info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Krīt arī KALVE un ir Latvijas kausa pusfināls

24.05.2013

Izcili nospēlējot aizsardzībā, piektdien,24.maijā “Garkalne/Livonia” LU stadionā ar 27:0 atstāja sausā pagājušā gada finālisti “Kalvi”, kas bija palikusi vienīgā Latvijas komanda, ko “Livonia” vēl nekad nebija uzveikusi līdzšinējās septiņās abu komandu savstarpējās lielā regbija spēlēs čempionātā un kausa izcīņā.

Divreiz piezemēja bumbu Kristaps Bērziņš, vienreiz – lietuvietis Gedimins Švoba. Bērziņš iesita visas realizācijas un divus no pieciem soda sitieniem. Maču filmēja arī “sportacentrs.com”.

Tikai astoņi spēlētāji mačā pret “Kalvi” bija komandas sākumsastāvā no iepriekšējās spēles Jelgavā, kad tika uzvarēta LLU, kad komandas treneri palika neapmierināti ar spēles disciplīnas ievērošanu. Piektdien viss ar to bija kārtībā. Tā sekas – uzvarēts spēcīgs un cienījams pretinieks.

Lietuvietis Tomass Zibolis, kurš jau izcēlies ar piezemējumu sēriju “Garkalne/Livonia” labā iepriekšējās spēlēs Latvijas čempionātā, šajā mačā nepiedalījās, jo ir izsaukts uz Lietuvas regbija 7 izlases treniņnometni. Pirmajā līnijā pret “Kalvi” tāpēc cīnījās visi latvieši.

Rezultāts tika atklāts jau ceturtajā minūtē Bērziņam iesitot patālu, samērā grūtu sodu. Jau drīz vien Mihailam Tuminam bija iespēja izlīdzināt, taču bumba telpu starp trim dzelžiem nesasniedza. Spēles turpinājumā “Kalve” pa vārtiem vairs nemēģināja sist, lai gan izdevīgas situācijas bija. Centieni gūt vairāk par trim drošākiem punktiem atdūrās “Livonia” aizsardzībā.

Tikmēr Bērziņš 10. minūtē neiesita sodu pa centru, bet astoņas minūtes vēlāk ieblieza otru sodu tieši no laukuma centra panākot 6:0. Pirmajā puslaikā bumba vairāk atradās “Kalves” laukuma pusē. Veselīgu iespēju mača pirmajam piezemējumam labajā malā izveidoja Simons Leimarī, taču tā tika izniekota.

Pirmais piezemējums norībēja 29. minūtē pēc pretinieku kļūdas, ko spoži izmantoja Bērziņš, kurš iesita arī realizāciju gandrīz no tās pašas ērtās vietas, no kurienes bija izlidinājis bumbu iesitot pirmo sodu.

Otrajā puslaikā, kas sākās ar 13:0, jau tā pašā sākumā skaists piezemējums padevās Švobam, kurš ne tikai atstāja sālsstabos bariņu apjukušu “Kalves” regbistu, bet pat atļāvās piezemēt bumbu starp abiem stabiem. Bērziņam realizāciju iesist no vārtu priekšas nebija vairs problēmu – 20:0

Motori šajā spēlē “Kalvei” bija brāļi Kristaps un Kaspars Jakuši, kuru “mājas” komanda RK “Baldone” šogad Latvijas kausa izcīņā nepiedalās. Tieši Kaspars 70. minūtē piezemēja bumbu “Garkalne/Livonia” ieskaites laukumā, Tumins jau it kā gatavojās apstrādāt bumbu realizācijai, taču tiesneši bija atklājuši noteikumu pārkāpumu.

Jau pašās spēles beigās “Garkalne/Livonia” labā savu otro piezemējumu spēlē izdarīja Bērziņš.

Latvijas kausa pusfinālu “Garkalne/Livonia” sasniedza otro reizi četros mēģinājumos, jo pirmā reize bija 2011. gadā.

Pusfinālā jūlija beigās “Garkalne/Livonia” spēlēs ar Valmieras “Fēniksu”, kas savā ceturtdaļfināla mačā jau aprīlī ar 9:8 uzvarēja Ķekavas novada sporta skolu (ĶNSS). Otrajā pusfinālā “LMT/Eži” tiksies ar RK “Miesnieki” un “Piekūni” cīņas uzvarētāju.

Nākamo spēli “Garkalne/Livonia” aizvadīs Latvijas čempionātā 2..jūnijā Upesciemā pret “Fēniksu”.

“Garkalne/Livonia” un “Kalves” spēles pilns ieraksts “sportacentrs.com”

“Garkalne/Livonia” – “Kalve” 27:0 (13:0)

Punktu guvēji “Garkalne/Livonia”. Piezemējumi: Kristaps Bērziņš (2), Gedimins Švoba. Realizācija: Kristaps Bērziņš (3/3). Sodi: Kristaps Bērziņš (2/5).

“Garkalne/Livonia” sākumsastāvs: 1. Artūrs Kaulakans, 2. Bruno Vanags, 3. Alvis Bērziņš, 4. Kaspars Birkenfelds, 5. Viesturs Vārpa, 6. Gedimins Švoba, 7. Andris Sutkus, 8. Ainārs Bērziņš, 9. Norberts Bekmanis, 10. Edmunds Ščavinsks, 11. Lūkass Dzelve, 12, Vigo Valdavs jun., 13. Simons Leimarī, 14. Kristaps Bērziņš, 15. Artūrs Kisle. Uz maiņu: Jānis Svilis, Mārtiņš Rundāns, Antuāns Teijārs, Deivids Cjukša, Raivis Jermacāns, Mārtiņš Upītis. Vēl pieteikumā: Raitis Zalāns, Edgars Savickis.

Tiesnesis: Igors Buceņins