info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Dāmas sper pirmo soli pretī titulam

5.09.2020
RFC “Livonia” dāmu komanda “

LSPA

/Livonia” nedēļas nogalē Rīgā, RTK stadionā, uzvarēja Latvijas čempionāta pirmajā posmā, tādējādi sperot pirmo soli pretī čempionu titula nosargāšanai.

Livonietes iepriekšējos trīs gadus virs galvas cēla Latvijas čempionu trofeju, Tiesa, pagājušā gadā “LSPA/Livonietes” lika nedaudz panervozēt saviem līdzjutējiem, jo uzvaru nodrošināja tikai pašā pēdējā, ceturtā posma pēdējā mačā pret savām sīvākajām konkurentēm

RK Selena

.

Covid-19 krīzes iekavējusi dāmu sezonas sākumu. Jūlijā Upesciemā neizdevās sarīkot Latvijas kausu dāmām, tādēļ dāmas ilgāku laiku šosezon nav tikušas pie spēlēšanas, līdz ar to grūti bija prognozēt spēku samēru pirms pirmajām sacensībām. Tomēr pirmās lielās sacensības pierādīja, ka livonietes ir labāk strādājušas krīzes laikā un pārliecinoši uzvarēja Latvijas čempionāta pirmajā posmā.
“LSPA/Livonia” meitenes, spēlējot praktiski bez maiņām, visa turnīra gaitā apliecināja savu pārākumu pār konkurentēm, atļaujot tikai vienu piezemējumu un vienu realizāciju. Pirmajos divos mačos droši uzvarēta

SK Imanta

(36:0) un viešņas no Lietuvas “Geležinis vilkas” (52:0). Svarīgākajā spēlē ar 24:7 pieveiktas “selēnietes”, kurām šovasar nācās piekāpties smilšu laukumā pludmales regbijā. Klasiskajā regbijā sanāca labs revanšs!

Livonietes šajā posmā trenēja klubā spēlējošais

Chipi Beltramino

, kuram padevusies laba debija trenera amatā Latvijā. Savukārt pirmā posma rezultatīvākās spēlētājas balvu ieguva livoniete

Viktorija Brikmane

, kura trīs spēlēs izdarīja sešus piezemējumus. Pieci piezemējumi

Sindija Širaka

, četri –

Izabella Kvecko

. Astoņas realizācijas turnīrā precīzi izpildīja

Evija Monika Elizabete

.

“Nebijām oriģinālajā sastāvā, bijām tikai 9 spēlētājas un meitenes, kuras bija rezervē, spēlēja nedaudz, jo atgūstas pēc mikrotraumām. Neraugoties uz to – gāja vieglāk kā gaidījām, un jāsaka liels paldies mūsu trenerim, argentīnietim Čipijam Beltremino. Pirms turnīra strādājām pie piespēlēm un sitieniem, bet turnīrā panākuma atslēga bija labā komunikācija laukumā starp meitenēm,” pēc turnīra teica Evija Kralliša.
Latvijas čempionātā dāmām šajā sezonā paredzēti trīs posmi. Nākamais posms RTK stadionā risināsies 22. augustā, bet noslēdzošais posms – 12. septembrī.