info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Garkalne/Livonia” – atkal Latvijas čempioni!

8.10.2019

Nedaudz liekot panervozēt treneriem un līdzjutējiem, “Garkalne/Livonia” sestdien Rīgā izcīnīja Latvijas čempionu titulu. Latvijas čempionāta izšķirošajā spēlē livonieši RTK laukumā ar 26:22 (14:5) pieveica savus sīvākos konkurentus “Miesnieki/ Ķekava”, pēc divu gadu pārtraukuma atgūstot Latvijas regbija čempionu dēli!

Abu mūžseno pretinieku pirmais duelis šogad noslēdzās livoniešu uzvaru, bet tas nedeva lielas priekšrocības pirms izšķirošās spēles. “Garkalne/Livonia” neizšķirta un uzvaras gadījumā kļūtu par čempioniem, bet miesniekiem pietiktu ar uzvaru.

Livonieši gan no pirmās minūtes nedomāja par citu iznākumu, kā par uzvaru, bet mača izskaņā šī pārliecība sāka zust, kas varēja dārgi maksāt. Vigo Valdavs piezemējums pēc Pedro Kaseresa Garsona piespēles un Pedro realizācija bija pirmais solis ceļā līdz čempionu titulam. Miesnieki atbildēja ar piezemējumu, bet livonieši pēc Pedro piezemējuma nostiprināja savu vadību pirms pārtraukuma (14:5).

Strauji notikumu pavērsieni sagaidīja līdzjutējus otrajā puslaikā. “Garkalne/ Livonia” ātri ieguva drošu pārsvaru 26:5. Iegūtais pārsvars kaut kādā veidā iemidzināja livoniešus, Edmundas Ščavinskas nācās veikt arī vairākas piespiedu maiņas traumu dēļ (Roberts Brikmanis pēc trieciena pa zobiem tika nogādāts slimnīcā), kas izjauca visas iestrādes. “Miesnieki/Ķekava” to labi izmantoja, pietuvojās līdz 22:26 un tika pie bumbas, kas lika nervozēt visai “Livonia” saimei. Kopējiem spēkiem izdevās apturēt miesnieku uzbrukumu, pretinieki arī paši izsita bumbu, pēc kā galvenais tiesnesis Karlis Sarkans deva spēles un čempionāta beigu signālu – “Garkalne/ Livonia” kļūst par 2019. gada Latvijas čempioniem!

“Viss ir labs, kas labi beidzas,” uzreiz pēc titula iegūšanas noelsās “Livonia” galvenais treneris Edmunds Ščavinsks. “Priecīgi, ka beidzot esam čempioni, tas ir ļoti nozīmīgs sasniegums visam klubam. Jutu, ka mēs esam šobrīd spēcīgāki, bet Latvijas derbiji nav prognozējami. Divi dažādi puslaiki, divi atšķirīgi noskaņojumi. Pirmajā puslaikā un otrā sākumā praktiski visu izdarījām, devām atpūtu un iespēju spēlēt citiem, bet “Miesnieki” to izmantoja un “aizķērās”. Ietekmēja arī traumas, jo, piemēram, Roberts Brikmanis šobrīd ir lieliskā sportiskā formā un viens no aizsardzības balstiem. Dažreiz arī traucēja vējš. Tas viss sasummējās, mikrotraumas, un tad zūd pārliecība pār saviem spēkiem.”

Ščavinsks neslēpa, ka komandai lieliski izšķirošajās spēlēs palīdzēja argentīnietis Pedro. “Varu tikai viņu slavēt. Ne tikai kā spēlētāju, bet arī kā skolotāju. Viņš spēlētājiem stāsta kā labāk spēlēt, komunicē ar spēlētājiem. Viņš ir kā treneris laukumā. Spēlētājs, kurš bija vajadzīgs un nepieciešams.”

Tagad “Garkalne/Livonia” aizvadīs cīņu par Baltijas TOP līgas bronzas godalgām. Pretiniekos – atkal “Miesnieki/Ķekava”. Pirmā spēle jau pēc nedēļas, tad vēl pēc nedēļas – otrā spēle. Ja būs nepieciešama trešā spēle cīņā līdz divām uzvarām, tad tā risināsies 12. oktobrī.

“Sezonas sākumā teicu, ka līgā jābūt trijniekā, un tagad visiem čaļiem to atgādināšu. Šodien teicu, ka aizmirstam par kļūdām un izbaudām čempionu titulu. Bet nākamnedēļ mostamies, skatāmies, kas ir dzīvi un var spēlēt, tad domājam par spēli. Pēc tam, kad uzvarēts čempionāts, tagad mērķis ir trijnieks Baltijā. Man vērtību ziņā Baltijā būt trijniekā ir augstāk nekā Latvijas čempionu tituls, bet ļoti labu saprotu čaļus, kuri grib uzvarēt Latvijas čempionātu. Bet man būtu liels prieks būt trijniekā Baltijas reģionā – mēs tad esam tikai soli no divām labākajām komandām,” par tuvākajām nedēļām sacīja Ščavinsks.

Foto: Ģirts Kehris