info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

“Garkalne/Livonia” – spēcīgākais Latvijas klubs Baltijā otro gadu pēc kārtas

5.09.2020
“Garkalne/Livonia” svētdien Baldonē izcīnīja piekto vietu Baltijas TOP līgā un otro sezonu pēc kārtas apliecināja labākās Latvijas komandas statusu Baltijā. Lai gan pērn Baltijā tikām pie bronzas, šogad dažādu apstākļu dēļ neizdevās pacīnīties par medaļām, bet izdevās nosargāt labākās Latvijas komandas godu Baltijas TOP līgā.
Svētdien Latvijā valdīja liela svelme, tomēr livoniešiem nebija laika domāt par pludmali un atpūtu, bet bija jādodas kaujā Baltijas TOP līgā pret saviem principiālākajiem pretiniekiem “Ķekava Miesnieki”, kuru sastāvu atkal papildināja 2 spēcīgākie Regbija klubs “Eži” spēlētāji. Nervozā cīņā mača izskaņā izdevās nosargāt uzvaru ar 25-23 (17-10).
Baldonē miesnieki pirmās piecas minūtes izturēja livoniešu spiedienu, bet tad desmit minūšu laikā livoniešiem padevās trīs piezemējumi. Pēc cīņas labu saspēli ar piezemējumu noslēdza Ivo Kapiņš, tad Norberts Bekmanis kreisajā malā veica teicamu izrāvienu un panāca 10-0, bet pēc tam Valērijs Runco ar piezemējumu un realizāciju palielināja Latvijas čempionu pārsvaru līdz 17-0. Pirmā puslaika otrajā daļā miesnieki atdzīvojās un līdz pārtraukumam samazināja livoniešu pārsvaru līdz 17-10.
Otrajā puslaikā cīņa jau kļuva nervozāka. Pēc Madukas piezemējuma miesnieki pietuvojās līdz 18-20, bet Miķeļa Jureviča piezemējums ļāva atgūt rezultatīva uzbrukuma pārsvaru 25-18. Pēdējās minūtēs livonieši izturēja miesnieku ofensīvu, bet jau kompensācijas laikā pēc kļūdas cīņā nogulēja izspēli un “Ķekava/Miesnieki” izdarīja piezemējumu. Likās, ka neizbēgams ir pagarinājums, bet livoniešiem paveicās pēc pretinieku neveiksmes – miesnieku štata sitienu izpildītājs Juris Iesalnieks kļūdījās realizācijā, ļaujot “Garkalne/Livonia” saglabāt vadību 25-23.
Tiesneša pieliktajā laikā noraidījumu vēl saņēma Reinis Pepa, kas situāciju radīja vēl nepatīkamāku. Auta izspēlē livoniešiem izdevās tikt pie bumbas un to uzreiz izsist aiz laukuma – uzvara Latvijas derbijā ar 25-23, revanšs par neveiksmi Baltijas TOP līgas sākumā un piektā vieta Baltijā!
Abām komandām šī bija principiāla cīņa arī Latvijas čempionāta kontekstā, jo “Garkalne/Livonia” un “Ķekava/Miesnieki” duelī – kā pēdējos gados ierasts – kļūs zināms 2020. gada Latvijas čempions. Livoniešiem tagad ir trīs nedēļas, lai sadziedētu savainojumus un treniņos nostiprinātu sadarbību.
Bet tad 5. septembrī pulksten 19:00 sekos izšķirošā Latvijas čempionāta spēle Upesciemā pret miesniekiem. Aicinām visus “Livonia” atbalstītājus savlaicīgi atzīmēt savos kalendāros šo datumu un kuplā pulkā ierasties atbalstīt livoniešus zelta cīņā!