info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

LIVONIAS spēlētājs Vigo Valdavs juniors palīdz Latvijas valstsvienībai uzvarēt Maltu!

11.11.2010

Ar uzvaru pār Maltas izlasi 2010. gada sezonu noslēguši Latvijas valstsvienības regbisti, sestdien, 6. novembrī Valletas centrālajā stadionā ar 33:26 pārspējot laukuma saimniekus, lai arī pēc pirmā puslaika bija zaudētāju lomā ar 6:19.

Spēle “Hibernians” stadionā sākās ar maltiešu pārsvaru. Laukuma saimnieki izdarīja divus piezemējumus un divreiz precīzi izpildīja realizācijas sitienus, izvirzoties vadībā ar 14:0. Latvija atbildēja ar diviem precīziem Kristapa Bērziņa soda sitieniem, panākot 6:14. Pirmā puslaika izskaņā Malta vēlreiz piezemēja bumbu Latvijas valstsvienības ieskaites laukumā, panākot vadību 19:6.

Savukārt otrajā puslaikā, kad pa vējam jau bija jāspēlē mūsu ovālās bumbas meistariem, cīņas gaita krasi mainījās. Lai arī maltieši spēja izdarīt vēl vienu piezemējumu, Latvijas regbisti atbildēja ar četriem piezemējumiem, vispirms panākot neizšķirtu 26:26, bet tad ar Vigo Valdava juniora pūlēm, pēc Valtera Raņķa lieliskas piespēles, un precīzu Bērziņa realizācijas sitienu nodrošināja izšķirīgo pārsvaru 33:26.

Latvijas valstsvienība par šo spēli nopelnīja četrus punktus par uzvaru un vienu bonusa punktu par četriem piezemējumiem. Savukārt Maltai nācās samierināties ar diviem bonusa punktiem – par četriem piezemējumiem un zaudējumu, kas nepārsniedz septiņus punktus. Tādējādi Latvija 2010. gada sezonu Eiropas Nāciju kausa izcīņas 2A grupā pabeidza ar izcīnītajiem sešiem punktiem. Nākamgad, 30. aprīlī, Latvija viesos Klaipēdā spēlēs pret Lietuvu, bet 14. maijā savā laukumā uzņems Zviedriju.

Latvijas izlases treneris Juris Straume:
– Jāuzsver, ka komanda kopumā labi nocīnījās aizsardzībā. Protams, labākie šajā ziņā bija mūsu leģionāri Jurijs Baranovs un Uldis Saulīte. Tomēr, pats galvenais, ka nebija tādu caurumu kā pirmajā mačā pret Horvātiju. Labi nospēlēja malējie spēlētāji, un visi, kas nāca laukumā uz maiņu, pastiprināja spēli. Paldies puišiem par grūto uzvaru, un cerēsim uz ne mazāk saturīgu sniegumu nākamā gada spēlēs. Latvijas valstsvienības punktu guvēji spēlē pret Maltu: Kristaps Bērziņš 13 (trīs soda un divi realizācijas sitieni), Māris Čeksters, Reinis Pepa, Aigars Muzikants un Vigo Valdavs juniors pa 5.

Jānis Erenbergs,
Latvijas Regbija federācijas preses sekretārs