info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” jaunie regbisti papildina kluba zelta pūru

22.10.2019

RFC “Livonia” U-12 un U-14 vecuma grupas komandas šogad izcīnīja pirmās vietas Latvijas čempionātā, tādējādi papildinot livoniešu šīs sezonas zelta medaļu pūru.

U-12 vecuma grupā pēdējā posmā piecu komandu konkurencē “Jaunpiebalga/Livonia” izcīnīja pirmo vietu, kas ļāva arī tikt pie titula sezonas kopvērtējumā. Pēdējā posmā gan neizdevās tikt pie četrām uzvarām, jo neizšķirti 20-20 nospēlēts ar RRK/”Ovāls”, tomēr kopējo situāciju tas neietekmēja. Livoniešiem vēl uzvaras pār “Uguns lauvas” (25-0), “Eleja Transact Pro” (10-5) un Regbija klubs ”Eži” / Rugby club “Eži” (25-10), bet par labāko pēdējā posmā tika atzīts Valentīns Novikovs.

U-14 vecuma grupā “Livonia” jaunie regbisti iepriekšējos posmos bija nospēlējuši stabili, priekšlaicīgi garantējot zelta medaļas. Pēdējā posmā cīņas aizvadīja trīs komandas. Pirmajā mačā livoniešiem uzvara ar 40-15 pār RFS/“Baldone”/Miesnieki, kas bija papildināta ar vairākiem “Ežiem”. Bet tad sezonas pēdējā spēlē sanāca vienīgais “klupiens” visu posmu laikā – spraigā cīņā ar 35-45 zaudējums “Eleja Transact Pro”.

Kā ierasts, sacensības aizvadīja arī U-10 vecuma komandas, kurās oficiāli nenotiek cīņa par vietām, jo visi dalībnieki saņem vienādas medaļas. Priekšsacīkstēs jaunie livonieši zaudēja “Jūrmalai” un “Uguns lauvām”, tad pusfināla papildlaikā piekāpās arī “Baldonei”, bet pēdējā spēlē pieveikta “Eleja”.

Tagad U-14 vecuma grupas “Livonia” komanda devusies uz Prāgu, kur piedalīsies lielā jauniešu regbija festivālā. “Livonia” šoreiz spēlēs tikai U-14 vecuma grupā, bet par turnīra kopējo visu vecuma grupu apmēru liecina viens fakts – U-14 grupa ar 15 komandām ir skaitliski mazākā no visām vecuma grupām.

Vigo Valdavs, “Livonia” prezidents: “U-14 vecuma grupā bijām sev jau nodrošinājuši uzvaru sezonā, tāpēc bija grūti saņemties, turklāt tikai trīs komandas bija, kas raisīja mazu neizpratni. U-12 vecuma grupā paveicām visu, ko vajadzēja – vajadzīgās uzvaras un zelts bija rokā. Tiesa te arī bija neizpratne par izspēli, jo iepriekšējos posmos spēlējām grupās un tad tālāk, bet te pēkšņi spēlējām katrs ar katru. Prieks par U-10 komandu, kura krietni pakāpusies snieguma ziņā. Var redzēt, ka vasarā nometnēs ieliktais darbs ir devis augļus.
Runājot kopumā par posmu un sezonu man un treneriem vairāk ir neizpratne, kam mēs vispār strādājam un kam gatavojam jaunos regbistus? Klubā mēs veicam augstvērtīgu darbu, bet Latvijas mērogā mēs tā arī nesaprotam, par ko cīnāmies, kam tas viss ir domāts. Labi, ka vismaz pēdējais posms notika RTK stadionā, nevis parkā. Te vismaz ir kaut kāda veida stadions, bija spēļu atmosfēra, nevis parks pilsētas centrā.”

Foto: Ģirts Kehris