info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Klāt sezonas kulminācija – Latvijas čempionāta “zelta mačs”! 

3.10.2017

Šo sestdien, 7. oktobrī, Upesciemā “Garkalne/Livonia” aizvadīs sezonas svarīgāko maču – Latvijas čempionāta finālčetrinieka pēdējo un izšķirošo jeb “zelta spēli” pret saviem sīvākajiem konkurentiem “Stats/Ķekava”.
Spēle Upesciema stadionā sāksies pulksten 15:00, bet pirms tam Upesciemā par Latvijas čempionāta zelta medaļām regbijā 7 cīnīsies “Livonia” meitenes. Aicinām visus kluba spēlētājus, līdzjutējus un atbalstītājus nākt uz spēlēm Upesciemā un būt kopā ar klubu sezonas nozīmīgākajos mačos. RFC “Livonia” parūpēsies, lai atnākušajiem būtu patīkami vērot Latvijas regbija klasiku!
“Livoniešu” un “miesnieku” duelis pēdējos gados izvērties par Latvijas regbija “saldo ēdienu”. Visi mači ritējuši allaž bezkompromisa cīņā un arī šoreiz cīņa solās būt aizraujoša. Pirms pēdējās spēles “Garkalne/Livonia” atpaliek no “miesniekiem” par 5 punktiem. Līdz ar to pēdējā mačā “livoniešiem” laukumā jāatdod visi spēki, jāuzvar ar vismaz 3 piezemējumu un 24 punktu pārsvaru, tad varēsim kaklā kārt zelta godalgas. Citādāka iznākuma gadījumā būs jāsamierinās ar sudrabu, bet komandā tādu iespēju šobrīd neviens nepieļauj.
“Garkalne/Livonia” un “Stats/Ķekava” ceļi klasiskajā regbijā šosezon krustojās divas reizes. Latvijas čempionāta sezonas ieskaņā, kad komandas nebija tajā labākajā fiziskajā formā, “livonieši” teicami iesāka spēli, bet turpinājumā iniciatīvu izlaida no rokām un piedzīvoja zaudējumu ar 30:53. Vēl 1. puslaika izskaņā “livonieši” bija vadībā ar 17:8, bet pārtraukumā bija tikai 17:15. 2. puslaikā ieskrējās “miesnieki”, bet “livonieši” nespēja viņus apturēt…
Otro reizi Latvijas regbija klasika bija Latvijas kausa izcīņas pusfinālā. Jūlija vidū Upesciemā “livoniešiem” padevās lielisks revanšs ar 22:7, kas tikai pierāda, ka sestdien nepieciešamais +24 un trīs piezemējumu pārsvars nav neiespējams. Pēc “miesnieku” barjeras pārvarēšanas “Garkalne/Livonia” izcīnīja Latvijas kausu, bet pretinieki savā trofeju krātuvē varēja likt Latvijas regbija 7 čempionu titulu.
“Vasarā bija citas spēles, sastāvi būs mainījušies abās pusēs. Tāpat ļoti labi zinām “miesnieku” stiprās puses un tās centīsimies neitralizēt,” notikušajām spēlēm lielu uzmanību nevelta “Garkalne/Livonia” treneris Edmunds Ščavinsks, koncentrējoties sezonas svarīgākajam mačam.
“Garkalne/Livonia” sezonas izšķirošo maču aizvadīs bez vairākiem spēlētājiem. Diemžēl, savainojumi skāruši Gati Purviņu, Matīsu Vācieti, Robertu Brikmani, Dāvi Gauju. Šoreiz “livoniešiem” nevarēs arī palīdzēt Gundars Grieķis, Norberts Bekmanis, Artūrs Kisle. Sastāvā arī neredzēsim “ārzemnieku” Tomu Deividsonu, lietuviešus Vitaru Blošķi, Žigimantu Radžu. Treniņos Edmunda Ščavinska vadībā ir rasts labs risinājums, lai iztrūkumi nebūtu tik jūtami un “livonieši” gatavi cīnīties tikai un vienīgi par zeltu.
“Esam gana jaudīgi arī bez šiem spēlētājiem. Komandas līderu piespiedu prombūtne ir ieviesusi savas korekcijas sastāvā un šīs atbildīgās lomas ir uzņēmušies citi spēlētāji. Mēs nebaidāmies eksperimentēt ar sastāvu un iepludināt tajā jaunas asinis, kā rezultātā pēdējos gados esam nonākuši tur, kur esam šobrīd. Man personīgi tas ir liels pagodinājums, ka pat pie +23 par labu “miesniekiem” pretinieks turpina nostiprināties un aicina uz šo spēli ārzemēs spēlējošos puišus,” pirms sezonas kulminācijas saka RFC “Livonia” vadītājs Jānis Zuments.
Ščavinsks pēc pēdējiem treniņiem sola pretiniekiem dažus pārsteigumus, lai gan nebūs vairāku “atslēgas” vīru. “Par spēles plānu sīkāk neko neteikšu, lai pretiniekiem ir pārsteigums. Cenšamies savākt iespējamo labāko sastāvu, visi spēki un resursi veltīti tikai šai spēlei. Visā klubā ļoti labs noskaņojums pirms tik svarīgā mača, un tas priecē. Visi apzinās spēles svarīgumu. Gribam sagatavot nelielus pārsteigumus pretiniekiem. Zinu, ka “miesnieki” pastiprinās sastāvu, bet mums tā būs tikai papildus motivācija. Turklāt ne vienmēr citu cilvēku ienākšana pastiprina spēli, tāpēc centīsimies viņus “noķert” uz to, ka varbūt nav saspēlējušies. Domāju, ka šajā spēlē noteicošais faktors būs kļūdu daudzums – kurš mazāk izdarīs kļūdas, tas arī būs pārāks.”

Foto Z.Zālmanis