info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“Livonieši” dodas palīgā Latvijas izlasei

20.10.2017

Latvijas regbija izlase ar vairākiem RFC “Livonia” spēlētājiem sastāvā šo sestdien Ungārijā sāks 2017./2018. gada sezonas “Rugby Europe” čempionāta pirmās konferences Ziemeļu zonas turnīru.

Sergeja Lisko vadītās valstsvienības rindās rudens spēlēs redzēsim “livoniešus” Kasparu Briedi, Aināru Bērziņu (atgriešanās izlases rindās), kā arī debitantus Janeku Taškānu, Dāvidu Bērtiņu un Dāvi Jaunalksni. Bērtiņam ir 19 gadi, bet Jaunalksnim tikai 17 gadi, tāpēc abiem jaunajiem regbistiem tā būs neatsverama pieredze karjeras turpinājumā, tik agri jau tiekot pie starptautiskas pieredzes. Valstsvienības rindās redzēsim arī Tomu Deividsonu, kurš šovasar deva nozīmīgu artavu “Livonia” komandas spēlēs un treniņos.

Latvijas regbisti piektdien dodas uz Ungārijas pilsētu Estergomu, bet spēle pret ungāriem plānota sestdien, 21. oktobrī. To tiešraidē no pulksten 13 varēs redzēt “Rugby Europe TV”.

Latvijas pretinieces šajā spēļu ciklā bez Ungārijas būs vēl Ukraina (31. vieta pasaules izlašu rangā), Lietuva (38. vieta) un Zviedrija (61. vieta). Ungārija pasaules rangā ieņem 71. vietu, bet Latvija ir 50. vietā.

Pēc spēles Ungārijā nākamo maču Latvija aizvadīs 28. oktobrī Jelgavā pulksten 15:00 pret mūsu dienvidu kaimiņiem Lietuvas regbistiem. Nākamgad 5. maijā Latvija savās mājās uzņems Ukrainu, bet nedēļu vēlāk 12. maijā spēlēs Zviedrijā.

“Diemžēl mums nav iespēju pārbaudes spēlēm , tāpēc jauni kandidāti jāizraugās jau oficiālu spēļu gaitā. Pirmajā līnijā būs pieredzējušo un jauno spēlētāju maisījums. Ir risks, bet tas var attaisnoties. Ciršas lēmums pirms gada paziņot par karjeras beigām izlasē, iespējams, bija kļūda. Viņš vēl mums var noderēt. Pietrūks Leno Bramaņa, kurš nolēmis noslēgt karjeru, taču kaut vai ar dvēseli būs kopā ar mums,” pirms izlases mačiem sacījis Latvijas komandas galvenais treneris Sergejs Lisko. “Žēl, ka šoruden mums cikls iznāk sasteigts, kas nav labi. Izlases spēle notiek jau divas nedēļas pēc Latvijas čempionāta izšķirošās spēles. Abas izlases spēles šķir viena nedēļa, kas ir pārāk maz. Iepriekš bija divas nedēļas. Mēs neesam profesionāļi, kas tik īsā laikā spēj pienācīgi atjaunoties, atklāt kļūdas un strādāt, lai tās novērstu.”

Foto. Z.Zālmanis