info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Kausa spēlēs mēdz gadīties visādi brīnumi

29.07.2013

Līdz ar šo zaudējumu viens no izvirzītajiem mērķiem 2013. gada sezonā paliks nerealizēts. ”Autowelt/Livonia” vēl jāaizvada pēdējā kārta Latvijas čempionātā regbijā 7, bet pēc tam visa uzmanība tiks veltīta sešām svarīgām un grūtām spēlēm Latvijas čempionāta spēcīgāko četriniekā, kas izcīnīs godalgas.

”Kausa spēlēs ļoti bieži gadās visādi brīnumi, kad saņemas komanda, kura netiek uzskatīta par favorīti un kura šādā vienā mačā varbūt paveic to, ko nevarētu čempionāta garajā maratonā,” saka Valdavs. ”Svētdiena Valmierā bija ļoti labs pierādījums tam. Valmierieši šajā spēlei izlika visu, un viņiem bija pilnīgi vienalga, kas notiks pēc tam. Turpretī mūsējie uzgāja laukumā ar domām par iepriekšējām spēlēm, kurās uzvarējām ar lielu rezultātu. Sak, vinnēsim jau vien tāpēc, ka esam atbraukuši. Psiholoģiski nebijām noskaņojušies”

Arī mača sākums izvērtās par labu ”Garkalne/Livonia”, kas nokļuva vadībā, taču jau līdz puslaika beigām bija to pazaudējusi pēc ”Fēniksa” izrāvieniem pa malu. ”Uzskatu, ka arī treneri pieļāva kļūdu sastāva izvēlē un izvietojumā šai spēlei. Vikings (Ainārs Bērziņš) nespēlēja savā vietā, bet gan bija ielikts pa centru. Kāpēc rezervē tika atstāts Deivids Cjukša, kurš patlaban ir ļoti labā formā?”

Valdavs gan uzsvēra, ka ar treneriem ir vienošanās, ka viņi dara savu darbu un kluba vadība treniņprocesā neiejaucas. ”Bet ja treneri vadībai teiktu, ka ir kaut kādas problēmas ar sastāvu, tad mēs risinātu.”

”Taču Valmieras komanda mums bija jāuzvar arī ar to sastāvu, kāds bija šajā spēlē.”

Kluba prezidents arī norādīja uz nepieciešamību apmeklēt treniņus. Ne jau tāpēc, ka treņiņu nebūtu, gluži otrādi, un tajos nebūtu spēlētāju, taču viņš ir izbrīnīts, ka pamatsastāvā spēlēs bieži vien ir vīri, kurus viņš nav manījis treniņos.

”Tā kā kausa finālā nespēlēsim, tad būs laika padomāt par nākotni. Noskaidrot tos, kuri patiešām grib cīnīties par uzvaru Latvijas čempionātā.”

Kā vienīgo, kurš pusfināla spēlē cīnījies kā nākas Valdavs seniors izcēla Kristapu Bērziņu. Un ne tikai tāpēc, ka viņš izdarīja divus no komandas četriem piezemējumiem un iesita visas četras realizācijas.

Nākamās nozīmīgās spēles RFC ”Livonia” būs 10. augustā Ventspilī, kur tiks dalītas Latvijas čempionāta medaļas regbijā 7.

Valters Nikans, RFC ”Livonia” preses sekretārs

Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)