info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Grieķis: četras spēles izlasē, četras uzvaras

16.04.2016

Latvijas izlase sestdien, 16. aprīlī ”Daugavas” stadionā Rīgā izcīnīja 37:7 uzvaru pār Lietuvu Eiropas Nāciju kausa (ENC) 2B divīzijas divu gadu cikla noslēdzošajā spēlē, gūstot skaistu ceturto uzvaru pēc kārtas, kad ceturto spēli izlasē aizvadīja arī ”Livonia” hukers Gundars Grieķis.

Četrās spēlēs Grieķis trīs reizes sāka pamatsastāvā. Pagājušā gada rudenī pret Ungāriju viņam bija debija izlasē un uzreiz pamatsastāvā, tad Kiprā iesaistīšanās spēlē no rezervistu sola, bet abās šā gada pavasara spēlēs pret Andoru u Lietuvu – atkal pamatsastāvā.

Četru uzvarētu spēļu sērija Latvijas izlasei pēdējo reizi bija 2005.-2007. gadā, kad tika izcīnītas septiņas uzvaras pēc kārtas. Toreiz komandu vadīja Vladimirs Ņikonovs.

”Ceturtā spēle izlasē, ceturtā izlases uzvarētā spēle,” teic Grieķis. ”Šajā spēlē pret Lietuvu mēs visi bijām kā viens vesels. Viens otru nenormāli atbalstījām. Tas arī iedeva vajadzīgo pašpārliecinātību. Jau no pirmās minūtes sapratām, ka esam spēcīgāki. Arī no tribīnēm fani mūs atbalstīja. Otrā puslaika sākumā it kā nedaudz palaidām, bet pēc tam sākām prettriecienus un sapratām, ka nekas nav beidzies.”

”Tagad komandas spēlē daudz ir mainījies ar to, ka uzklausām ko galvenais treneris (Sergejs Lisko) saka. Un mums tas izdodas. Ir, protams, reizēm maza improvizācija, taču lielākoties mēs darām visu tā, kā liek treneris. Viss iet uz priekšu.”

”Rudenī atkal pret lietuviešiem… Tās būs jaunas emocijas. Vasarā Latvijas čempionāta spēļu laikā sakačāsimies. Domāju, ka viss būs kārtībā.”

Izlases spēlē pret Lietuvu sākumsastāvā no livoniesiem sāka Grieķis un Vigo Valdavs, uz maiņu devās Ainārs Bērziņš, Reinis Pepa un Valters Raņķis. Debiju regbija izlasē vēl gaida kādreizējais Latvijas olimpiskās bobsleja izlases dalībnieks Pavels Tulubjevs, kurš jau ir spēlējis Latvijas regbija 7 izlasē.

Vēl 30 kandidātu pulkā šai spēlei bija arī livonieši Uvis Vasiļenko, Mārtiņš Rundāns un Norberts Bekmanis.

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC ”Livonia”)