info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Livonia turpinās sakarus ar Ospreys un sadarbosies ar holandiešiem

5.04.2016

Regbija klubs ”Livonia” šogad turpinās 2013. gadā iesākto sadarbību ar Velsas klubu ”Ospreys” no Svonsi un plānojis gūt pieredzi no Nīderlandes regbija federācijas, kluba pirmssezonas preses konferencē ”Kiwi Bar” trešdien, 6. aprīlī pastāstīja RFC ”Livonia” prezidents Vigo Valdavs.

Kluba stratēģijā ietilpst pieaugušo spēlētāju virzīšana līdz profesionālam līmenim, jaunatnes sistēmas pilnveidošana un starptautiskie kontakti nopietnā līmenī. ”Mums jau bija iesākta sadarbība ar ”Ospreys”, kas regulāri spēlē Čempionu kausa izcīņā, kas ir nozīmīgākās klubu sacensības Eiropā, taču vēl uzreiz īsti vieni otrus nesapratām. Šogad turpināsim sadarboties jaunā līmenī. Mēs esam sapratuši, kas spēlētājam jāizdara, lai mēģinātu parādīt savu jaunā līmenī. Un es jau redzu dažus mūsējos, kuri varētu doties sevi pieteikt nometnēs.”

Kā vienu no šādiem perspektīvajiem Valdavs nosaucis Gundaru Grieķi, kurš ieguvis stabilu vietu Latvijas izlasē.

Savādāks sadarbības virziens plānots ar Nīderlandi regbija akadēmijas veidošanas jautājumos un ar Hāgas regbija klubu. ”Ar šādām mazākām valstīm mums sadarbība būtu saprotamāka un tuvāka nekā ar lielajām federācijām,” uzskata Valdavs. ”Esmu sapratis, ka Nīderlandē spēle attīstījusies līdzīgi kā pie mums, taču pie viņiem viss noticis 15 gadus ātrāk. Domāju, ka tieši Nīderlande būtu laba no kuras mācīties un ņemt par piemēru.”

Kamēr Latvija ”World Rugby” rangā pēc nesenās uzvaras pār Andoru ir pacēlusies uz 55. vietu, tik augstu pēdējo reizi 2010. gadā, Nīderlande Eiropas Nāciju kausā spēlē divas divīzijas augstāk, bet pasaules rangā patlaban ieņem 36. vietu, kas būtu 19. pozīcijas starp Eiropas valstu un teritoriju izlasēm, Sešu nāciju turnīra komandas ieskaitot.

”Nīderlandes regbija tirgus ir atvērts. Jebkurš tur var nākt un mācīties. Holandieši nekautrējas augsta līmeņa spēlētāju piesaistē savos klubos. Esmu runājis ar tiem, kuri sākuši attīstīt spēli šajā valstī. Kuri paši ir bijuši klāt pirmssākumos. Tas ir mazliet savādāk, jo, piemēram, Anglijā, kur klubiem ir vairāk nekā simt gadu, neviens no tagadējiem cilvēkiem pirmssākumos nav bijis klāt un neatceras kā ir bijis.”

Latvijas mērogā RFC ”Livonia” nolēmis attīstīt jaunatnes regbiju sava kluba sistēmā, jo plānos ir jau piektais ģeogrāfiskais punkts – Madona vai Gulbene pēc Rīgas, Jaunpiebalgas, Priekuļiem un Rankas.

2016. gadā RFC ”Livonia” būs vienīgais Latvijas klubs, kurš pārstāvēts itin visos vīriešu, sieviešu, jauniešu un meiteņu sacensībās valsts čempionātā.

Preses konferencē runāja arī kluba vadītājs Jānis Zuments un komandu treneri Toms Zibolis un Edmunds Ščavinsks, kuri medijus informēja par paredzētajām sacensībām un citām aktualitātēm sagaidot sezonu.

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC”Livonia”)