info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” jauniešiem panākumi Latvijas kausā

5.09.2020
RFC “Livonia” jauniešu komanda nedēļas nogalē papildināja plašo kluba panākumu klāstu – jaunie livonieši Rīgā izcīnīja Latvijas kausu U-14 vecuma grupā, bet U-12 grupā mūsu komandai uzvaras visās spēlēs.
U-12 vecuma grupā jaunie regbisti aizvadīja viena apļa turnīru, aizraujoši cīnoties 2×7 minūšu ilgās spēlēs. Jaunie livonieši uzvarēja visās spēlēs un bija labākie šajā vecuma grupā. Pie Latvijas kausa U-12 komandai gan neizdevās tikt, jo šogad šajā vecuma grupā netiek vērtēts kopvērtējums, bet komandas pagaidām cīnās bez vietu izcīnīšanas.
Tikpat azartiski laukumā bija U-14 grupas “Livonia” komandas regbisti, izcīnot Latvijas kausu piecu komandu konkurencē. Priekšsacīkstēs livonieši bija pirmie, svinot uzvaras trīs spēlēs un reizi cīnoties neizšķirti (ar “Eleju”). Pusfinālā spraigā cīņā ar 25-15 uzvarēta “Eži/RFS/Miesnieki” vienība, bet tad finālā livoniešus gaidīja cīņa atkal pret “Mītavu”. Izšķirošajā mačā “Livonia” regbisti nedeva pretiniekiem cerības – jau pirmajā puslaikā iegūts drošāks pārsvars, bet, skanot beigu svilpei, teicama uzvara ar 40-10 (20-10).
U-12 un U-14 komandām jau šonedēļ būs jātiekas vēlreiz, jo Rīgā risināsies Latvijas čempionāta pirmais posms.
“Prieks, ka “Livonia” jauniešu programma un treneru darbs ir pareizi organizēti, ko labi parāda rezultāti. Bet tas nedotu rezultātu, ja jaunajiem regbistiem nebūtu pareizā attieksme. To gribētu īpaši izcelt – man ir neviltots prieks par mūsu jaunatnes attieksmi gan treniņos, gan laukumā,” gandarījumu par izstrādātās metodoloģijas darba augļiem neslēpj “Livonia” prezidents Vigo Valdavs. Viņš gan arī neslēpj nelielu vilšanos par kopējās regbija sistēmas dažiem mīnusiem. “U-12 grupā uzvarējām visas spēles, bet pēdējo līdz galam neizdevās aizvadīt spēcīgā lietus dēļ. Jābilst, ka nedaudz pārsteidz, ka šajā grupā neizcīna vietas, jo parasti 12 gadus vecie regbisti jau izjūt cīņas garu un sacensību azartu, bet tagad sanāk, ka atbraucam tikai uzspēlēt.”
“U-14 grupā uzvarējām priekšsacīkstēs, lai gan bija neizšķirts pret “Eleju”. Pusfinālā pieveicām “Ežus” un tad finālā – “Mītavu”. Spēle no spēles atšķiras, tāpēc varbūt dažreiz tie rezultāti atsevišķās spēlēs nenorāda reālo spēku samēru. Patīkami, ka visos mačos labi aizvadījām otro puslaiku. Varbūt sanāk, ka lēnām “iešūpojamies”, bet tad jau tā spēle aiziet. Īpašs paldies jāsaka visiem trim treneriem, kuri sagatavoja abas komandas – Krūmiņam, Ozoliņam un Baranovskim. Tagad gan treneriem, gan spēlētājiem treniņos paveiktais darbs būs jāapliecina Latvijas čempionātā,” piebilst Vigo Valdavs.
Foto: Zigismunds Zālmanis