info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Ielaisti 40 punkti un uzvara? Ne pirmo reizi

18.05.2016

”Garkalne/Livonia” trešdien, 18. maijā Upesciemā ar 41:40 uzvarēja ”Ovāls/Jūrmala” Virslīgas čempionāta spēlē un nopelnīja pirmos piecus punktus turnīra tabulā, tomēr ne jau pirmo reizi mūsu komanda gūst uzvaru ļaujot pretiniekiem tikt pie tik daudziem punktiem.

Arī pērn ”Garkalne/Livonia” savā otrajā oficiālajā spēlē sezonā pamanījās ielaist 40 punktus un uzvarēt. Tad uzvara pār ”Fēniksu” bija ar 43:40. Tas notika Rūjienā, abas komandas kopā izdarīja 12 piezemējumus, divus no tiem – Kristaps Bērziņš, kurš iesita arī četras realizācijas, tieši tāpat kā trešdien Upesciemā.

It kā ne korekti, taču tomēr interesanti tas, ka sakritība arī tāda, ka abas 40 punktu ielaistās, taču uzvarētās ”Livonia” spēles notikušas PSRS laika, tagad droši vien Krievijas atzīmējamo dienu priekšvakarā – Rūjienā tas bija dienu pirms Kosmonautikas dienas, bet Upesciemā – dienu pirms pionieru organizācijas dibināšanas dienas.

Ar to gan sakarības beidzas, jo ”Livonia” komandai 2015. gadā tā patiešām bija otrā spēle sezonā, taču pirmā čempionātā, jo nedēļu iepriekš bija aizvadīta spēle par Prezidenta kausu. Un Rūjienā uzvarētāji izdarīja septiņus, kamēr zaudētāji piecus piezemējumus, ne kā tagad – pa sešiem. Arī tiesnesis bija cits.

Pieci no Rūjienas spēles sākumsastāva devās laukumā pamatsastāvā arī trešdien Vēl divi izgāja uz maiņu un viens abās spēlēs iesaistījās no rezervistu sola.

Spēlētāju traumas un diskvalifikācijas padarīja ierobežotākas iespējas galvenajam trenerim Tomam Zibolim pret ”Ovālu” variēt ar sastāvu, kurā pirmo spēli kopš pagājušā gada augusta atkal aizvadīja Artūrs Kaulakāns – diskvalificēts pamatsastāva hukers Gundars Grieķis. Virslīgā debitēja virkne jauno spēlētāju – Kaspars Briedis pirmo reizi spēlēja sākumsastāvā otrajā līnijā. Uz maiņu iznāca Eduards Želvis un Edgars Poļikevičs, kuriem tā bija pirmā spēle šādā līmenī vispār.

Divus piezemējumus izdarīja Edmunds Ščavinsks, kurš brīvā pussarga pozīcijā aizvietoja diskvalificēto Valteru Raņķi un divus Kristaps Bērziņš, kurš kopā guva 21 punktu, bet pa reizei piezemēja bumbu Deivids Cjukša un Markuss Krallišs.

‘Miesnieki/Ķekava” ar 7 punktiem (3 spēlēs) ir Virslīgas līdere, ”Fēniksam” ir 5 punkti (1 spēlē), ”Garkalne/Livonia” 5 (2 spēlēs), ”Ovāls/Jūrmalai” 3 punkti (2 spēlēs). un ”LMT/Eži”, kas turnīru vēl nav sākusi, punktu nav.

Svētdien, 22.maijā Upesciemā plkst. 14 sāksies spēle starp ”Garkalne/Livonia” un ”Fēniksu”, kas tika pie tehniskās uzvaras pirmajā spēlē pret ”Miesniekiem”.

”Trenerim maz prieka, taču, kā mēdz teikt – uzvara sliktā spēlē ir labāk nekā zaudējums skaistā spēlē. Pieļāvām kļūdas, zaudējām daudzas bumbas. Prieks par to, kā otrajā puslaikā nospēlēja Kristaps Bērziņš. Domāju, ka skatītājiem gan šāda spēle patika. Labi kopā ar pieaugušajiem nocīnījās mūsu jaunatne – Markuss Krallišs, Ivo Kapiņš, Briedis. Nākamajos treniņos noteikti jāstrādā pie spēles aizsardzībā,” sacīja komandas galvenais treneris Toms Zibolis.

Spēles sākumā ar 7:0 vadībā izvirzījās ”Ovāls”. Pēc tam trīs piezemējumus līdz pirmā puslaika beigām izdarīja ”Livonia” panākot 17:7. Otrajā puslaikā jau 45. minūtē ”Livonia” izdarīja ceturto piezemējumu, kad rezultāts kļuva 24:7, bet ”Ovāls” samazināja 24:14. Tad Bērziņš iesita patālu sodu – 27:14, taču ”Ovāls” atbildēja ar piezemējumu un realizāciju – 27:21. Komandas pieļāva daudz kļūdu, kas ļāva augt rezultātam, jo pretinieki savas iespējas izmantoja. Vēlreiz rezultāta starpība seši punkti bija pēc ”Ovāla” ceturtā piezemējuma – 34:28. Tad drīz vien ”Livonia” ienesa pa malu, un Bērziņš iesita ļoti grūtu realizāciju – 41:28, bet spēle noslēdzās ar diviem ”Ovāla” piezemējumiem – 41:40.

”Lielāko spēles daļu visu laiku nācās iedzīt. Pirmajā puslaikā bija tāds iespaids, ka puse komandas, arī pieredzējušie, guļ un nevar pamosties. Pirmie gan izdarījām piezemējumu, taču tad sākās kļūdas. Ja nebūtu to, iespējams arī spēle ritētu citādāk. Puiši centās, bet lielākoties darbības atgādināja vientuļus šāvienus,” pēc spēles sacīja pretinieku galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs.

Garkalne/Livonia – Ovāls/Jūrmala 41:40 (17:7)

Garkalne/Livonia. Piesemējumi: Edmunds Ščavinsks (2), Deivids Cjukša, Markuss Krallišs, Kristaps Bērziņš (2). Realizācija: Kristaps Bērziņš (4). Soda sitiens: Kristaps Bērziņš.

Ovāls/Jūrmala. Piezemējumi: Elmārs Imbrass (2), Mihails Tumins, Nauris Bērziņš, Kaspars Jakušs, Santis Podāns. Realizācija: Mihails Tumins (5).

Garkalne/Livonia sastāvs: Matīss Vācietis, Artūrs Kaulakāns, Martēns Rišoms – Kaspars Briedis, Viesturs Vārpa – Mārtiņš Rundāns, Valts Ripa, Ainārs Bērziņš (kapteinis) – Norberts Bekmanis, Edmunds Ščavinsks – Ivo Kapiņš, Deivids Cjukša, Roberts Miksons, Markuss Krallišs – Kristaps Bērziņš. Uz maiņu: Raitis Zalāns, Eduards Želvis, Edgars Poļikevičs Neizmantotās maiņas: Gatis Purviņš, Edgars Vasiļjevs, Kristers Rubins, Edgars Liepājnieks.

Tiesnesis: Kārlis Sarkans