info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” jāsamierinās ar vienu bonusa punktu

20.05.2017

Piektdien, 19. maijā, Rīgas Tehniskās koledžas stadionā notika Latvijas regbija čempionāta pirmās kārtas centrālā spēle starp Regbija kluba “Miesnieki” komandu “Stats/Ķekava” un RFC “Livonia” vienību “Garkalne/Ķekava”, uzvaru ar 53:30 (15:17) izcīnot “Miesniekiem”. Mūsu klubs toties nopelnīja vienu bonusa punktu par četriem piezemējumiem.

Pašā mača debijā pirmie punktus guva “Livonieši”, pēc asa Kristapa Bērziņa izrāviena un teicamas piespēles Aināram Bērziņam, kurš bumbu nogādāja sāncenšu ieskaites laukumā. Pēc precīza Kristapa realizācijas sitiena rezultāts kļuva 7:0 viesu labā. Savukārt jau pirmajā “Miesnieku” atbildes uzbrukumā “Garkalne/Livonia” regbisti pieļāva šīs spēles liktenīgāko kļūdu – sarkano kartīti par nepareizu tvērienu saņēma Roberts Miksons. Palikšana mazākumā turpinājumā, un jo īpaši otrajā puslaikā, sajauca garkalniešu ierindu un galu galā jūtami iespaidoja spēles iznākumu.

Pēc nopelnītā soda sitiena, kuru precīzi izpildīja ķekavnieku veterāns Andrejs Aleksandrovs, rezultāts kļuva 3:7. Tomēr iniciatīva joprojām bija “Livoniešiem”, kuri nopelnīja sodu sitienu, un pēc precīza K. Bērziņa raidījuma panāca 10:3. Pirmā puslaika beigām tuvojoties, abas komandas apmainījās savdabīgiem piezemējumiem. Vispirms Edgars Cīrulis guva piecus punktus “Miesnieku” labā pēc ātrā auta izspēles, bet pēc tam ar sāncenšu aizsardzībai negaidītu izrāvienu izcēlās “Livonietis” Gatis Purviņš. Sekojot precīzam Kristapa Bērziņa realizācijas sitienam, rezultāts kļuva 17:8 viesu labā. Taču galavārdu pirmajā “cēlienā” teica laukuma saimnieki – Emīls Balodis un Aleksandrovs samazināja atstarpi rezultātā līdz 15:17.

Otrais puslaiks sākās ar “Miesnieku” ofensīvu. Pēc Aleksandrova piespēles Feivors Maduka pirmoreiz vadībā izvirzīja laukuma saimniekus, bet pēc Aleksandrova precīzas realizācijas rezultāts jau kļuva 22:17. Tiesa, pēc K. Bērziņa precīzi sista soda sitiena, starpība samazinājās līdz 20:22, bet jau nākamajā laukuma saimnieku uzbrukumā tika gūti septiņi punkti. Turpinājumā rezultāts pieauga galvenokārt “Stats/Ķekava” regbistu labā. Savukārt “Livoniešiem” ar piezemējumiem izcēlās Ivo Kapiņš un jaunā maiņa.

“Garkalne/Livonia” galvenais treneris Edmunds Ščavinsks:
– Pirmais puslaiks sanāca daļēji labs. Diemžēl Miksona noraidījums sajauca mūsu plānotās shēmas un mūsu spēki, spēlējot 14 vīru sastāvā, otrajā mača daļā izsīka. Tad vēl Egidija Šemetas un Gata Purviņa traumas, kas galīgi pārvilka svītru mūsu cerībām uz panākumu. Neko darīt, sezona būs gara, un gan jau vēl būs iespējas revanšēties.

FOTO: Zigismunds Zālmanis (RFC “Livonia”)