info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Ģenerālmēģinājums pirms medaļu spēles

19.09.2018

Rudens atnācis ne tikai ar lapkriti, bet arī ar Latvijas regbija XV čempionāta izšķirošām cīņām. Šajā nedēļas nogalē viens no sezonas svarīgākajiem mačiem “Livonia/Garkalne” regbistiem, kuriem principiālais duelis pret “STATS/Ķekava”, bet “LSPA/Livonia” regbistes noslēgs savu zelta sezonu ar Latvijas čempionāta pēdējā posma sacensībām.

Abi notikumi risināsies Rīgā, netālu no tirdzniecības centra “Domina” esošajā RTK stadionā. Pulksten 11 Latvijas regbija-7 čempionāta pēdējā posma cīņas sāks dāmas, bet pulksten 16:00 turpat “livonieši” pret “miesniekiem”. Aicinām visus regbija sestdienu RTK stadionā un parūpēsimies par labu atmosfēru visiem atnākušajiem!

“Livonieši” īsās sezonas izskaņai sagatavojušies kaujinieciski un sasnieguši labu fizisko formu. Pagājušajā nedēļā Kaļiņingradā uzvara pēdējā spēlē Baltijas līgā (31:7 pār “Baltijski Štorm”), kas spēlētājiem tikai vairo pārliecību pār saviem spēkiem. Spēlē ar piezemējumiem izcēlās Ivo Kapiņš, Valters Raņķis, Artūrs Baranovskis un Dāvids Bērtiņš, bet Kristaps Bērziņš turpināja apliecināt savas “kikera” spējas – trīs realizācijas viņa kontā.

Baltijas līgā tika dotas iespējas tuvākajiem rezervistiem, bet mačā pret “miesniekiem” kaujā jau dosies šobrīd optimālais sastāvs. Diemžēl, RTK stadionā neredzēsim “livoniešus” spēcīgākajā sastāvā: Kaļiņingradā pirkstu lauzis Kaspars Briedis, jau kādu laiku līdz pat nākamās sezonas sākumam par aktīvu sportošanu nākas nedomāt krusteniskās saites sarāvušajam Dāvim Jaunalksnim, bet pilnībā no savainojuma nespēj vēl atgūties Pavels Tulubjevs. Mačā dažādu iemeslu dēļ nevarēs palīdzēt Markuss Karllišs un Miķelis Jurevičs, bet pārējie vīri solās izrādīt pretestību saviem sīvākajiem konkurentiem vietējā čempionātā.

Mačos pret “miesniekiem” papildus motivāciju “livoniešiem” nevajag, jo šie dueļi pēdējos gados kļuvuši par Latvijas regbija klasiku. Rīvēšanās Latvijas regbija sabiedrībā pēdējos gados tikai pielējusi eļļu šim duelim, tāpēc pilnīgi noteikti, ka RTK stadionā līdzjutējus gaida bezkompromisa cīņa. Turklāt neoficiāli šis varētu būt ģenerālmēģinājums pirms Latvijas čempionāta lielā fināla. Tiesa, komandām vēl gan oficiāli jāizcīna ceļazīmes uz finālu, jo teorētiski šajā cīņā vēl var iesaistīties “LMT/Eži”. “Miesniekiem” šī būs pēdējā regulārās sezonas spēle, bet “livoniešiem” pēc tam vēl jātiekas ar “ežiem”.

Lai arī mūsu klubs bija parūpējies par šīs spēles tiešraidi, translācija no Rīgas Tehniskās Koledžas laukuma izpaliks, jo regbija kluba Miesnieki pārstāvji nav devuši piekrišanu filmēt savus spēlētājus. Ļoti ceram, ka vismaz uz pašu spēli pretinieku komanda ieradīsies un pa ceļam nekur neapmaldīsies.

Latvijas čempionāta spēles par medaļām 13. oktobrī notiks “Garkalne/Livonia” mājvietā Upesciemā.

Daudz mierīgāk sestdienas cīņām var gatavoties mūsu kluba meitenes “LSPA/Livonia” regbistes. Zeltenes iepriekšējā Latvijas čempionāta posmā sev nodrošināja zelta medaļas sezonas noslēgumā un varēs bez liekas spriedzes aizvadīt mačus RTK stadionā.

Iepriekšējā posmā “LSPA/Livonia” pretinieces tā arī nespēja gūt punktus un šajā posmā “livonietes” var turpināt šo “sauso” spēli. Skaidrs, ka arī noslēdzošajā posmā “livonietes” centīsies uzvarēt un labā noskaņojumā kārt sev kaklā zelta medaļas. Latvijas čempionu dēlis gan šobrīd ir “LSPA/Livonia” rīcībā kā pašreizējām čempionēm un sestdien mūsu regbistes dēli oficiāli iegūs glabāšanā uz vēl vienu gadu.