info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Latvijas kausa regbijā 15 ieguvēji – “Garkalne/Livonia”

29.07.2017

“Garkalne/Livonia” otro reizi vēsturē izcīna Latvijas kausu

“Garkalne/Livonia” regbisti sestdien, 29. jūlijā, Upesciemā otro reizi kluba vēsturē izcīnīja Latvijas kausu, finālā sīvā cīņā ar 17:14 (12:11) uzvarot “Eži/EK Sistēmas”.

Pēc neveiksmes pagājušajā nedēļā Latvijas čempionātā regbijā-7 “livonieši” visu nedēļu treniņos centās arī atgūt psiholoģisko pārliecību, kas izdevās, un otro reizi izcīnīts Latvijas kauss. “Garkalne/Livonia” pirmo reizi Latvijas kausu virs galvām pacēla 2014. gadā, bet pirms gada izšķirošajā spēlē nācās piekāpties “Miesnieki/Ķekava”.

Kā jau prognozēts, “Garkalne/Livonia” pretinieki “Eži/EK Sistēmas” uz spēli bija mobilizējuši visus savus labākos spēkus, lai izrādītu cienījamu pretestību. Visu spēles gaitu ritēja kārtīga cīņa, un fināls izvērtās spriedzes pārpilns. “Livonieši” spēles sākumā ar piezemējumu (Kaspars Briedis) un realizāciju (Dāvis Jaunalksnis) panāca 7:0, bet “Eži” ātri atbildēja ar piezemējumu. Cīņas turpinājumā pēc diviem precīziem sodiem “eži” izvirzījās jau vadībā ar 11:8, liekot krietni panervozēt “livoniešiem”. Tikai pirmā puslaika izskaņā kreisajā malā bumbu aiz līnijas spēja aiznest Valērijs Runco, atgūstot “Garkalne/Livonia” vadību mačā – 12:11.

2. puslaikā nervozā cīņā komandas ilgi nespēja gūt punktus un mača liktenis izšķīrās pēdējās minūtēs. “Eži” pēc vēl viena precīza soda sitiena izvirzījās vadībā ar 14:12, bet vēlāk Vītars Blošķis veica teicamu sprintu pa labo malu un tad pēc reida izdarīja piezemējumu jau kreisajā malā. Pēdējās minūtēs “livonieši” palika mazākumā, tomēr izturēja “ežu” “dūrienus” un izcīnīja kausu!

Interesanti, ka Blošķa dalība spēlē nebija plānota, jo “livonieši” līdz sezonas beigām – līdzīgi kā pērn – plāno spēlēt tikai ar saviem spēkiem bez leģionāru palīdzības. Tomēr dažas dienas pirms spēles “Garkalne/Livonia” sastāvā radās robi, līdz ar to no šīs idejas nācās atteikties un lūgt Blošķa palīdzību mačā. Palīdzība bija Latvijas kausa vērtībā!

Foto: Z. Zālmanis (RFC LIVONIA)