info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Livonia ielaiž 40 punktus, taču uzvar

11.04.2015

Ārkārtīgi rezultatīvā spēlē abu komandu izpildījumā sestdien, 11. aprīlī Rūjienā, ”Garkalne/Livonia” savā 2015. gada Latvijas čempionāta pirmajā spēlē ar 43:40 Latvijas čempionāta mačā uzvarēja RK ”Fēnikss” par ko kluba vadība sajūsmā nebija.

Diezgan neparasta un unikāla spēle, jo reti kura komanda, kas gūst 40 punktus regbija spēlē, piedzīvo zaudējumu. Īpaši Latvijā. ”Fēnikss” pirmie atklāja rezultātu jau otrajā minūtē, ”Livonia” gan vēlāk pārņēma vadību, ko vairs neatdeva, taču atrāviens neizdevās, jo pretinieki neatpalika. ”Livonia” spēlēja tikai ar pašmāju spēlētājiem, bet veiktās maiņas spēli nepastiprināja. Kā atzina kluba vadība, drīzāk bijis otrādi.

”Livonia” izdarīja septiņus, bet ”Fēnikss” piecus piezemējumus.

Spēles gaita un raksturs atsauca atmiņā katastrofālo Latvijas kausa pusfinālku 2013. gadā, kad komanda ”Fēniksam” zaudēja arī ne visai nopietnās attieksmes dēļ. Šoreiz vismaz bija uzvara, un tā neizšķīra iekļūšanu vai neiekļūšanu.

Komandu spēlē vadīja ”Livonia” regbija 7 galvenais treneris Edmunds Ščavinskls, jo galvenais treneris Toms Zibolis nevarēja būt klāt šajā spēlē.

RFC ”Livonia” prezidents Vigo Valdavs:

Tik vāju komandas spēli neatceros. Varbūt 4-5 gadus atpakaļ, kad tikko sākām spēlēt. Kā mūsu uzbrukums, tā piespēle uz priekšu, sods vai kas cits. Komanda nebija savākusies! Sāpīgākais ir tas, ka nebija savākušies tie spēlētāji, kuri nebija pamatsastāvā un kuriem tieši vajadzēja sevi pierādīt, jo tieši tagad bija šāda iespēja. Jā, iespējams, ka veiktās spēlētāju maiņas bija par ātru. Taču labi, ka viss labi beidzās. Ceru, ka tika gūta vēl viena mācība. Spēles Latvijas čempionātā nav formalitāte.

”Garkalne/Livonia” treneris Edmunds Ščavinsks:

Bija ļoti daudz kļūdu. Neatradām zāles pret tām. Otrajā puslaikā veicām daudzas maiņas, taču laukumā iznākušie spēlei nebija gatavi. Esmu nedaudz šokā. Šis ir piemērs tam, ka jāgatavojas ir katrai spēlei.

RK ”Fēnikss” – ”Garkalne/Livonia” 40:43 (11:17)

RK Fēnikss. Piezemējumi: Mārtiņš Bērziņš, Āris Kaģis, Dāvis Bajārs (2), Kristaps Bērze. Realizācija: Reinis Zalte (3). Sodi: Reinis Zalte (3)

Garkalne/Livonia. Piezemējumi: Gundars Grieķis, Dāvis Gauja (2), Kristaps Bērziņš (2), Emīls Akulis, Juris Pavlovs. Realizācija: Kristaps Bērziņš (4)

Dzeltenā kartīte: Artūrs Kisle

”Garkalne/Livonia” sastāvs:

1-Uģis Eida, 2-Bruno Vanags, 3-Raitis Zalāns, 4-Viesturs Vārpa, 5-Valts Ripa, 6-Gundars Grieķis, 7-Artūrs Kisle, 8-Mārtiņš Rundāns, 9-Norberts Bekmanis, 10-Vigo Valdavs (C), 11-Roberts Miksons, 12-Valters Raņķis, 13-Dāvis Gauja, 14-Juris Pavlovs, 15-Kristaps Bērziņš. Uz maiņu laukumā devās Edijs Libers, Egidijus Šemeta, Jānis Arbeiters, Matīss Vācietis, Emīls Akulis, Dainis Petrokaitis, Ivo Kapiņš, Kaspars Uķis.

Tiesnesis: Oļegs Voroņins

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC ”Livonia”)