info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Latvijas čempionu “RFC Livonia” jaunās vēsmas pirms jaunās sezonas

18.03.2020

Latvijas regbija čempioni RFC “Livonia” pēc pagājušās sezonas piedzīvoja pamatīgas izmaiņas gan sastāvā, gan pašā klubā. Tagad valsts čempioni sākuši jaunu dzīvi, bet mērķi paliek visaugstākie – jaunā sezona vairs nav aiz kalniem.

Pēc sezonas karjeru “Livonia” rindās noslēdza Vikings jeb komandas kapteinis Ainārs Bērziņš un Egidijus Semeta, bet trenera posteni atstāja Edmundas Ščavinskas. Vēl pamatīgākas pārmaiņas notika klubā, jo pilnībā nomainījās menedžments.

Jaunajam menedžmentam nebija daudz laika, lai ieskrietos, jo pēc nelielas atpūtas jau janvārī bija jāsāk domāt komandas komplektāciju, treniņiem un sezonas plāniem. Kopš janvāra vidus “livonieši” aktīvi audzē muskuļus jaunajai sezonai, trenējoties gan trenažieru zālē, gan vieglatlētikas manēžā, gan pagaidām arī telpās “Skonto” hallē. Treniņos teicami ar treneru pienākumiem galā tiek pieredzējušākie livonieši, padomu neatsaka arī Edmundas Ščavinskas, kurš savas zināšanas pakāpeniski nodod “livoniešiem”, bet uz vairākām nodarbībām tiek pieaicināti arī fiziskās sagatavotības treneri. “Livonia” menedžments šobrīd aktīvi ārpus Latvijas robežām meklē pieredzējušusu treneri, kuram uzticēt komandas vadību sezonas aktīvajā periodā, kad būs jācīnās Baltijas TOP līgā un jānosargā Latvijas čempionu tituls.

Ņemot vērā pedējā laika notikumus saistība ar “Covid-19” izplatīšanos, pagaidām valda neziņa par sacensību kalendāru un tas ietekmē mūsu treniņu procesu. Zināms, ka klasiskajā regbijā spēlēsim Rīgas čempionātā, Latvijas čempionātā un Latvijas kausā. Plānots spēlēt atjaunotajā Baltijas regbija līgā, kur iespēlēsim jauniešu sastāvu, bet galvenā uzmanība būs Baltijas TOP līgai,” saka “Livonia” viceprezidents Arnis Arbeiters. “Maijā, jūnijā mums pievienosies ārzemju treneris. Šobrīd aktīvi meklējam atbilstošu speciālistu, ir apzināti vairāki kandidāti. Varu atklāt, ka trenera jautājumā skatāmies Gruzijas un DĀR virzienā. Pērn mums teicami komandā iekļāvās argentīnietis Pedro Caceres Garzon, tāpēc šogad centīsimies tikpat lietderīgi izmantot leģionāra kvotu un piesaistīsim kādu augsta līmeņa ārzemnieku, kurš pastiprinās komandas sastāvu piecpadsmitniekā.”

Februārī “Livonia” aizvadīja nelielu pārbaudes turnīru Lietuvā. Uz Kauņu komanda devās ar daudziem jaunajiem regbistiem, kuriem tiek dota iespēja “apostīt” lielo regbiju un konkurēt par vietu sastāvā. Divos mačos eksperimentālais sastāvs piedzīvoja divus zaudējumus, bet daudz pozitīvu emociju radīja augstā līmenī aizvadītais mačs pret Baltijas spēcīgako klubu “Baltrex”. Labākā spēlētāja balvu saņēma Ivo Kapiņš, kurš jaunajā sezonā varētu kļūt par vienu no “Livonia” līderiem.

Martu “Livonia” sāka ar pārbaudes spēli pret “Ežiem”. Komandas aizvadīja 3×25 minūšu ilgu cīņu, kurā gan rezultātam bija otršķirīga nozīme. Arī šo maču “Livonia” aizvadīja bez vairākiem līderiem, kuriem ziemā bija dots ilgāks atpūtas brīdis. Spēlē pēdējās minūtēs piedzīvots zaudējums ar 5-7, bet livoniešu rindās ar piezemējumiem izcēlās Ivo KapiņšReinis PepaValters RankisAleksejs Grigorjevs un Artūrs Baranovskis.