info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Livonia zaudē finālā par Heineken buci; turnīrā 26. vieta no 48

18.05.2014

RFC ”Livonia” pirmo reizi startējot Amsterdamas turnīrā regbijā 7 aizkļuva līdz finālam par ”Heineken” buci, taču izšķirošajā spēlē zaudēja ”CSR-Nanok” komandai no Dānijas, kura pusfinālā izslēdza no cīņas otru Latvijas komandau ”Transact Pro”.

Pēc diviem zaudējumiem pret spēcīgākām komandām – ”Wyvern Harlequins” no Anglijas (12:24) un Polijas izlasei (5:31), sākot turnīru sestdien, RFC ”Livonia” ar 21:7 uzvarēja ”Amstelveen RC”, kas deva grupā trešo vietu un iespēju spēkoties par 25.-36. vietu turnmīrā. Otrā diena iesākās ar uzvaru pār ”Western Quokkas” no Austrālijas ar 21:5 un pār klubu, kas ir pašreizējais Nīderlandes čempions klasiskajā regbijā – ”Haagsche Rugby Club” ar 26:22.

Pusfinālā pretim stājās ”Danish Vikings” pret kuriem tika gūta uzvara ar 19:7 un garantēta vieta finālā par 25. vietu pret ”CSR-Nanok”, kas otrā pusfinālā ar 21:10 uzvarēja regbija kluba ”Miesnieki” komandu ”Transact Pro”. Daudz netrūka, ka finālā par vienu no četrām šī turnīra trofejām sacenstos abi spēcīgākie Latvijas klubi regbijā 7. ”Transact Pro”, kas turnīrā startēja ceturto reizi, noslēgumā tika klasificēts dalītā 27.-28. vietā no 48 komandām.

Finālā RFC ”Livonia” zaudēja ”CSR-Nanok” ar 12:14 mača pēdējās minūtēs, kad pretiniekiem izdevās piezemējums pa centru, kādēļ arī viņiem labi izdevās uzvaru nesošais realizācijas sitiens.

RFC ”Livonia” vadītājs Jānis Zuments:

Izšķirošajā spēlē ielaidām piezemējumu pa centru pašās beigās. Taču pirmajai reizei šādā turnīrā šis ir labs pieteikums. Domāju, ka tas ir ļoti labs rezultāts – 26. vieta no 48 komandām. Daudzi mūsējie spēlētāji pirmo reizi spēlēja pret šādām komandām gūstot jaunu pieredzi un arī vērojot to, kā spēlē citas komandas. Žēl, ka neiznāca spēlēt pret otru Latvijas komandu.

Komandas galvenais treneris Edmunds Ščavinsks:

Pēc pēdējās spēles puiši bija ļoti piekusuši… Ļoti sāpīgi, ka zaudējumu piedzīvojām mača pēdējās sekundēs. Taču turnīra otro dienu sākām samērā labi. Mačā pret Nīderlandes čempioniem atdevām visus spēkus un uzvarējām. Pusfinālā dāņiem bija spēcīga komanda, taču uzvara iznāca diezgan viergla. Pirmajā dienā bija gan spēcīgākas komandas – bijām iekļuvuši nopietnā grupā, lai gan angļus varējām uzvarēt, taču vēl nebija stabilitātes un saspēlētības, taču poļiem gan bija ļoti spēcīga komanda. No ”Livonia” komandas spēlētājiem vzr izcelt Tomu Ziboli, Aināru Bērziņu, Jonu Mikalčus, otrajā dienā Kristaps Bērziņš nospēlēja labi, arī Vigo Valdavs. Reinis Pepa agresīvi spēlēja visu turnīru.

RFC ”Livonia” Amsterdamā spēlēja šādā sastāvā:

Artūrs Kisle, Toms Zibolis, Ainārs Bērziņš, Norberts Bekmanis, Vigo Valdavs, Jons Mikalčus, Kristaps Bērziņš, Vadims Martiņenko, Reinis Pepa, Gundars Grieķis, Gedimins Čekanausks un Kaspars Jēkabsons.

Valters Nikans

Foto: Jeļizaveta Iļjina