info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” komandai jaunā sezonā jauni izaicinājumi

10.04.2019

RFC “Livonia” komandas allaž laukumā devušās ar vienu domu – uzvara! Tieši ar motivāciju domāt par uzvaru “livonieši” un “livonietes” sāk jauno sezonu, kurā klubam un regbistiem būs jauni izaicinājumi.

“Livonia” otrdien, 9. aprīlī, rīkoja savu tradicionālo preses konferenci, kur iepazīstināja masu medijus un regbija saimi ar jaunumiem un gatavošanos 2019. gada sezonai. Kluba divi galveni jaunumi – vīriešu labākā komanda “Garkalne/Livonia” uzņemta Baltijas “top” līgā, kur spēlēs kopā ar spēcīgākajiem Lietuvas klubiem un pašmāju čempioniem Miesnieki. Savukārt dāmas “LSPA/Livonia” regbistes pirmo reizi komandas vēsturē piedalīsies Eiropas klubu čempionātā (European Rugby 7s Champions Trophy).

“Livonia” lielā komanda jau aizvadījusi sezonas pirmo spēli, ar 26:20 uzvarot Regbija klubs ”Eži” / Rugby club “Eži”. Tā kā sezona solās gana spraiga, tad šajā nedēļas nogalē “Livonia” aizvadīs nākamo spēli – Rūjienā pret Regbija Klubs “Fēnikss”.

“Mums mērķi nav mainījušies. Cītīgi turpinām darbu pie jauniešu grupu attīstības, aktīvi domājam arī par senioru līmeņa sacensībām. Šogad “Livonia” sevi spēcīgi parādīja ziemas turnīros, kas bija līdz šim neredzētā līmenī – gan dāmām, gan vīriem, gan jauniešiem, un īpašs prieks par Ģimenes dienām. Runājot par sportisko pusi – katrā spēlē visos līmeņos dosimies laukumā ar domu tikai par uzvaru, nevis tikai uzspēlēt,” saka “Livonia” prezidents Vigo Valdavs seniors.

“Mums galvenā komanda spēlēs “Top” līgā, un tas mums būs jauns izaicinājums. Tur ir spēcīgas komandas, es zinu šo līmeni gan kā spēlētājs, gan kā treneris. Tāpēc augusts un septembris mums būs divi ļoti grūti mēneši. Treniņos sevi ļoti labi apliecinājuši jaunie, kuri arvien vairāk un vairāk konkurē ar pieredzējušajiem. Protams, Baltijas līgā gribētos būt trijniekā, bet tas būs grūti. No otras puses – mums ir jauni izaicinājumi, tas nāks tikai par labu visam regbijam. Latvijā, protams, dosimies pēc tituliem gan 15niekā, gan septītniekā. Bet nebūs viegli, jo kokurenti neguļ, ko redzējām ziemas turnīros. Tikmēr meitenēm jauns izaicinājums būs Eiropas klubu čempionāts Sanktpēterburgā, kas viņām būs labs pārbaudījums. Latvijas čempionātā meitenēm ir kārtējo reizi jāapliecina, ka ir labākās,” uzsver “Livonia” galvenais treneris Edmundas Ščavinskas.

“It kā ir starpsezona, tomēr nekāda miera nebija un bija aktīva regbija dzīve. Mums parādījās pieci jauni jauniešu treneri, bija jādomā, kā nostabilizēt kluba attīstības sistēmu. Var teikt, ka mēs veicām arī zināmu “rebrendingu” Latvijas regbijā, jo līdz šim priekšstats ir bijis, ka te spēlē agresīvi un regbijs ir traumatisks. Tāpēc ar TAG regbija palīdzību cenšamies jaunākajās grupās parādīt, ka regbijs ir aizraujošs un interesants.
Visi zina un sekoja līdzi lielajiem regbija turnīriem telpās, bet īpaši gribētu uzsvērt “Ģimenes dienas” treniņus, kas guva negaidītu atsaucību. Noslēdzošajā treniņā bija 160-180 cilvēki, kuri guva pozitīvas emocijas, bet mums tas raisīja jaunas idejas. Tagad pārceļamies svaigā gaisā un, kad kļūs siltāks, aicināsim ģimenes un visus interesentus uz jaunām kopīgām regbija aktivitātēm. Tāpat šogad centīsimies paralēli performance komandai klubā aktivizēt nosacītu ‘veterānu’ kustību, lai atgrieztu regbija ģimenē spēlētājus, kuriem regbijam nav tik daudz laika, bet cīņasspars nav zudis,” par plāniem stāstīja “Livonia” menedžere Marta Ozola.

“Cītīgi gatavojamies sezonai. Esam labi pastrādājušas treniņos, kurus aizvadām kopā ar puišu komandu. Ir tāds satraukums, jo mūs sagaida Eiropas klubu čempionāts Sanktpēterburgā, kas mums būs pirmais lielais pārbaudījums starptautiskā arēnā,” par daiļā dzimuma komandas “LSPA/Livonia” gatavību stāstīja Līga Svetlova.

“Ziemā ir labi pastrādāts, to varēja redzēt treniņos. Bija iespēja spēkus samērot ziemas 10nieka turnīros, kas bija fantastisks domāju priekš visām komandām. Mums ir ļoti daudz spēkos līdzvērtīgu spēlētāju, tāpēc ir liela konkurence uz vietu sastāvā. Mums uz 15 vietām laukumā kandidē apmēram 30 regbistu, tā kā visiem sava vieta būs jāizcīna. Pirmo reizi spēlēsim TOP līgā, kur varēsim redzēt savu līmeni uz Baltijas labāko regbistu fona. Bet vietējais čempionāts domāju būs gana spraigs gan 15niekā, gan septītniekā,” saka “Livonia” galvenās komandas kapteiņa asistents Val Runco.