info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Grundzāle” izcīna Latvijas kausu regbijā-7

5.09.2020
Regbija kluba “Livonia” komanda “Grundzāle” svētdien, 12. jūlijā, Upesciema stadionā palika nepārspēta tradicionālajās sacensībās “Garkalnes kauss 2020”. Tādējādi “Grundzāles” regbisti triumfēja arī Latvijas kausā regbijā-7, kas notika šo sacensību ietvaros.
Priekšsacīkstēs “Grundzāles” regbisti bez lielām problēmām pieveica ĶNSS, bet spraigāk gāja ar sīkstās Valmieras “Fēnikss” pieveikšanu. Pirms pusfināla spēlēm Upesciema stadionā sākās lietus, kas regbija cīņas padarīja neprognozējamas. Livoniešu pirmā komanda pusfinālā tomēr spēja salauzt “Eži” pretsparu (10-0), iekļūstot finālā, kur pretiniekos tika mūžsenie pretinieki “Miesnieki/Ķekava”. “Grundzāle” finālā kontrolēja cīņas gaitu no sākuma līdz beigām, nedodot pretiniekiem ne mazāko cerību uz uzvaru. Finālā pārliecinoša uzvara ar 17-0 un divi kausi atkal nonāca “Livonia” kluba slavas zālē – Latvijas kauss un Garkalnes kauss.
Visa turnīra laikā sevi līdera lomā apliecināja Dāvids Bērtiņš, kurš pats nāk no Smiltenes novada Grundzāles pagasta. Tieši Bērtiņš arī saņēma turnīra vērtīgākā spēlētāja jeb MVP balvu.
Dāvids Bērtiņš, “Grundzāle” līderis un Latvijas kausa MVP: “Iesākām turnīru slikti, bet turnīra gaitā piestrādājām pie kļūdu labošanas un beigās “izšāvām”. Pārliecinoša uzvara, kas dos enerģiju un pārliecību sezonas turpinājumā. Finālā nostrādāja komandas spēle, nezaudējām bumbu, kontrolējām bumbu, nedodot to pretiniekiem un uzbrukumā. Apdraudējām pretinieku zonu, guvām punktus un kauss ir mūsu rokās. Viņiem pat nesanāca kontrolēt bumbu. Ja viņi pat tika pie bumbas, mums izdevās ātri to atņemt. Tiklīdz bija iespējas, tās realizējām. Gandarīts, ka dabūju MVP, bet bija cilvēki, kas nospēlēja labāk citās spēlēs, taču guva traumas. Man izdevās izvairīties no savainojumiem un nospēlēju līdz galam visas spēles. Ņemot vērā komandas biedru traumas un “īso” soliņu, finālā nācās gudri taupīt spēkus, sabalansējām kopējās spēka rezerves, jo bija tikai viena maiņa. Tas izdevās.”
Otra “Livonia” komanda šoreiz saucās “Iecava/ Ventspils”. Jau pirmajā spēlē “Iecava/Ventspils” parādīja, ka ar komandu vajag rēķināties, tikai pēdējā minūtē piekāpjoties “Ežiem” ar 14-28, lai gan pirms tam rezultāts bija 14-14 un livonieši bija tuvu piezemējuma zonai. Grupu sacensībās otrajā spēlē piedzīvots zaudējums, bet izrādīta cienījama pretestība “miesniekiem” (uzvarēts otrais puslaiks!!!). Spēlē pār piekto vietu “Iecava/Ventspils” ar 10-0 apspēlēja ĶNSS, livoniešu otrajai komandai tiekot pie Biķera jeb “BOWL”.
Šo sestdien, 18. jūlijā, “Garkalne/Livonia” atbildīga spēle Baltijas TOP līgā. Pulksten 13 Upesciema stadionā uzņemsim “Vairas Kalvis-Jupoja”, kas divās spēlēs guvusi vienu uzvaru. Livoniešiem pēc diviem zaudējumiem turnīra ievadā nepieciešama tikai uzvara, lai saglabātu cerības uz iekļūšanu pusfinālā.