info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonia Winter 7s” pulcē regbistes pēc pusgada pauzes

19.03.2019

Nedēļas nogalē Elektrum Olimpiskais centrs aizvadīts sieviešu regbija turnīrs “Livonia Winter 7s”. Tās Latvijas dāmu regbija komandām bija pirmās sacensības pēc gandrīz pusgada ilgas pauzes.

Turnīrā spēlēt pieteicās četras Latvijas komandas “LSPA/Livonia”, “RK SelenaRK Jūrmala”, “Regbija klubs Mītava” un “ SK Imanta “, kā arī Lietuvas izlases kandidātes (Lietuvos regbis). Pēc apļa turnīra izspēles pirmās divas vienības tikās finālā, bet trešās un ceturtās vietas īpašnieces spēlēja “mazajā finālā”.

Jau priekšsacīkstes parādīja, ka pārtraukumā komandas ir nopietni strādājušas, sarukusi līmeņu starpība un sezona solās būt aizraujoša. Tikai papildrādītāji palīdzēja “Imantas” regbistēm iekļūt “mazajā finālā”, kur bija jātiekas ar Lietuvu, bet piekto vietu šoreiz ieņēma “Mītava”.

Spēlē par trešo vietu pamatlaikā komandas uzvarētāju nenoskaidroja, bet papildlaikā lietuvietēm izdevās ienest bumbu piezemējuma zonā un svinēt uzvaru. Lietuvai tādējādi bronzas pozīcija, bet “Imanta” jāsamierinās ar ceturto vietu.

Nopietnāka (arī taktiskā ziņā) izvērtās cīņa par pirmo vietu turnīrā, kas praktiski sākās jau priekšsacīkstēs. Ļaujot uzspēlēt tuvākām rezervistēm priekšsacīkšu pēdējā spēlē pret savām sīvākajām konkurentēm “Selena/Jūrmala”, “LSPA/Livonia” treneri pietaupīja spēkus finālam. Šoreiz risks attaisnojās, jo finālā “livonietes” ar labākajām spēlētājām ierindā pieveica “Selena/Jūrmala” ar 20-5.

Tagad meitenes turpinās gatavošanos sezonai, bet pirmās oficiālās Latvijas sieviešu regbija spēles būs tikai 18. maijā. Tad notiks pirmais no četriem šosezon paredzētajiem Latvijas čempionāta posmiem, bet Latvijas kausa sacensības plānotas tikai rudenī.

“Livonia Winter 7s” sieviešu regbija turnīrs:

Priekšsacīkstes
LSPA/Livonia – RK Mītava 30-5
RK Selena/Jūrmala – SK Imanta 35-10
Lietuva – RK Mītava 25-0
LSPA/Livonia – SK Imanta 45-15
Lietuva – RK Selena/Jūrmala 0-40
RK Mītava – SK Imanta 15-15
Lietuva – LSPA/Livonia 0-10
RK Mītava – RK Selena/Jūrmala 5-40
Lietuva – SK Imanta 15-10
LSPA/Livonia – RK Selena/Jūrmala 15-30

Spēle par 3. vietu:
Lietuva – SK Imanta 20-15 (papildlaikā)

Fināls:
LSPA/ Livonia – RK Selena/Jūrmala 20–5