info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

“Garkalne/Livonia” neuzkāpj uz “Ežu” adatām

5.09.2020
“Garkalne/Livonia” emocijām bagātā mačā otrdien Upesciemā viesu statusā atkal “miegaini” sāka spēli, bet pamodās un ar 20-9 (7-9) pieveica “Eži/EK Sistēmas”. Livonieši līdz ar to spēra vēl vienu būtisku soli pretī tam, lai nosargātu Latvijas čempionu titulu.
Latvijas čempionāta saīsinātajā sezonā pienākuši izšķirošie brīži. “Garkalne/Livonia” pēc smagā sezonas sākuma, kad daudzi komandas spēlētāji iedzīvojās savainojumus (atcerēsimies, ka uz vienu spēli nācās iztikt pat bez 12 spēlētājiem), atgūstas un otrdienas vakarā Upesciemā jau spēlēja tuvu optimālā sastāvā. Tas bija būtiski, jo “eži” nekad nevienai komandai tā viegli negriež ceļu un to viņi nedomāja darīt arī otrdienas mačā. “Eži/EK Sistēmas” šajā sezonā jau nospēlēja neizšķirti ar “Miesniekiem”, tādējādi bija pieteikušies uz cīņu par čempionu titulu.
Savus nopietnos nodomus šajā sezonā “eži” apliecināja spēles sākumā. Ruslans Kotļevs pārsteidza livoniešus ar Latvijas regbijā reto “dropsitienu”, bet pirmā puslaika vidū bijušais “livonietis” Kristaps Bērziņš panāca jau 6-0 “ežu” labā. “Garkalne/Livonia” daudz nācās spēlēt bez bumbas, kas arī nogurdināja regbistus, bet tad izdevās mainīt situāciju. Masīvu uzbrukumu ar piezemējumu noslēdza Andis Vangals, Valērijs Runco bija precīzs realizācijā un jau labvēlīgais 7-6. Puslaika izskaņā “eži” atkal gūst punktus bez piezemējuma (precīzs soda sitiens padodas Dāvim Akmeņkalnam) un atgūst vadību 9-7. Jābilst, ka pēc piezemējuma livonieši uz 10 minūtēm palika mazākumā, bet grūto periodu izdevās noturēt aizsardzību un neļāvām pretiniekiem tikt pie piezemējuma zonas.
Pirmā puslaika izskaņā gūtie punkti “ežiem” izrādījās pēdējie mačā. Otrajā puslaikā pilnībā laukumā dominēja livonieši, ar daudzveidīgiem uzbrukumiem pārsteidzot pretiniekus, esot krietni pārāki cīņā un citos svarīgos regbija elementos. Otrā puslaika sākumā tiesneši fiksēja tehnisko piezemējumu, kas ļāva livoniešiem atgūt vadību 14-9. Atguvuši emocijas livonieši iniciatīvu nedomāja zaudēt, divi precīzi Runco soda sitieni un jau drošākais 20-9. Līdz pat spraigā mača izskaņai “Garkalne/Livonia” nedomāja atslābt un beigās ļoti svarīga uzvara, kas ļauj atgriezties Latvijas čempionāta kopvērtējuma vadībā.
Tagad livoniešiem svētdien 16. augustā Baldonā spēle par piekto vietu Baltijas TOP līgā pret saviem principiālākajiem pretiniekiem “Miesniekiem”. Mačs būs arī kā ģenerālmēģinājums pirms 5. septembra abu komandu “zelta” spēles Latvijas čempionātā.
Viens no līderiem otrdienas mačā Upesciemā bija Dāvis Jaunalksnis. “Sākumā varbūt bijām nedaudz uztraukušies no spēles atbildības, jo pirmie pretinieki Latvijas čempionātā nebija augstākā kalibra. Puslaikā treneris kārtīgi uzkurināja mūs, sajutām spēli, cīņā nospēlējām kā monstri, un spēle aizgāja.”
Dāvids Bērtiņš pēc uzvaras norādīja uz komandas darbu aizsardzībā. “Lielisks komandas sniegums aizsardzībā. Sākumā bija kļūdas, daudz sodi, tāpēc nesanāca kontrolēt bumbu, bet tikko bumbu dabūjām, tā ļoti labi nospēlējām – agresīvi aizsardzībā un nežēlojot sevi, jo šī tomēr bija kā zelta spēle pirms fināla – “visu vai neko” spēle, bet tagad vēl jāsagaida fināls. Šodien, iespējams, bija labākais komandas sastāvs šosezon, bet domāju, ka svētdien Top līgas mačā pret “Miesniekiem” būsim vēl labākā virknējumā.”