info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Garkalnes kausa izcīņa un LČ otrā kārta R7

16.07.2013

”Autowelt/Livonia” uzvarēja pirmajā kārtā “Miesnieku” spēcīgākā septiņnieka variantu ”RE-Fort/Miesnieki” un tagad sekmīgi nospēlējot savā laukumā varētu nostiprināt pārsvaru pirms izšķirošās trešās kārtas, kas 10. augustā risināsies Ventspilī.

Astoņu komandu turnīrā “Autowelt/Livonia” 11. maijā Siguldā pirmās kārtas finālspēlē pārspēja “RE-Fort/Miesniekus” ar pārliecinošu 41:7. Spēlē par trešo vietu RK “Baldone”/LSPA ar 12:10 uzvarēja RTU/”Miesniekus”. Tālākajās vietās ierindojās “Garkalne/Livonia”, LMT/”Eži”, LLU un “Beverīna/Fēnikss”. Labākā komanda trīs kārtu kopvērtējumā tiks noteikta pēc posmos gūtas mazākās vietu summas.

“Livonia” un “Miesnieku” klubu spēcīgākās septiņnieka komandas tikušās trīs pēdējos Latvijas čempionāta posmos vai Latvijas kausa finālos. Divas reizes uzvarējuši livonieši: 2012. gada Latvijas čempionāta pēdējā kārtā ar 22:17 pagarinājumā un jau pieminētajā 2013. gada Latvijas čempionāta pirmajā posmā, bet 2013. gada Latvijas kausa izcīņas finālā 1. maijā Siguldā pārāki ar 24:10 bija “RE-Fort/Miesnieki”.

RFC “Livonia” komandai Garkalnes kausa izcīņā izdevies uzvarēt tikai turnīra pirmajā gadā – 2010. gadā, kad sacensības bija arī Latvijas čempionāta pirmā kārta, kurā uzvarēja “Kurši/Livonia”. No tās komandas sastāva četri spēlētāji – Vigo Valdavs, Artūrs Kisle, Ainārs Bērziņš un Kristaps Bērziņš bija šāgada Latvijas čempionāta pirmās kārtas uzvarētāju rindās.

2011. gada finālā “Kurši/Livonia” zaudēja finālā “Transact Pro” ar 5:31, bet pagājušajā gadā vispār netika finālā, kad “Autowelt/Livonia” palika trešā un “Kurši/Livonia” – ceturtā. Pēdējie Garkalnes kausa ieguvēji ir “LDE/Miesnieki”, kas pērn 30. jūnijā finālā ar 24:5 pārspēja LSPA/”Baldoni”.

Garkalnes kausa izcīņas fināli

2010 – “Kurši/Livonia” – RK “Baldone” 22:14

2011 – “Transact Pro” – “Kurši/Livonia” 31:5

2012 – “LDE/Miesnieki” – LSPA/”Baldone” 24:5

Valters Nikans, RFC “Livonia” preses sekretārs

Foto: Zigismunds Zālmanis (“Nikon”)