info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” jaunieši uzņem regbija gudrību treniņos Jaunpiebalgā

27.08.2019

RFC “Livonia” jaunie regbisti aizvadījuši vairāku dienu intensīvu treniņus Jaunpiebalgā, liekot pamatus ne tikai nākamajai sezonai, bet arī savai izaugsmei.

Vairāku dienu intensīvos treniņos Jaunpiebalgā piedalījās gandrīz pussimts jauniešu no Rīgas un Piebalgas apkārtnes, kas ir “Livonia” kluba divas aktīvākās vietas Latvijā. Jaunākajam dalībniekam bija vien seši gadi un viņš guva savus pirmos iespaidus par regbiju, bet vecākajiem bija pat 16 gadi. Topošie regbisti nodarbību laikā vairāk iepazinās ar ovālās bumbas spēles burvību, kā arī guva dažādus citus vasaras brīvlaika iespaidus – braukšana ar laivām, SUP dēļim, loka šaušana.

“Nodarbībās bērni un jaunieši koncentrēti ieguva iemaņas regbijā un jaunas zināšanas. Jā, nebija viegli, bet treneri varēja novērtēt, kas ir kas no šiem topošajiem sportistiem. Viena diena šajos intensīvajos treniņos praktiski līdzvērtīga pusotrai nedēļai skolas laikā – slodze bija ļoti nopietna. Tāpēc ļoti augsti vērtēju aizvadītos treniņus,” saka RFC “Livonia” prezidents un jauniešu sistēmas izveidotājs Vigo Valdavs seniors. “Bija ļoti patīkami darboties ar jaunajiem, jo tika apvienots gan sports, gan atpūta. Bija arī vieslektors – viens no Atlantijas okeānas ceļotājiem, kurš stāstīja par braucienu uz Rio un demonstrēja dokumentālo filmu, kas jauniešiem ļoti patika.”

Topošajiem regbistiem sporta gudrības mācīja Vigo Valdavs seniors, Aivars Krūmiņš un Uldis Ozoliņš, kā arī pašreizējie aktīvie sportisti – Artūrs BaranovskisRoberts BrikmanisSindija Širaka un regbija jaunpienācējas Aiga Placēna un Anete Vanaga.

Iemaņas guva ne tikai regbisti, bet arī šie topošie treneri no “Livonia” un Regbija klubs Mītava klubiem. Viņiem seminārus visas dienas vadīja Benedikts Linčs, kurš pēc nodarbībām dalībniekiem pasniedza “Rugby Europe” “Rugby ready” un pirmā līmeņa regbija trenera sertifikātu. Tas dod iespēju topošajiem regbija speciālistiem vadīt nodarbības pieredzējuša trenera vadībā.

“Paskatījos no malas un varu apliecināt, ka zināšanas, kas tika iedotas topošajiem treneriem, ir ļoti labas un noderīgas turpmākajā darbā,” saka Vigo Valdavs.

Treniņi Jaunpiebalgas apkārtnē notika uz topošā regbija laukuma. Sadarbībā ar Jaunpiebalgas pašvaldību un Eiropas fondiem izveidots atbilstošu izmēru laukums, aug regbija spēlēšanai atbilstoša zāle, paredzēta vieta regbija vārtiem. Kā norāda Vigo Valdavs, pēc gada tas būs ļoti laba līmeņa laukums un tas varētu arī kļūt par bāzes vietu dažādām Latvijas izlasēm, jo tur nodrošināti visi apstākļi.