info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Livonia zaudē Miesniekiem Latvijas čempionāta finālspēlē

10.10.2015

”Garkalne/Livonia” pēc diviem gadiem ir zaudējuši Latvijas čempionu titulu, smagā spēlē pret ”Miesnieki/Ķekava” komandu, kura sestdien, 10. oktobrī Upesciemā izrādījās spēcīgāka ar 21:8.

“Miesnieki/Ķekava” čempionu titulu izcīnīja kopumā desmito reizi un pirmo reizi kopš 2012. gada. ”Livonia” pēc tam triumfēja 2013. un 2014. gadā. Divus piezemējumus jauno čempionu labā izdarīja Leno Bramanis, vienu Artūrs Kozels, bet sudraba laureātiem savu 13. piezemējumu čempionātā veica Dāvis Jansons, kurš kļuva par izdarīto piezemējumu čempionu, lai gan spēlēja tikai sezonas otrajā pusē. Savukārt Kristaps Bērziņš ar 107 punktiem atkal kļuva par Latvijas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju.

Pirmajā puslaikā bija daudz interesantas cīņas, taču rezultatīvas darbības tikai divas, kad pēc grupcīņas piezemējumu izdarīja Bramanis un Maksims Batrakovs iesita realizāciju, panākot 7:0 “Miesnieku” labā.

Atbildes piezemējumu “Livonia” pašā otrā puslaika sākumā pēc grupcīņas un Martina Ljanzberga piespēles, pa malu veiksmīgi izlauzās Jansons, tomēr izlīdzinājumu panākt neizdevās – Kristapu Bērziņu aizsarga pozīcijā puslaikā nomainījušais Vitars Blošķis sita realizāciju garām.

Arī otro piezemējumu “Miesniekiem” izdarīja Bramanis burzmā pie ieskaites laukuma un ar Batrakova iesisto realizāciju rezultāts kļuva 14:5, ko gan ātri samazināja Blošķis ar soda sitienu.

57. minūtē vēl vienu piezemējumu nākamo čempionu labā burzmā izdarīja Kozels, bet Batrakovs atkal bija precīzs panākot 21:8, kas arī izrādījās mača galarezultāts.

“Miesnieku” rindās bija viens no diviem Latvijas profesionālajiem regbistiem – Uldis Saulīte, kurš ikdienā pārstāv Krievijas šāgada vicečempioni Krasnojarskas “Jeņisej-STM”, kā arī aizsarga pozīcijā debitēja kādreizējais Anglijas U-16 izlases pārstāvis Feivors Maduka, kuru studenta gaitas uz vairākiem gadiem atvedušas Latvijā.

”Miesnieku” galvenais treneris Uldis Bautris pēc spēles neslēpa, ka mērķis klubam tagad ir ār laiku kļūt par spēcīgāko Baltijā, kur līdz šim dominējušas Lietuvas komandas.

Zibolis: darbs ir padarīts liels, ja jau izlases treneris uzaicina uz treniņiem mūsu jaunos spēlētājus

”Livonia” spēlētāji pēc finālmača bija emociju pārpilni. Nav ko slēpt – daži raudāja. Taču tas kaut ko nozīmē, ja raud īsti veči, kuri gribēja uzvarēt. Un tas nozīmē to, ka spēlē atdoti visi spēki, kaut kas nav izdevies un ne par ko nav jākaunas. Daudz briesmīgāk būtu, ja zaudējums tiktu uztverts bez emocijām.

”Ar vienu vien vēlēšanos uzvarēt bija nepietiekami. Nepieciešams strādāt, strādāt un vēlreiz strādāt,” pēc spēles gandrīz vai Vladimiru Ļeņinu citējot sacīja komandas spēlējošais galvenais treneris Toms Zibolis. ”Mēs zaudējām gandrīz visus savus autus, bet pēc tam sākām zaudēt arī savas grupcīņas. Ja tiek zaudētas standarta situācijas – tā vairs nav spēle. Domāju, ka mūsu puišiem vēl nepietiek viltības un pārliecības pašiem par sevi. Daudzās spēles epizodēs pat nav vajadzīgs spēks. Ir jābūt tajā īstajā vietā, kur izvēršas uzbrukums, kur ir spiediens. Taču es nenoliegšu, ka ”Livonia” ir ļoti jauna komanda. Kopš pagājušā gada ir iesaistījušies ļoti daudzi spēlētāji, kuri sākuši trenēties no nulles, bet Latvijas izlases galvenais treneris viņus jau uzaicina pievienoties valstsvienības treniņos. Tas nozīmē, ka mūsu klubā ir izdarīts ļoti labs darbs.”

”Sestdienas spēlē bija ļoti grūti pretoties ”Miesnieku” grupcīņai, kas, domāju, pēc svara bija par kilogramiem 200 smagāka nekā mūsējā. Pretiniekiem ievērojami palīdzēja arī Uldis Saulīte, kurš labi spēlēja aizsardzībā apturot mūsējos. Cīņas spēlētāji mums nespēja apgādāt ar bumbām ”vējeri”. Turpretī ”Miesnieki” ļoti daudz spēlēja tieši caur cīņas spēlētājiem, un visi trīs piezemējumi viņiem arī tika izdarīti pēc grupcīņas. Bet mūsu skrējējiem nebija darbības plašuma.”

”Rezultāts ir tāds, kāds ir, taču nevarēja nepamanīt, kā priecājās pretinieki pēc uzvaras pār mums. Tas parāda cieņu un to, ka spēlēm pret mums viņi gatavojušies nopietni. Bet mūsu komanda ir gados jauna, un tā virzīsies uz priekšu ar lieliem soļiem.”

Treneris vēlējās uzteikt pirmajā līnijā Uvi Vasiļenko un Gundaru Grieķi, kuram ”bija kļūdas, taču spēlētājs atdod visus spēkus”, uz maiņu iznākušo Valtu Ripu, Mārtiņu Rundānu, komandas kapteini Vigo Valdavu, arī Dāvi Gauju un Dāvi Jansonu.

Treneris rekomendēja Latvijas izlases galvenajam trenerim Sergejam Lisko 17 spēlētājus gaidāmajām spēlēm Eiropas Nāciju kausā 31. oktobrī Rīgā pret Ungāriju un 7. novembrī Kiprā, taču Zibolis apzinās, ka visi 17 noteikti nebūs izlasē.

”Dažreiz paiet ļoti daudz gadu, kamēr izveidfojas komanda, kamēr tā nostiprinās un kļūst spēcīga. Tas ir pakāpenisks darbs, kamēr vīri saspēlējas. Strādāsim, centīsimies, lai mums izdotos,” sacīja Zibolis pēc komandas pēdējās spēles 2015. gada sezonā.

”Garkalne/Livonia” punktu guvēji 2015. gada Latvijas čempionāta spēlēs

Kristaps Bērziņš 107 (6P, 34R, 3S), Dāvis Jansons 67 (13P, R), Vitars Blošķis 27 (4P, 2R, S), Valters Raņķis, Uvis Vasiļenko pa 25 (5P), Dāvis Gauja, Reinis Pepa, Vigo Valdavs, Roberts Miksons pa 15 (3P), Kaspars Uķis, Pavels Tulubjevs pa 10 (2P), Gundars Grieķis, Emīls Akulis, Juris Pavlovs, Ainārs Bērziņš, Toms Zibolis, Edijs Libers, Egidijus Šemeta, Markuss Krallišs, Kristaps Martinsons, Mārtiņš Rundāns, Martins Ljanzbergs, Valts Ripa pa 5 (P)

LATVIJAS ČEMPIONĀTA FINĀLS

Miesnieki/Ķekava – Garkalne/Livonia 21:8 (7:0)

Miesnieki/Ķekava. Piezemējumi: Leno Bramanis (2), Artūrs Kozels. Realizācija: Maksims Batrakovs (3)

Garkalne/Livonia. Piezemējums: Dāvis Jansons. Sods: Vitars Blošķis

Garkalne/Livonia sastāvs: Uvis Vasiļenko, Gundars Grieķis, Martēns Rišoms – Egidijus Šemeta, Kristaps Martinsons – Mārtiņš Rundāns, Toms Zibolis, Martins Ljanzbergs – Norberts Bekmanis, Valters Raņķis – Dāvis Gauja, Vigo Valdavs, Dāvis Jansons, Pavels Tulubjevs – Kristaps Bērziņš. Uz maiņu: Jurijs Fomins, Edijs Libers, Valts Ripa, Artūrs Kisle, Roberts Miksons, Vitars Blošķis, Kaspars Uķis, Edmunds Ščavinsks

Tiesnesis: Vadims Pihovkins (Krievija)

Valters Nikans

Foto: Jeļizaveta Iļjina (RFC ”Livonia”)