info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Garkalne/Livonia iekļūst Latvijas čempionāta Lielajā finālā

3.10.2015

”Garkalne/Livonia” sestdien, 10. oktobrī cīnīsies par trešo Latvijas čempionu titulu pēc kārtas spēkojoties ar ”Miesnieki/Ķekava” komandu par zelta medaļām. Tas kļuva zināms pēc 3. oktobrī gūtās uzvaras RFS stadionā ar 52:7 pār LMT/”Eži” komandu.

”Livonia” sastāvs un spēlētāju pozīcijas varēja būt arī pārsteigums daudziem. Pirmo spēli kopš maija cīņas pussarga pozīcijā aizvadīja Norberts Bekmanis, tāpēc kā aizsargs pirmo reizi kā livonietis spēlēja Valters Raņķis, bet visu iepriekšējo sezonas spēļu aizsargs Kristaps Bērziņš pildīja malējā trīsceturtdaļnieka funkcijas. Dāvis Jansons no 13. numura pozīcijas centrā tagad spēlēja kā brīvais pussargs, un viņa vietu otro spēli pēc kārtas ieņēma traumu sadziedējušais Dāvis Gauja. Uz maiņu laukumā iznāca arī Deivids Cjukša, kurš šajā sezonā spēlējis nebija vispār.

”Jā, šīs bija pārmaiņas sastāvā, taču tās neko nenozīmē, jo ”Miesniekiem” finālā mēs gatavojam vēl pārsteigumus. Mums ir citas idejas ar kurām centīsimies pārsteigt pretinieku,” pēc spēles sacīja ”Livonia” spēlējošais galvenais treneris Toms Zibolis.

Pirmajā puslaikā rezultātu atklāja Martins Ljanzbergs, kurš aizskrēja pa malu, tad piezemēja Raņķis, bet puslaika beigās izcēlās arī vasarā no Jaunzēlandes uz Latviju pārbraukušais Jansons, kurš veica pirmo no trim piezemējumiem spēlē un tagad ar 12 piezemējumiem ir pārliecinoši labākais šāgada Latvijas čempionātā.

Savukārt Kristaps Bērziņš šajā spēlē izdarīja piezemējumu un iesita četras realizācijas palielinot savu rezultatīvākā čempionāta spēlētāja bilanci līdz 107 punktiem, par 34 vairāk nekā tuvākajam sekotājam Mihailam Tuminam no ”TFS Bulduri”.

Otrajā puslaikā ”Livonia” izdarīja vēl piecus piezemējumus un izcīnīja diezgan pārliecinošu uzvaru pār ”Ežiem”, kam ierindā šoreiz nebija četru spēlētāju, kurus šīs komandas galvenais treneris Juris Straume noteikti būtu laidis laukumā, ja būtu iespēja to darīt.

”Mēs esam ļoti stipri un ejam uz priekšu. Protams, ka mēs ejam uz priekšu,” sacīja Zibolis. ”Cenšamies no sevis izspiest visu, tādēļ gadās arī kļūdas. Daudz ātras spēles, tāpēc kāds varbūt vēl nepaspēj auta iemetienā, kāds nepaspēj ”vējerī”. Spēli pabeidzām ar 13 spēlētājiem, kad divi bija dabūjuši dzeltenās kartītes, taču tik un tā izdarījām šajā laikā divus piezemējumus. Domāju, ka esam sasnieguši ļoti labu spēles līmeni, taču disciplīnu gan es vēlētos augstāku. Pirmkārt, izbeigt strīdēties ar tiesnešiem.”

”Garkalne/Livvonia” vēl atlikusi otra spēle ar ”Jūrmala”/LLU, kam jānospēlē arī ar RK ”Fēnikss”, taču abiem atlikušajiem mačiem vairs nav nozīmes vietu sadalījumā. RK ”Fēnikss” čempionātu noslēgs piektajā un ”Jūrmala”/LLU – sestajā vietā. LMT/”Eži” 10. oktobrī spēlēs par bronzas medaļām ar ”TFS Bulduri”.

LMT/Eži – Garkalne/Livonia 7:52 (0:19)

LMT/Eži. Piezemējums: Ingus Aivars. Realizācija: Mārtiņš Bokišs

Garkalne/Livonia. Piezemējumi: Martins Ljanzbergs, Dāvis Jansons (3), Kristaps Bērziņš, Valters Raņķis, Valts Ripa, Roberts Miksons. Realizācija: Kristaps Bērziņš (4), Vitars Blošķis (2)

Dzeltenās kartītes: Martins Ljanzbergs, Valters Raņķis

Garkalne/Livonia sastāvs: Uvis Vasiļenko, Gundars Grieķis, Martēns Rišoms – Egidijus Šemeta, Kristaps Martinsons – Mārtiņš Rundāns, Toms Zibolis, Martins Ljanzbergs – Norberts Bekmanis, Dāvis Jansons – Kristaps Bērziņš, Vigo Valdavs, Dāvis Gauja, Pavels Tulubjevs – Valters Raņķis. Uz maiņu: Jurijs Fomins, Matīss Vācietis, Valts Ripa, Roberts Miksons, Vitars Blošķis, Kaspars Uķis, Deivids Cjukša

Tiesnesis: Kārlis Sarkans

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC ”Livonia”)