info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Livonia uzvar Arnolda Spādes rīkotajā turnīrā

2.05.2016

Regbija vecmeistara Arnolda Spādes tradicionāli rīkotajā un šogad tieši gaviļnieka 78. dzimšanas dienā notikušajā regbija 7 turnīrā sestdien, 30. aprīlī Baldonē uzvarēja ”Livonia”.

Finālspēlē ”Livonia” ar 22:19 uzvarēja ”Ķekavu”, par turnīra labāko spēlētāju atzina uzvarētāju komandas pārstāvi Deividu Cjukšu un arī tradicionālajā 40 kg smagās metāla regbija bumbas mešanā tālumā uzvarēja mūsu kluba pārstāvis Mārtiņš Rundāns.

Priekšsacīkstēs Nikolaja Petjuņina vadītā komanda savā grupā guva uzvaras pār ”Ķekavu” un ”Fēniksu”, taču zaudēja ”Ežiem/Ek sistēmām” un pusfinālā pārspēja otras grupas uzvarētāju, Arvja Pilenieka vadīto Latvijas U-18 izlasi, kurā arī spēlēja viens livonietis – Kristers Rubins. ”Tas saprotams, jo mums klubā izlašu intereses tomēr ir pāri visam,” uzsvēra Petjuņins.

”Jā, mūsu komandā bija arī pieredzējušāki, pat izlases spēlētāji, taču viņi bija no cīņas, diezgan neierasti regbijā 7, ” sacīja Petjuņins. ”Bet puiši malači! Ar savām emocijām iepriecināja trenerus.”

Finālā ”Livonia” uzvaras piezemējumu guva komandas kapteinis Kaspars Jēkabsons, kurš izdarīja skrējienu pāri vairāk nekā puslaukumam. ”Mēs iespēlējām ”Livonia” otro komandu gaidāmajiem Latvijas turnīriem maija sākumā. Bija doti uzdevumi, kurus vajadzēja izpildīt. Ja bija maksimāla koncentrācija, tas izdevās, kad nebija, tad ne visai,” atzina Jēkabsons.

”Patīkami pārsteidza mūsu otrā komanda – ”Livonia/Vidzeme”. Tikai emocijas mazliet bija par augstu. Markuss Krallišs pat nopelnīja sarkano kartīti,” teica Jēkabsons. Spēlē par trešo vietu ”Livonia/Vidzeme” piekāpās Latvijas U-18 izlasei.

”Kopumā nospēlēja labi. Tikai jaunajiem vēl bija pamaz pieredzes un līdz ar to – it kā mazliet parādījās bailes,” sacīja Jānis Balodis, kurš vadīja kluba otro komandu ”Livonia/Vidzeme”.

Arī Petjuņins ar Kralliša noraidījumu par rupjību nebija apmierināts sakot, ka tā tomēr nevar. ”Livonia/Vidzeme” grupu turnīrā uzvarēja ”Vikingus” un zaudēja U-18 izlasei pusfinālā pretim dabūjot vēlākos finālistus ”Ķekavu”, kuras spēlējošais treneris bija Latvijas regbija 7 izlases kapteinis Elmārs Šefanovskis. ”Ķekavas” komandā bija arī turnīra rezultatīvākais spēlētājs Artūrs Alainis.

Ļoti demokrātiskajās sacensības šogad piedalījās septiņas komandas. Ierastajās papildsacensībās virves vilkšanu šogad bija nomainījis regbijs divi pret divi, kur startēja seši dueti un finālā uzvarēja ”Livonia/Vidzeme” pārspējot ”Fēniksu”.

Arnolds Spāde paziņoja, ka ar nākamo gadu, šo turnīru, kas 2016. gadā notika 13. reizi, turpmāk uztic rīkot RFC ”Livonia”. Kluba prezidents Vigo Valdavs un kluba vadītājs Jānis Zuments devuši piekrišanu to uzņemties turnīra četrpadsmitajā gadskārtā.

”Livonia” komandā spēlēja:

Kaspars Jēkabsons (kapteinis), Roberts Miksons, Ivo Kapiņš, Edgars Liepājnieks, Edgars Vasiļjevs, Mārtiņš Rundāns, Edgars Polikevičs, Emīls Akulis, Deivids Cjukša, Gatis Purviņš. Treneris: Nikolajs Petjuņins

”Livonia/Vidzeme” komandā spēlēja:

Dāvids Bērtiņš (kapteinis), Markuss Krallišs, Mārtiņš Sluka, Roberts Brikmanis, Aleksandrs Skvorcovs, Kaspars Strungs, Oļegs Astrovs, Andris Rižijs, Miķelis Jurevičs. Treneris: Jānis Balodis

Valters Nikans

Foto: Zigismunds Zālmanis (RFC ”Livonia”)