info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Laba pieredze regbija 7 posmā Staļģenē

13.06.2017

Nedēļas nogalē Staļģenē risinājās Latvijas pirmās līgas čempionāta regbijā 7 2.posma sacensības. Otrā uzvara divos posmos “Livonia/Garkalne” komandai, bet pēc 2.vietas pirmajā posmā nedaudz nācās “nolaisties uz zemes” “Livonia/ Vidzeme” komandai un samierināties ar 7. vietu.

Svētdien Latvijā valdīja viena no retajām vasarīgām dienām šogad, līdz ar to regbisti varēja pilnībā pievērsties spēlei. Otrais panākums divos posmos “Livonia/Garkalne”, kas turnīru noslēdza ar četrām drošām uzvarām. Tikmēr “Livonia/Vidzeme” aizvadīja trīs mačus, piedzīvojot trīs zaudējumus. Abas komandas guva labu pieredzi, izmēģināti vairāki jaunie spēlētāji, kas nāks par labu tālākās cīņās.

Pavela Tulubjeva vadībā “Livonia/ Garkalne” priekšsacīkstēs ar 35:0 pieveica Ķekavas novada sporta skolu un ar 33:0 apbēdināja “Mītavu”. Finālgrupā uzvaras pār “Beverīne/Sigulda” (31:0) un “Eleja/TransactPro” (20:7).
“Mums komandā bija daudz jauno spēlētāju, tāpēc nācās saprast, kura pozīcijā kurš spēlē, un pie tā vēl saglabāt spēles zīmējumu. Nebija viegli. Priekšsacīkstēs grūtākā spēle bija pret Siguldu, kur sākumā negāja viegli. Viņi tomēr daudz lielāki, masīvāki čaļi, bet mūsējie ir ātrāki. Finālā pret Eleju nedaudz pamainījām sastāvu, bet spēle neaizgāja. Čaļi darbojās diezgan kūtri, nebija arī spēles zīmējuma. Otrajā puslaikā samainījām sastāvu, uzliku pārbaudīto sastāvu un čaļiem uzreiz spēle aizgāja no rokas. Noturējām aizsardzību, lai gan viegli nebija,” par mačiem saka Tulubjevs. “Turpināsim turēt tādu pašu stilu, neko nemainīsim savā spēles zīmējumā. Ļoti labi patika no jaunajiem Pēteris Krauja, kuram šis bija pirmais turnīrs. Trešajā spēlē viņš veica arī savu pirmo piezemējumu pieaugušo sacensībās. Ja viņš turpinās šādi strādāt, būs ļoti labs, perspektīvs regbists.”
Nedaudz savādākā noskaņojumā no Staļģenes atgriezās “Livonia/Vidzeme” regbisti un tās treneris Vigo Valdavs seniors. Laba mācība un pārdomas būs ne tikai trenerim, bet arī pašiem regbistiem, kuri pēc cīņām jau apzinājušies neveiksmes cēloņus.
“Pirmajā posmā otrie, bet tagad septītie. Tie paši cilvēki, tas pats turnīrs un pavisam cits rezultāts. Pieļauju, ka ietekmēja izlaidumu laiks. Domāju, ka puiši domāja, ka viss notiks tāpat, atliek tikai atbraukt uz spēli. Laba mācība un puiši to ir sapratuši. Ja tu nesavācies pirms turnīra, turnīra gaitā jau ir grūti savākties. Ja skatāmies no šī viedokļa, tad ļoti labi, ka ir mācība. Nevajag varbūt vieglus ceļus, meklējam smagākus ceļus un izlīst,” dzīves skarbo mācību nekautrējas atzīt Valdavs. “Šis bija tas gadījums, kad arī pasaules labākie treneri nevarētu palīdzēt. Puiši ieradās tik atslābināti, ka viņus nevarēja savākt. Nojausma bija iesildoties, bet pilnīga skaidrība bija kādās 10 sekundēs, kad pēc sākuma sitiena uzreiz dabūjām piezemējumu. Es tad sapratu, ka šodien nebūs mūsu diena.”
Latvijas regbijs 7 čempionāts turpināsies ar nākamo posmu jūlija sākumā, bet tad paredzēti vēl divi posmi. Pagaidām kopvērtējumā pārliecinoši vadībā ar 15 punktiem ir “Livonia/Garkalne”, bet “Livonia/Vidzeme” pēc “apdedzināšanās” Staļģenē ir trešā ar 8 punktiem.
Foto Zigismunds Zālmanis