info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia” regbija attīstības vārdā veic būtiskas pārmaiņas

29.01.2020

Latvijas regbija čempionu kluba “Livonia” vadība pēc zelta sezonas lēmusi spert drosmīgu soli sporta veida attīstības vārdā, veicot krasas izmaiņas kluba struktūrā.

RFC “Livonia” šogad dažādos līmeņos apliecināja sevi kā vadošo regbija klubu Latvijā. Jaunie “livonieši” izcīnīja zeltu Latvian Rugby Federation čempionāta U-12 un U-14 vecuma grupās, bet lielās regbija komandas centās neatpalikt no jauniešiem. “LSPA/Livonia” regbistes pēc sarežģītā sezonas sākuma spēja tikt pie Latvijas kausa un Latvijas čempionāta zelta, bet “Garkalne/Livonia” regbisti pēc divu gadu pārtraukuma atkal kāpa Latvijas čempionu tronī un Baltic Top league debijas sezonā izcīnīja bronzas medaļas.

Lai gan sezona bijusi pilna panākumu, kluba vadība lēmusi neapstāties pie sasniegtā. Lai ļautu klubam attīstīties veiksmīgāk, “Livonia” lēmusi pilnībā nomainīt kluba menedžmentu. “Livonia” pateicas Janis ZumentsGirts PiterniksKaspars JekabsonsVladislavs PoliscuksArtūrs Kisle un Marta Ozola par milzīgo ieguldījumu kluba attīstībā. Šis menedžmenta sastāvs nodrošināja maksimāli profesionālu attieksmi visu komandu regbistiem, kuriem atlika vien darīt savu darbu – cīnīties laukumā. Tagad viņi no aktīvās menedžmenta dzīves attālinās, funkcijas pārņemot jaunajiem menedžmenta pārstāvjiem Arnim Arbeiteram, Egidijus SemetaKaspars Briedis, Kregam Plāntam (Craig Plant), sporta direktoram Jānis Diedišķis un menedžerim Artūrs Baranovskis.

Izmaiņas skārušas arī RFC “Livonia” galveno komandu “Garkalne/ Livonia”. Kluba noslēguma pasākumā īpaši tika godināts ilggadējais komandas kapteinis Ainārs Bērziņš jeb “Vikings” un Egidijus Šemeta, kuri nolēmuši likt punktu profesionāla regbista karjerai. Pārmaiņas būs arī komandu vadībā, jo pēc septiņu gadu kopdarba Lietuvā nolēmis atgriezties “RFC Livonia” visu komandu galvenais treneris Edmundas Ščavinskas. RFC “Livonia” kluba spēlētāju un darbinieku vārdā pateicas trenerim, kura regbija mīlestība un profesionālitāte ļāva “Livonia” komandām šajos gados spert lielu soli uz priekšu savā attīstībā. Pagaidām vīriešu komandu trenēs “Livonia” jaunie treneri, bet sezonas aktīvajā daļā tiks pieaicināts ārzemju speciālists. Par sieviešu komandas galveno treneri apstiprināts iepriekšējais Edmundas Ščavinskas asistents Marcis Rullis.

Vigo Valdavs, “Livonia” kluba prezidents: “Kluba rezultāti sezonā bija ļoti labi, un tas bija visu kopējais nopelns – vadības, spēlētāju, menedžmenta. Rezultāti būtu labāki, ja būtu notikušas visas sacensības, bet, diemžēl, nebija Latvijas kausa septītniekā un klasiskajā regbijā. Lai attīstītos un sasniegtu lielākus un labākus mērķus turpmāk, ir jādara kas savādāk. Ja darīsim tāpat, kā līdz šim, tad rezultāts būs tāds kāds ir – labs. Bet lai attīstītos, ir jāsper solis uz priekšu.”

Jānis Zuments, “Livonia” kluba vadītājs: “Pirms divām nedēļām šaurākā lokā kluba noslēguma pasākumā paziņojām jaunumus, ko daudzi nebija gaidījuši. Esam nonākuši pie secinājuma, ka klubam ir nepieciešamas pārmaiņas. To varētu raksturot ar Raiņa citātu “Pastāvēs, kas pārvērtīsies”. Kā biznesa cilvēkiem, tā arī sportā pieredzējušajiem, nav noslēpums, ka laikam ejot uz priekšu, mainās tādas lietas kā prioritātes, mērķi, apkārtējā vide, un, lai sasniegtu maksimāli labu rezultātu, ir jāmāk pieskaņoties šīm izmaiņām, veicot attiecīgas korekcijas. Iespējams iepriekšējais menedžments varēja kaut kādas lietas darīt labāk, iespējams kaut kādos brīžos bija jāsamazina apgriezieni, taču skaidri redzam, ka tieši tagad, kad regbijs Latvijā no augstu sasniegumu sporta veida kļūst par izteiktu amatieru sportu, vēlamies menedžmenta stafeti nodot jauniem, enerģiskiem, inteliģentiem cilvēkiem, kuri spēs darbu veikt ne sliktāk kā mēs. Viņi spēs veidot dialogus un rast kompromisus tur, kur to nespējām mēs un varēs pielāgoties esošajam regbija kursam daudz labāk par mums. Ar pilnu pārliecību varu teikt, ka šis menedžmenta sastāvs spēs ar visu tikt lieliski galā un pats klubs būs ieguvējs no šī pārbūves procesa. Runājot par pārmaiņām, atzīmēšu, ka tās ir nepieciešamas ne tikai kluba vadības līmenī, bet arī katram no nu jau iepriekšējā menedžmenta pārstāvjiem. Pēc daudzajiem kluba sistēmā pavadītajiem gadiem ir pienācis laiks meklēt pašiem sev jaunus izaicinājumus un īstenot sapņus, kuriem līdz šim nepietika laika.”

Marta Ozola, “Livonia” menedžere: “Vairākus gadus neatņemama kluba sastāvdaļa ir bijis galvenais treneris Edmundas Ščavinskas, kura vadībā komandu regbija līmenis, saliedētība un spēlētāju individuālās prasmes ir neizmērojami augušas. Tāpēc, ņemot vērā sezonas lieliskos panākumus, šis ir labs laiks, lai uz pozitīvas nots pateiktos Edmundasam par šiem septiņiem klubā pavadītajiem gadiem. Viņam ir jauni izaicinājumi, atdodam Lietuvas regbijam ļoti labu speciālistu. Tās būs izmaiņas ne tikai puišiem, bet arī meitenēm, daudzām no kurām Edmundas bija pirmais nopietnais regbija speciālists un atvēra jaunu pasauli. Liels emocionāls zaudējums, bet esam gatavi jauniem izaicinājumiem.”

Jānis Diedišķis, “Livonia” sporta direktors: “Jaunos trenerus nesezonai audzināsim kluba vidē, lai dotu Latvijas regbijam jaunus speciālistus, kas iespējams nākotnē kļūs par Latvijas izlases treneriem. Savukārt sezonas speciālista meklējumus uzsāksim uzreiz pēc kluba vajadzību definēšanas. Par sezonas mērķiem domāsim, kad būs skaidrs pieejamais spēlētāju sastāvs un sacensību kalendārs, bet tie noteikti būs visaugstākie. Sacensībās tu vari būt dalībnieks vai uzvarētājs un “Livonia” pilnīgi noteikti nevēlas būt tikai dalībnieks.”

Arnis Arbeiters, “Livonia” menedžmenta pārstāvis: “Šī gada laikā notika izmaiņas kluba iekšienē. Klubs sāka lēnām stagnēt, jo cilvēki bija atdevuši savu brīvo laiku jau vairāk nekā 10 gadus. Šogad izmēģinājām piedalīties Baltijas TOP līgā un izcīnījām trešo vietu, bet šī bronza bija ar mazu rūgtuma piegaršu, jo čempioniem pusfinālā zaudējām tikai par četriem punktiem. Nākamgad liekam mēŗki, ka jābūt finālā. Nav noslēpums, ka Latvijā konkurence ir sarukusi, tāpēc vajag spēlēt ārpus Latvijas. Vajag arī attīstīties, jo Latvijas regbija iekšienē klubu savstarpējie strīdi pārgāja uz personālijām, kas traucēja attīstīties gan klubam, gan Latvijas regbijam. Pirms pāris gadiem viens labs tiesnesis man teica, ka “Livonia” vilciens uzņēmis pārāk lielu ātrumu savā attīstībā, tāpēc pārējie netiek līdzi. Savukārt pārējie nevis cenšas ķert “Livonia” vilcienu, bet gan sāk to kavēt. Tāpēc restruktizējam kluba sistēmu, sākot ar treneru nomaiņu un beidzot ar kluba vadību.”