info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

“Garkalne/Livonia” – trešie spēcīgākie Baltijā!

8.10.2019

Nedēļu pēc Latvijas čempionu titula izcīnīšanas “Garkalne/ Livonia” sasniedza otru sezonas svarīgāko uzdevumu – Baltic Top league izcīnītas bronzas medaļas!

Pirms sezonas “Livonia” galvenajai komandai bija divi mērķi – atgūt Latvijas čempionu titulu, bet debijas sezonā Baltijas TOP līgā iekļūt medaļnieku pulkā. Septembra vidū neizdevās iekļūt Baltijas TOP līgas finālā, bet sestdien Upesciemā cīņā par bronzu spraigā duelī ar 17:12 (12:7) uzvarēti “Ķekava/Miesnieki”.

Vēl dažas dienas pirms Latvijas regbija klasikas nebija skaidrs par izspēles formātu. Baltijas TOP līgas nolikums paredzēja, ka bronzas medaļnieki – tāpat kā čempioni – tiek noskaidroti sērijā līdz divām uzvarām. Latvijas izlases interešu labad, visām pusēm izdevās vienoties par vienu – izšķirošo spēli. Papildus tam izdevās vienoties, ka spēle notiek Upesciemā, lai gan stadions neatbilst Baltijas TOP līgas augstajām prasībām. Tādējādi nedēļu pēc Latvijas zelta spēles abām valsts spēcīgākajām komandām duelī bija jānoskaidro Baltijas bronzas medaļnieki.

Pirmais puslaiks aizritēja Argentīnas zīmē jeb spīdēja Pedro Kaseress Garsons. Livonieši teicami iesāka maču, izmantoja pretinieku pārkāpumus, un Pedro ar diviem precīziem sodiem panāca 6:0. “Miesnieki” ar Raimonda Kripas piezemējumu un Jura Iesalnieka realizāciju izvirzījā vadībā, bet tad atkal sodu realizēja Pedro. Puslaika izskaņā Pedro ar Latvijā reti sastopamu dropsitienu panāca 12:7, kas livoniešiem deva piezemējuma pārsvaru puslaikā.

Otrā puslaika sākumā livoniešiem izdevās izraustīt pretinieku aizsardzību, piezemējumu izdarot Kristers Rubins. Drīz vien ar piezemējumu atbildēja “Miesnieki” līderis Elmārs Šefanovskis, kas garantēja sapringtu otrā puslaika otro daļu. Livonieši bija tuvu vēl vienam piezemējumam, bet tehniskais brāķis un pretinieku “mūris” neļāva ienest bumbu. Lietainam laikam netipiski kvalitatīvā un ļoti aizraujošā cīņā drīz vien līdzīgi savu zonu nosargāja livonieši – “Miesnieki”bija burtiski dažus centimetrus no piezemējuma, bet šis spiediens – tāpat kā pirms nedēļas Latvijas finālā – tika izturēts. Pēdējās bumbas izspēles laikā miesnieki sāka savu ofensīvu, bet to izdevās atvairīt, un Valters Rankis, izsitot bumbu autā, pielika punktu – “Garkalne/Livonia” bronzas medaļnieki!

Edmundas Ščavinskas, “Livonia” galvenais treneris: “Pirms sezonas teicu, ka mērķis ir medaļas Baltijas TOP līgā. Jā, pirms nedēļas izcīnījām Latvijas zeltu, bet šodien biju divtik priecīgs. Esmu gandarīts, ka komanda atrod savu spēli un pieliek savā sniegumā. Varu arī slavēt pretinieku, jo aizsardzība viņiem bija daudz labāka kā pirms nedēļas. Ļoti laba, skaista spēle, daudz kontaktu, ļoti augsta līmeņa spēle. Lai gan bija lietus, nebija daudz tehniskā brāķa. TOP līgā čaļi ķer bumbas, labi spēlē gaisā, augstas piespēles, skatāms regbijs, un skatītājiem acij tīkams regbijs. Esam jau citā līmenī, kas priecē. Kā jau teicu, mēŗķis bija medaļas TOP līgā un to neizlaidām no rokām. Latvijas čempionāts puišiem bija labs, un tas palīdzēja saņemties vēl vairāk uz Baltijas līgu. Mums nebija principiāli pierādīt pārākumu pār “Miesniekiem”, mums bija princpiāli izcīnīt TOP līgas bronzas medaļas. Spēle šādos laika apstākļos bija daudz augstākā līmenī nekā Latvijas čempionāta spēle. Varu tikai slavēt un slavēt čaļus, jo mums tagad komandā ir jau laba rezerve pat aiz rezervistiem. Puiši ir labi strādājuši treniņos, prieks par padarīto darbu un izaugsmi. Bet vēl ir jāstrādā, jāstrādā, jāstrādā. Vajag vēl nopietnākus treniņus, lai izaugtu šajā profesionalitātē.”