info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Caur adatas aci uz finālu

26.10.2020

2020. gada sezonu pēc nedēļas noslēgsim ar finālu – “Livonia/ Hardy Working Tools” sestdien, 24. oktobrī, Rīgas atklātā čempionāta pusfinālā emocijām pārbagātā spēlē ar 29-24 (21-3) pieveikti allaž sīkstie “Eži/EK Sistēmas” regbisti.
Tagad 31. oktobrī pulksten 15:00 RTK stadionā tiksimies ar “Lāči/Mūkusalas BC”, kas otrā pusfinālā tikai ar 15-12 pieveica “Halipapa”. Finālā livoniešiem būs laba iespēja rebilitēties par negaidīto zaudējumu Rīgas čempionāta ievadā, kad smagā cīņā pret “lāčiem” tika izrauts neizšķirts 38-38.
Pusfināla spēlē Māte Daba regbistiem sagādāja patīkamus rudenīgi siltus laika apstākļus, līdz ar to laukumā regbisti rādīja bezkompromisa cīņu. “Livonia/ Hardy Working Tools” labi koncentrējās mača sākumam, kas šosezon vairākas reizes bija klupšanas akmens, un tas deva rezultātu – bez variantiem pretiniekam uzvarēts pirmais puslaiks. Sākumā piezemējumu veic Markuss Voitečko, bet Valērijs Runco sitienos teicami aizvietoja Klementu Bariju. Jābilst, ka Latvijā strādājošais francūzis iepriekšējā mačā guva cirkšņa traumu, tomēr sestdien apņēmības pilns devās laukumā. Diemžēl, pēc dažām minūtēm Barijs nokliboja malā un maču nespēja turpināt.
Pirmā puslaika turpinājumā piezemējumus izdarīja Jānis Klots un Mārcis Klapars, Runco bija precīzs realizācijās, un 21-3 pēc spēlētām 40 minūtēm, turklāt “Livonia/ Hardy Working Tools” dominēja daudzos spēles elementos.
Rādītais stabilais sniegums viesa optimismu turpinājumā, tomēr otrajā puslaikā viss paveiktais sagruva kā kāršu namiņš. Pajuka disciplīna gan laukumā, gan ārpus tā (tiesnesis pat parādīja sarkano kartīti Barijam, kurš laukuma malā ļoti emocionāli reaģēja uz tiesneša lēmumiem), un tas ietekmēja rezultātu. “Eži” samazināja starpību līdz 17-21, tad svarīgu sodu realizēja Runco, kas livoniešiem deva septiņu punktu pārsvaru (24-17). Mača izskaņā pieļautās kļūdas ļāva ežiem veikt piezemējumu un tad vēl trāpīt realizāciju grūtā situācijā. Līdz ar to bija skaidrs, ka visu izšķirs tas, kurš pirmais gūs kādus punktus. Pēc Runco neprecīzā soda rupju kļūdu pieļāva mazpieredzējušākie eži (pēc neprecīzā soda noķēra bumbu pirms piezemējuma zonas), kas ļāva livoniešiem tikt pie bumbas pie pašas piezemējuma zonas. Atsākot spēli, izdevās ātri bumbu novirzīt līdz laukuma stūrim, kur Voitečko otro reizi mačā piezemēja bumbu.
Runco neiesita realizāciju, bet atlikušas bija trīs minūtes, kas nozīmēja spraigu cīņu izskaņā. “Eži” tika pie bumbas un bija dažu metru attālumā no piezemējuma, bet livonieši izturēja spiedienu, tika pie bumbas un uzreiz izsita to autā. Nervoza uzvara un vieta finālā rokā!