info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” jaunieši piedalās lieliski organizētā turnīrā Čehijā

5.11.2019

“Livonia” U-14 komanda atgriezusies no turnīra Čehijā. Kopvērtējumā izcīnīta astotā vieta, bet jauniešiem un kluba vadībai palikuši tie labākie iespaidi par tik perfekti organizētu turnīru.

“Livonia” U-14 komandai rudens pēdējās nedēļas bijušas saspringtas. Aizvadīts Latvijas čempionāta pēdējais posms, bet jau pēc dažām dienām nācās mērot ceļu uz Čehiju, lai piedalītos vienā no lielākajiem jauniešu turnīriem Eiropā. Prāgā jaunie livonieši piedalījās tikai U-14 vecuma grupas sacensībās, bet turnīrā vairākās vecuma grupās piedalījās ap 100 komandu.

Rīkotāji U-14 vecuma grupas spēles šoreiz bija sarīkojuši uz viena no centrālajiem laukumiem, komandām spēlējot 13:13 formātā. “Livoniešiem” pirmajās spēlēs nācās pierast pie šāda – gandrīz lielā – regbija, tāpēc pirmajās divās spēlēs nācās piedzīvot zaudējumus, lai gan komandas bija “pa zobam”. Apraduši ar spēles formātu, “Livonia” jaunie regbisti pēc tam izcīnīja divas uzvaras, kopvērtējumā 15 komandu konkurencē izcīnot astoto vietu.

“Gūtas divas uzvaras un piedzīvoti divi zaudējumi, bet galvenais ir gūtās atziņas un emocijas. Nebija nācies spēlēt tik perfekti organizētā turnīrā – viss ritēja pēc iepriekš sastādītā plāna un nekādas nobīdes. Spēlējām uz tik lieliska laukuma, varbūt regbija dzimtenē Anglijā kaut ir tik perfekts zālājs. Papildus lieliskajai turnīra organizācijai puiši vēl paspēja noķert pēdējos vasaras priekus, jo gadījās silts un saulains laiks,” par iespaidiem Čehijā saka “Livonia” prezidents Vigo Valdavs. “Man kā klubā atbildīgajam par jauniešu attīstību turnīrs deva daudz jaunu atziņu, kuras varētu censties ieviest arī pie mums Latvijā. Varēju novērtēt pavisam cita līmeņa domāšanu par jaunatnes regbija attīstīšanu. Latvijā mēs spēlējam uz puses no laukuma vai pat uz ¼ no lielā laukuma kā tas bija Uzvaras parkā, bet te nācās spēlēt uz normālā regbija laukuma. Varēja redzēt, ka fiziski mēs tam vēl neesam gatavi, pie sevis mājās spēlējot “mazo” regbiju. U-14 grupā nebija autu un cīņas, šīs lietas bija aizstātas ar brīvsitieniem. Puslaiks bija 15 minūtes, un mači bija tik dinamiski, ka prieks skatīties. Kopumā vēl redzēju daudz dažādu nianšu – gan turnīra rīkošanā, gan spēļu aizvadīšanā – un tās varētu censties ieviest Latvijā. Bet tad visiem kopīgi ar Latvijas Regbija federāciju ir jādomā par jauniešu regbija attīstības uzlabošanu, nevis tikai vienam klubam.”