info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Livonia Winter 10s – pirmais posms

5.02.2019

Savā turnīrā samierināmies ar ceturto vietu

Svētdien “Elektrum” olimpiskajā centrā (Elektrum Olimpiskais centrs) sākās RFC “Livonia” ziemas turnīru seriāls “Livonia Winter 10s”. Rīkotāju pirmā komanda “Baltic XL/ Livonia” sezonas pirmajos mačos samierinājās ar ceturto vietu, bet uzvara pirmajā posmā Lietuvas spēcīgajam klubam BALTREX – ŠIAULIAI.

“Livonia Winter 10s” šogad risināsies trīs posmos, dodot iespēju komandām aizvadīt vairākus augsta līmeņa mačus pirms sezonas. Jāatzīst, ka interese par turnīru bija negaidīti liela un nācās pat atstāt ārpus dalībnieku pulka vairākas komandas, jo formāts paredz astoņu vienību dalību, prioritāti dodot pašmāju regbistiem. Pulcējot praktiski labākos šī brīža regbija spēlētājus Baltijā, klubi varēja salīdzināt spēkus, šī brīža sportisko formu, kā arī pretinieku sniegumā atrast kādu noderīgu regbija niansi.

Ceturtdaļfināla spēlēs pēc snieguma bija redzamas četras labākās komandas, kuras to apliecināja laukumā – pirmajos mačos tātad bez pārsteigumiem un prognozētie pusfinālisti. Uzreiz jāatzīmē, ka ar sportisko formu un tehnisko izpildījumu, maz kļūdoties, izcēlās “Baltrex”, kas vēlāk pelnīti plūca uzvaras laurus pirmajā posmā.

Pirmajā pusfinālā Miesnieki ar grūtībām nosargāja pārsvaru pār sīksto “Šiauliai” vienību. Ātri izdarīti piezemējumi ļāva kontrolēt cīņas gaitu, kas deva “miesniekiem” uzvaru 20:10. Otrs pusfināls starp “Baltic XL/Livonia” un “Baltrex” izvērtās ne mazāk aizraujošs. Lai gan “Baltrex” ātri panāca vadību ar 20:10, “livoniešiem” izdevās divreiz ienest bumbu piezemējuma zonā un saasināt cīņu. “Baltic XL/Livonia” izveidoja labu uzbrukumu, bija nepieciešama viena laba piespēle, kas pavērtu ceļu uz piezemējumu… Bet piespēle bija tieši pretinieku rokās, uzdāvinot vieglu piezemējumu “Baltrex”. Beigās likumsakarīgs zaudējums ar 30:15.

Jāpiebilst, ka pusfināla spēles sākumā traumā iedzīvojās viens no “livoniešu” līderiem Davids Bertins, tādējādi trenerim Edmundas Ščavinskas nācās veikt izmaiņas un plānot jaunu stratēģiju, jo Bērtiņš tomēr ir viens no komandas “atslēgas” puišiem, kas spēlē lielu lomu komandas kopējā sniegumā.

Spēle par trešo vietu pret “Šiauliai” “livoniešiem” atkal bija jāatspēlējas, divreiz pieļaujot pretinieku piezemējumus. Pēdējās sekundēs (15:10 lietuviešu labā) izdevās tikt pie bumbas, cerot uz pēdējās bumbas piezemējumu. Taču atkal sekoja kļūda, pēc kā “Šiauliai” izsita bumbu ārpus laukuma, tādējādi “Baltic XL/Livonia” pirmo posmu noslēdza ceturtajā vietā.

Finālā “miesnieki” tā arī nespēja savērpt kādu intrigu pret “Baltrex”. Lietuvieši ar ātru spēli, lielisku bumbas kustību ielika pamatus uzvarai, pārsvaru nosargājot mača izskaņā. Jau pēc droša pārsvara iegūšanas “Baltrex” treneri ļāva finālā uzspēlēt arī tuvākiem rezervistiem, ko izmantoja “Miesnieki”, izdarot divus piezemējumus un izvairoties no “sausā” zaudējuma. “Baltrex” uzvara finālā ar 25:10, bet turnīra labākā spēlētāja balva vienam no uzvarētājiem – Martinam Lanzberģim.

Tagad komandām divas nedēļas aktīvu treniņu, lai pēc tam 9. februārī “Elektrum” olimpiskajā centrā atkal pulcētos uz “Livonia Winter 10s” otro sabraukumu.

“Livonia Winter 10s”, 20. decembris, “Elektrum” olimpiskais centrs

¼ fināls “Miesnieki” – “Garkalne/Livonia” 45:0
¼ fināls “Baltrex” – Regbija Klubs “Fēnikss” 20:5
¼ fināls “Baltic XL/Livonia” – “Vilnius VRA” 20:0
¼ fināls “Šiauliai” – LMT Regbija klubs ”Eži” 20:5
5.-8.vietu “Garkalne/Livonia” – “LMT/Eži” 10:15
5.-8.vietu “Fēnikss” – “Vilnius VRA” 10:5
pusfināls “Miesnieki” – “Šiauliai” 20:10
pusfināls “Baltic XL/Livonia” – “Baltrex” 15:30
par 7.vietu “Garkalne/Livonia” – “Vilnius VRA” 10:5
par 5.vietu “LMT Eži” – “Fēnikss” 15:10
par 3.vietu “Baltic XL/Livonia” – Šiauliai” 10:15
Fināls “Baltrex” – “Miesnieki” 25:10

Foto: Sanita Ieva Sparāne