info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” pavasara saulītē “apklusina” “Ežus”

1.04.2019

Lai gan Latvijas čempionāta nolikums un pilns spēļu grafiks vēl nav zināms, RFC “Livonia” ar savu iniciatīvu un dažu Latvian Rugby Federation (LRF) cilvēku atbalstu sestdien, 30. martā, atklāja Latvijas klasiskā regbija sezonu – Ozolniekos spraigā cīņā ar 26:20 (19:8) uzvarēti Regbija klubs ”Eži” / Rugby club “Eži”.

Pēc divām nedēļām “livonieši” aizvadīs vēl vienu spēli, tādējādi dodot Latvijas izlases kandidātiem iespēju izmēģināt spēkus un novērtēt savu fizisko formu pirms valstsvienības cīņām. Latvijas čempionāts regbijā XV pa īstam gan sāksies tikai pēc Latvijas izlases maija spēlēm.

Pirms spēles tika svinīgi teikts paldies 2018. gada sezonas kapteinim Ainārs Bērziņš, kā arī paziņoti 2019. gada regbija XV kapteiņa balsojuma rezultāti. Četru spēcīgu kandidātu konkurencē arī šogad par kapteini tika izvēlēts Ainārs, kas kalpo kā biedru novērtējums viņa darbam un ieliktajai enerģijai pagājušajā sezonā.

Tāpat abas komandas un skatītāji vienojās kopējā klusuma brīdī Dāvja Pērkona piemiņai.

“Livoniešiem” šī bija tikai otrā spēle “ārpus sienām”, tāpēc regbijs arī bija “pavasarīgs”, lai gan spriedzes pilns. Pirmo piezemējumu sezonā veica “eži”, bet Roberts BrikmanisMarkuss Kralliss un Kristers Rubins piezemējumi (Krallišam arī divas realizācijas) ļāva “Livonia” puslaiku noslēgt ar itin drošu vadību 19:8.

Otrajā puslaikā “Eži” apliecināja sevi kā vienu no sīkstākajiem un – labā nozīmē – neērtākajiem pretiniekiem jebkurai komandai. Saliedētas, saskaņotas darbības palīdzēja “Ežiem” ne tikai samazināt starpību, bet arī izvirzīties vadībā ar 20:19. Mača beigās, pēc vairākiem neveiksmīgiem uzbrukumiem, “livonieši” tomēr ar neatlaidīgu cīņas spēli spēja gūt punktus- Raitis Zalāns piezemējums un Kralliša realizācija rezultējās ar 26:20 uzvaru.

Šajā spēlē trenera pienākumus uzņēmās Davids Bertins, kurš ziemas seriālā gūtās traumas dēļ pats vēl nevarēja doties laukumā. Viņam nācās iejusties Edmundas Ščavinskas “ādā”, jo galvenais treneris šoreiz personisku iemeslu dēļ nevarēja komandēt laukuma malā.

“Grūti bija skatīties no malas, jo ierasts atrasties tomēr laukumā. Mums tā bija pirmā spēle optimālā sastāvā regbijā XV, tāpēc varēja redzēt, ka puiši vēl nav sastrādājušies, jo tomēr vairāk bijām spēlējuši “desmitnieku”. Lai gan pirmā spēle ārā, pārāk daudz kļūdu nebija. Sodiņi gan savācās, ne pārāk veicās autos. Tiklīdz sākām ātrāk kustināt bumbu, bijām ātrāki “rakā”, tad uzreiz veidojās iespējas. “Eži” bija labi cīņā, bet viņi allaž bijuši sīksti un viņus nav tik viegli pieveikt,” pēc uzvaras teica Bērtiņš.

Treneru un asistentu vērtējumā par labāko “livoniešu” rindās atzina Robertu Brikmani, labākā uzbrukuma cīnītāja tituls Kristaps Martinsons, bet aizsardzības cīnītāja gods tika Mikelis Jurevics.

Aprīļa vidū “Livonia” aizvadīs vēl divas spēles pret “Ežiem” un Regbija Klubs “Fēnikss”, bet pēc tam labākie Latvijas regbisti steigs palīgā valstsvienībai. Tad maija vidū ar pilnu jaudu, cerams, sāksies Latvijas regbija XV čempionāts un būs zināms detalizēts spēļu kalendārs.