info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Gadsimta mačs” jeb cīņa par vietu Latvijas kausa finālā

14.07.2017

Sestdien, 15. jūlijā, Upesciema stadionā “Garkalne/Livonia” aizvadīs vienu no sezonas svarīgākajiem mačiem – Latvijas kausa pusfināla cīņu pret saviem pēdējo gadu principiālākajiem pretiniekiem “STATS/Miesnieki”. Spēles sākums pulksten 15:00.
Pēdējās sezonās ierasts, ka “livonieši” un “miesnieki” ir galvenie pretendenti cīņā uz svarīgākajām trofejām Latvijā. Pērn Latvijas kausa finālā “Garkalne/Livonia” spraigā cīņā atzina “miesnieku” pārākumu ar 7:17 (7:10). Vēlāk “livonieši” revanšējās Latvijas čempionātā, izcīnot čempionu titulu un finālā uzvarot tieši “STATS/Miesnieki”.

Šogad Latvijas kausa izloze abas galvenās favorītes saveda aci pret aci jau pusfinālā, tāpēc sestdienas dueļa uzvarētājs spers platu soli pretī Latvijas kausam. Klasiskajā regbijā komandas jau aizvadījušas pirmā apļa savstarpējo dueli, tas notika 19. maijā Rīgā. Mačs RTU stadionā parādīja, ka laukumā tikās Latvijas spēcīgākie regbisti, un arī sestdien tāpēc gaidāma cīņa par katru laukuma centimetru. Atcerēsimies, ka mačā pirms diviem mēnešiem 1. puslaikā “Garkalne/Livonia” ieguva vadību 17:8, bet maču zaudēja ar 30:53. Meistarīgie “miesnieki” izmantoja Roberta Miksona spēles pirmajā daļā nopelnīto sarkano kartīti, bet 14 “livoniešiem” spēka visam mačam nepietika. Kā būtu, ja būtu – tas lai paliek filozofu pārdomām, bet sestdien “Garkalne/Livonia” ir lieliska iespēja revanšēties par sāpīgo zaudējumu maijā.

“Garkalne/Livonia” pagājušajā nedēļā aizvadīja Latvijas kausa ceturtdaļfinālu un bez lielām problēmām ar 74:13 uzvarēja “Jūrmalu”. Šajā mačā “livoniešiem” bija jāiztiek bez sava galvenā trenera Edmunda Ščavinska un komandu pirmo reizi vadīja no Anglijas atbraukušais Toms Deividsons. Šoreiz Edmunds Ščavinsks būs kopā ar komandu, viņa vadībā komanda aizvadījusi vairākus intensīvus treniņus. Pēdējos mačos krietni uzlabojusies izdevību realizācija, saspēle, spēlētāji ir ļoti labā fiziskā formā, kas ļauj optimistiski raudzīties uz sestdienas spēli.
“Spēlētāji pirms spēles ir ļoti labā fiziskā kondīcijā. Treniņos visi labi izskatās, visi saprot, cik svarīgs būs mačs, pēdējā laikā pieļaujam maz kļūdu – tas viss priecē pirms spēles.

Noskaņojums arī puišiem kaujiniecisks un visi raujas cīņā. Protams, dažiem spēlētājiem ir mikrotraumas, bez tām regbijā neiztikt, bet domājams, ka būsim labākajā sastāvā,” saka “Garkalne/Livonia” treneris Edmunds Ščavinsks. “Protams, ka pretinieki viens otru labi pazīst. Esam detalizēti pētījuši “miesnieku” spēles, ir sagatavots spēles plāns, bet būsim arī gatavi pārsteigumiem no “miesniekiem”. Skaidrs, ka pretinieki arī būs spēcīgākajā sastāvā un neviens te spēkus netaupīs, jo mūsu mači ir principiāli un svarīgi. Galvenais, ka savu puišu acīs redzu milzu degsmi un tās emocijas tagad jāsaglabā līdz spēlei.”
Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC LIVONIA)

Mūs atbalsta: