info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv

Lielā komanda sezonas pirmajā spēlē piekāpjas čempioniem

11.05.2016

”Garkalne/Livonia” piecpadsmitnieks savā pirmajā 2016. gada sezonas oficiālajā spēlē ar 17:34 piekāpās pagājušā gada čempionvienībai, jau ceturto spēli aizvadījušajai ”Miesnieki/Ķekava”, spēlējot pietieki labi līdz lūzumam, kas iestājās 64. minūtē līdz ar Gundara Grieķa dzelteno kartīti.

”Livonia” spēli pabeidza 13 spēlētāju sastāvā, jo, tāpat kā Grieķis, sarkano kartīti par tiesneša apvainošanu nopelnīja vēl viens svarīgs spēlētājs – Valters Raņķis. Abi noteikti nevarēs piedalīties nākamajā spēlē Virslīgā pret ”Ovāls/Jūrmala”, kas Upesciemā risināsies 18. maijā. ”Miesnieki” izdarīja piecus piezemējumus, ”Livonia” divus.

”Miesnieki/Ķekava”, kas dabūja tehnisko zaudējumu 0:30 pret ”Fēniksu” par nelicencētā Feivora Madukas dalību spēlē, ar 7 punktiem (3 spēlēs) atkal izvirzījusies līderos. ”Fēniksam” ir 5 punkti (1 spēlē), ”Ovāls/Jūrmalai” 1 punkts (1 spēlē). ”Garkalne/Livonia” pēc vienas spēles un ”LMT/Eži”, kas turnīru vēl nav sākuši, punktu nav.

RFC ”Livonia” vadītājs Jānis Zuments:

Komanda aizvadīja pietiekami labu spēli ņemot vērā to, ka nevarēja spēlēt vairāki līderi kā Egidijus Šemeta un Uvis Vasiļenko. Lūzums iestājās pēc Grieķa dzeltenās kartītes, kas pārauga sarkanajā. Puiši cīnījās labi, lai gan pārāk aizrāvās ar spēlēšanu savā laukuma pusē un aizsardzībā pieļaujot dumjas kļūdas.

Zuments par par rupjību nosauca ”Miesnieku” kapteiņa Leno Bramaņa otrajā puslaikā izdarīto sitienu pa galvu Edmundam Ščavinskam, kurš vairākas minūtes pavadīja guļam uz zāliena.

Mača sākumā ”Miesnieki” diezgan ātri nokļuva vadībā ar 5:0 pēc Jura Iesalnieka piezemējuma. Tad iniciatīvu pārņēma ”Livonia”, kas pretinieku laukuma pusē veidoja uzbrukumus līdz Kristaps Bērziņš izmantoja iespēju iesist sodu. Nedaudz vēlāk – 30. minūtē Reinis Pepa izkārtoja iespēju piezemējumam Vigo Valdavam un Bērziņš iesita realizāciju panākot 10:5, tomēr līdz pārtraukumam pēc mājinieku kļūdas piezemējumu veica Elmārs Šefanovskis un Iesalnieks iesita realizāciju.

Pieredzējušais Jānis Skuja pēc auta ”Miesniekiem” guva trešo piezemējumu un Maksims Batrakovs iesita realizāciju 19:10, tad Batrakovs iesita sodu – 22:10, tomēr 55. minūtē piezemējumu ”Livonia” labā veica Pepa un Bērziņš ar realizāciju panāca 22:17.

Par tiesneša apvainošanu 64. minūtē tika noraidīts Grieķis, un drīz vien ”Miesniekiem” Gunārs Andersons izdarīja ceturto piezemējumu bonusa punktam 27:17. Noraidījumu par tiesneša apvainošanu nopelnīja arī Raņķis, bet punktu spēlei jau krietnā kompensācijas laikā pielika Bramanis, kuram šajā dienā palika 37. gadi. Iesalnieks iesita realizāciju – 34:17.

Garkalne/Livonia – Miesnieki/Ķekava 17:34 (10:12)

Garkalne/Livonia. Piezemējumi: Vigo Valdavs, Reinis Pepa. Realizācija: Kristaps Bērziņš (2). Soda sitiens: Kristaps Bērziņš.

Miesnieki/Ķekava. Piezemējumi: Juris Iesalnieks, Elmārs Šefanovskis, Jānis Skuja, Gunārs Andersons, Leno Bramanis. Realizācija: Juris Iesalnieks (2), Maksims Batrakovs. Soda sitiens: Maksims Batrakovs.

Garkalne/Livonia sākumsastāvs: Matīss Vācietis, Gundars Grieķis, Raitis Zalāns – Kristaps Martinsons, Edmunds Ščavinsks – Mārtiņš, Rundāns, Roberts Miksons, Ainārs Bērziņš (kapteinis) – Norberts Bekmanis, Valters Raņķis – Deivids Cjukša, Vigo Valdavs, Reinis Pepa, Pavels Tulubjevs – Kristaps Bērziņš. Uz maiņu: Jurijs Fomins, Edijs Libers, Kaspars Briedis, Martēns Rišoms. Neizmantotās maiņas: Ivo Kapiņš, Valts Ripa, Edgars Liepājnieks.

Sarkanās kartītes: Gundars Grieķis (Livonia), pēc dzeltenās kartītes par tieneša aizskaršanu, Valters Raņķis (Livonia) par tiesneša aizskaršanu.

Dzeltenās kartītes: Reinis Pepa (Livonia) par bīstamu spēli, Edgars Cīrulis (Miesnieki) par tiesneša aizskaršanu.

Tiesnesis: Renārs Reiniks