info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” ražīga nedēļas nogale – trīs sacensības, trīs panākumi

11.09.2017

RFS “Livonia” komandām ļoti ražīga bija nedēļas nogale – sacensības trīs dažādās vietās un trīs panākumi. “Garkalne/Livonia” lielā regbija komanda uzvarēja Baltijas līgas spēlē, septītnieks uzvarēja Latvijas čempionāta pirmajā līgā, bet “LSPA/Livonia” meitenes uzvarēja Latvijas čempionāta trešajā posmā.

“Garkalne/Livonia” klasiskā regbija komanda eksperimentālā sastāvā svētdien devās uz Šauļiem, kur Baltijas līgas otrās divīzijas spēlē tikās ar “Jūrmala-Baltic Old Boys” komandu. Sākotnēji bija domāts Šauļos uzturēties divas dienas, bet Kaļiņingradas komanda problēmu dēļ nespēja ierasties Lietuvā, tādējādi sanāca spēlēt vienu dienu. Mačs nebija no vieglākajiem, rūdītie “Old Boys” vīri izrādīja vērā ņemamu pretestību. Uzvara gan diezgan pārliecinoša ar 67:35, tomēr šoreiz rezultāts varbūt pat neataino cīņu.

“Spēle bija tīri laba. Uztrauc, ka daži spēlētāji guvuši mikrotraumas, bet tās sadziedēsim šonedēļ. Izmēģinājām jaunus spēlētājus, nospēlējām diezgan droši grupcīņā, lai gan pretiniekiem ļoti spēcīgs sastāvs šajā elementā. Bija grūta cīņa un bija labs sparings pirms Latvijas čempionāta spēlēm,” saka “Garkalne/Livonia” treneris Edmunds Ščavinsks, kurš pats arī devās laukumā šajā spēlē.

Nākamnedēļ (17. septembrī) “Garkalne/Livonia” tiksies ar Šauļu komandu, un Ščavinsks cer uz maču sapulcināt labākos spēlētājus, lai labāk sagatavotos izšķirošajām cīņām Latvijas čempionātā. Rudens sesijas turpinājumā gaidāmi mači pret “LMT-Ežiem”, “Jūrmalu” un “Stats/Miesniekiem”.

Latvijas čempionāta otrā apļa labāko četriniekā viens mačs jau noticis – “miesnieki” bez pārsteigumiem uzvarēja “ežus” ar 35:10, tik svarīgos piezemējumus izdarot mača izskaņā. Tādējādi tikai “Garkalne/Livonia” vīri vēl var liegt “Stats/Miesnieki” kļūt par Latvijas čempioniem. Uzdevums nebūs no vieglajiem – 24. septembrī pulksten 15:00 Juglā jāspēlē pret “LMT-Eži”, ar kuriem nācās smagi cīnīties Latvijas kausa finālā.

“Ja viņi savācas un mobilizējas, “eži” ir bīstams pretinieks jebkurai komandai. Tāpēc nevajadzētu koncentrēties tikai spēlei ar “miesniekiem”, jo “eži” bija ciets rieksts Latvijas kausa finālā,” atgādina Jānis Zuments. Nedēļu pēc mača ar “ežiem” 1. oktobrī Upesciemā pulksten 13:00 “Garkalne/Livonia” būs nākamais mačs pret “Jūrmalu”. Bet tad 7. oktobrī pulksten 14:00 sezonas svarīgākais mačs pret “Stats/Miesniekiem”. Lai izcīnītu vēl vienu trofeju šajā sezonā atlikušajos trijos mačos ir jāņem maksimums – visi 15 punkti!

Kamēr lielā komanda cīnījās Lietuvā, “Garkalne/Livonia” un “LSPA/Livonia” komandas spēku rādīja pašmājās – Ozolniekos un Upesciemā.

Vīru septītnieka otrā komanda, nespēlējot labākajā sastāvā un pieaicinot klāt arī dažus “veterānus”, Ozolniekos nodrošināja pirmās līgas čempionu titulu. Pēdējā posmā gan jāsamierinās ar trešo vietu, bet summā pārliecinoša uzvara Latvijas regbija 7 čempionāta pirmajā līgā.

Ozolniekos “livonieši” ar 29:0 uzvarēja kluba trešo sastāvu “Livonia/Vidzeme” un ar 22:10  “Mītavu”. Tas ļāva uzvarēt apakšgrupā un posmā cīnīties labāko trijniekā. Pēdējās spēlēs ar 12:26 nācās zaudēt posma uzvarētājiem “Eleja/Transact Pro” un ar 19:21 arī mājiniekiem no Jūrmalas sporta skolas.

Savukārt “LSPA/Livonia” regbistes ar uzvaru arī trešajā posmā spērušas platu soli pretī triumfam Latvijas čempionāta kopvērtējumā.

Sacensībās Upesciemā sākumā “livonietes” ar 38:0 uzvarēja “Jūrmalu”, tad ar 50:0 arī “Imantu” un ar 39:7 – Viļņas regbija akadēmiju. Kā vēlāk izrādījās, pret lietuvietēm zaudētie punkti bija vienīgie visā turnīrā. Tāpat kā pirmajos divos posmos, “LSPA/Livonia” meitenēm finālā pretī stājās sīvākās konkurentes no “Selena”. Vēsture atkārtojās, “LSPA/Livonia” regbistes nedeva pretiniecēm cerības un uzvarēja ar 24:0.

Latvijas čempionāta noslēdzošais posms notiks 8. oktobrī.

Foto Ģirts Kehris (RFC LIVONIA)