākā Izraēlas uzbrucēja – Jonatana Kaplana piespēle, bumba nokrita uz zāliena nedaudz pirms pretinieku 22 metru līnijas, to satvēra Bērziņš un noskrēja vairāk nekā pusi laukuma piezemējot bumbu starp vārtu stabiem. Viens no visu laiku garākajiem rezultatīvajiem solo skrējieniem Latvijas regbija vēsturē.

Otrajā puslaikā Bērziņš, saņēmis piespēli uz labo malu vienu pretinieku apskrēja, bet gar otru izdarīja sitienu uz ieskaites laukumu, pats panāca bumbu un piezemēja to. ”Šī uztvertā bumba un piezemējums ļāva palielināt rezultātu un deva iespēju komandai nomierināties un turpināt spēli mierīgāk,” vēlāk sacīja valstsvienības galvenais treneris Sergejs Lisko uzsverot šā piezemējuma nozīmi, kas no 5:0 deva 10:0.

Visu laiku labāko izlases punktu guvēju saraksta pirmajās četrās vietās ir Vladimirs Ņikonovs (169 punkti), Vitālijs Haleckis (107), Dmitrijs Baikovs (86) un Jānis Skuja (80), bet Bērziņš panāca Kristapu Andersonu, kuram arī ir 68 punkti.

Viens no 2013. gada Latvijas junioru izlases līderiem Norberts Bekmanis laukumā atkal pavadīja visu spēli pieaugušo valstsvienībā, savukārt vēl viens junioru izlases divdesmitgadnieks – Rundāns piedzīvoja sekmīgu debiju izlasē dodoties laukumā uz maiņu 63. minūtē. Abi šie livonieši bija jaunākie spēlētāji valsts izlasē mačā pret Izraēlu.

Latvija – Izraēla 29:22 (24:5)

Punktu guvēji. Latvija. Piezemējumi: Ingus Aivars (5. min.), Kristaps Bērziņš (14. min., 51.min.), Matīss Zalcmanis (17. min.), Leno Bramanis (21. min.). Realizācija: Kristaps Bērziņš (18. min., 22.min.). Izraēla. Piezemējumi: Fabians Maguids (32. min), Dimitrijs Droizens (46. min.), Nimrods Kaplans (54. min.), Džonatans Feldmans (61.min.). Realizācija: Ori Abutbuls (55. min.)

Latvijas izlases sastāvs: 1-Jānis Skuja, 2-Edgars Cīrulis (16-Elmārs Imbrass, 55-63), 3-Sandris Jauntēvs (19-Mārtiņš Rundāns, 63), 4-Santis Podāns, 5-Māris Robežnieks (17-Romāns Višņakovs, 81-85), 6-Ingus Aivars (20-Ivars Eglis, 65), 7-Viktors Silvonis, 8-Leno Bramanis, 9-Norberts Bekmanis, 10-Valters Raņķis, 11-Maksims Batrakovs, 12-Andrejs Aleksandrovs (21-Arvis Pilenieks, 81-85), 13-Matīss Zalcmanis, 14-Kristaps Bērziņš, 15-Nauris Bērziņš. Neizmantotās maiņas: 18-Andrejs Panasjuks, 22-Mikus Ozols, 23-Dāvis Zagorskis.

Tiesnesis: Vadims Pihovkins (Krievija)

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC ”Livonia”)