info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” jaunajiem regbistiem atzīstams sniegums septītnieka turnīrā Polijā

8.10.2019

RFC “Livonia” U-16 un U-18 apvienotā komanda, piesaistot arī Regbija klubs ”Eži” / Rugby club “Eži” un Regbija klubs Mītava puišus, aizvadījusi starptautiskas sacensības Polijā- Krakow Sevens. Spēcīgā konkurencē U-19 vecuma grupā izcīnīta ceturtā vieta, bet pašiem jaunajiem regbistiem spēles devušas pārliecību turpmākajam darbam.

Uz septītnieka turnīru Krakovā nevarēja doties vairāki “Livonia” U-19 komandas spēlētāji, tāpēc tik izlemts dot iespēju vairākiem U-16 un U-18 komandas spēlētājiem. Tāpat talkā nāca “Ežu” un “Mītavas” regbisti, kuriem šis turnīrs nāks par labu izaugsmei. “Livonia” apvienotajā komandā lielākajai daļai spēlētāju ir 16 un nedaudz vairāk gadu, tādējādi spēlēšana pret krietni vecākiem puišiem tikai dos pārliecību.

Pirmajā dienā nācās zaudēt Krakovas “Juvenia” (12:40) un “Denmark White” (10:26), kas vēlāk izrādījās divas spēcīgākās komandas turnīrā. Vēl pirmajā dienā uzvara ar 31:12 pār “Ciechan Ciechanow”, bet otrajā dienā nācās aizvadīt jau izslēgšanas spēles. Ceturtdaļfinālā pirmajā puslaikā iegūta vadība un uzvara ar 17:7 pār “Denmark Red”, kas nozīmēja, ka garantēta vieta pusfinālā.

Pusfinālā pretī atkal nāca Krakovas komanda, kura atkal apliecināja savu pārākumu ar 42:5. Vēlāk mazajā finālā zaudējums Ukrainas komandai Hmeļņickas “Podilia” ar 12:40 un kopvērtējumā ceturtā vieta.

“Uzskatu, ka sniegums ir ļoti labs, jo komanda tika izveidota no trīs dažādu Latvijas klubu (“Livonia”, “Eži” un “Mītava”) jaunajiem censoņiem. Tikai pirms nedēļas aizvadījām Latvijas čempionātu U-18 grupā, tādēļ arī nebija iespējas pilnībā sadziedēt radušās traumas. Vairākiem spēlētājiem bija mikrotraumas, kā arī braucienam pievienoties nevarēja Markuss Mežals (“Livonia”), kurš Latvijas čempionāta posmā guva pleca traumu, atstājot komandu 11 spēlētāju sastāvā. Tāpat Latvijas čempionāta dēļ nebija iespējas kopā sagatavoties vairāk, kā gribētos. Ar visu to, puiši bija gatavi cīnīties pret gados vecākiem puišiem, jo lielākā daļa komandas bija vien 16 gadus veci puiši. Noteikti jāsaka milzu paldies regbija kluba “Livonia” vadībai, kuri deva iespēju puišiem piedalīties šajā starptautiskajā turnīrā. Liela pateicība regbija klubiem “Eži” un “Mītava”, kuri ievērojami uzlaboja komandas pamatsastāvu ar savu klubu talantīgajiem spēlētājiem,” gandarījumu par sacensībām Polijā neslēpj treneris Artūrs Baranovskis, kurš Krakovā vadīja komandu.
“Livonia” apvienotās komandas sastāvs turnīrā Krakovā:
“Livonia” pārstāvēja Rūdolfs Savickis, Uģis Petrovičs, Marcis Klapars, Jēkabs Šlūke, Markuss Voitečko
“LMT Eži” pārstāvēja Markuss Lagunovičs, Matīss Zicāns (komandas kapteinis), Reinis Zviedris, Jānis Volbets
“Mītava” pārstāvēja Elgars Danšins, Raimonds Bergmanis

Treneris: Artūrs Baranovskis
Fizioterapeite: Līga Zenfa
Menedžeris: Rihards Joksts