info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Eksperimentāls sastāvs, amerikāņu kalniņi” un draudzīgs neizšķirts

26.10.2020
RFC “Livonia” vīru komanda “Livonia/Hardy working tools” sestdien, 3. oktobrī, sāka sezonas pēdējo turnīru – Rīgas atklāto čempionātu regbijā XV. Pirmajā mačā ar eksperimentālu sastāvu izbraucot pa “amerikāņu kalniņiem” izcīnīts draudzīgs neizšķirts pret “Lāči/Mūkusalas BC” 38-38 (7-26).
Tā kā Covid-19 krīze ieviesa korekcijas starptautiskajos mačos, tad nolemts rīkot Rīgas atklāto čempionātu. “Livonia” izlēma startēt šajās sacensībās, lai dotu iespēju vairāk izspēlēties tiem, kuri daudz netika pie spēlēšanas sezonā, un iespēlētu arī vairākus jaunos regbistus.
Dažādu iemeslu dēļ sestdienas mačā “kārtis” sakrita tā, ka RTK stadionā bija tikai 17 livonieši. Toties gados jaunie un vairāki mazpieredzējušie mūsu regbisti varēja sevi apliecināt laukumā (un tas viņiem izdevās par visiem 100%), bet viņiem lieliski laukumā asistēja 55 gadus vecais Nikolajs Petjuņins jeb vienkārši “Pitons”. Īpaši jāuzsver, ka “Pitons” nospēlēja visas 80 minūtes, turklāt vairākos svarīgos brīžos divcīņās ar pieredzi glāba komandu grūtās situācijās.
Uz “Lāču” piezemējumu un realizāciju atbildēja Klements Barijs (7-7). Taču tad pajuka mūsējo spēle, tikmēr “Lāči”, kuru rindās bija vairāki Latvijas regbijā labi zināmi cilvēki, sajuta “asinis” – līdz pārtraukumam “Livonia/Hardy working tools” nonāca neapskaužamā situācijā (7-26).
Otrajā puslaikā laukumā iznāca gluži cita komanda. Pārtraukumā komandas līderu teiktie vārdi atvēra acis un – galvenais – atrasīja emocijas spēlētājiem. Ar “degošām” acīm, aizvadot tuvu perfektam spēles nogrieznim izdevās ne tikai samazināt starpību, bet arī pietuvoties uzvari. Barijs un Miķelis Jurevičs uzņēmās līderu lomu, samazinot starpību līdz 21-26. “Lāči” gan uzreiz veica vēl vienu piezemējumu, atgūstot drošāku pārsvaru, bet livonieši jau bija ieskrējušies. Vienu pēc otra piezemējumus veica Simons Fuko un jaunie Deivids Ločmelis un Mārcis Klapars, panākot jau 38-31. Diemžēl, mača izskaņā iegāza “īsais” soliņš. “Livonia/Hardy working tools” spēki bija izsīkuši, bet fiziski spēcīgākie pretinieki ar pēdējo ofensīvu ienesa bumbu pa vidu un bez problēmām iesita realizāciju. Draudzīgs neizšķirts 38-38, bet daudziem livoniešiem ļoti laba skola.
Rīgas čempionāta turpinājumā sestdien, 10. oktobrī, RSMPV stadionā mačs pret “Eži/EK sistēmas”. Septembrī šajā stadionā Latvijas kausa pusfināla cīņā pret “ežiem” tika piedzīvots sāpīgs zaudējums pagarinājumā. Laiks principiālam revanšam!