info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Livonietes uzvar un turpina cīņu par titulu

10.09.2019

LSPA/Livonia” regbistes atguvušās pēc sezonas sākuma klupieniem, Latvijas čempionāta trešajā posmā demosntrēja pērn iepazīto stabilo sniegumu, kas tagad ļauj cerīgi lūkoties zelta medaļu virzienā.

Vasaras sākumā sezonas pirmajos divos no četriem posmiem LSPA/”Livonia” atzina savu sīvāko konkurentu “RK Selena/Miesnieki” pārākumu. “Selena” šogad piedzīvojusi pārmaiņas, pastiprinājusi sastāvu ar citu komandu līderēm, kriteni uzlabojusi treniņu līmeni, kas radīja problēmas livonietēm sezonas sākumā.

Tomēr pēc ilgākas pauzes sestdien Rīgas Tehniskās koledžas laukumā redzājām to LSPA/”Livonia” komandu, kas pērn nedeva pretiniecēm nekādas cerības. Ierindā bija visas praktiski labākās spēlētājas, kā arī komandai šoreiz palīdzēja arī pirms diviem gadiem Latvijā spēlējusī Vācijas regbiste Luīze Lautere. Livonietes savā labākajā sastāvā apliecināja, ka nosaka toni Latvijas dāmu regbijā.

Turnīra sākumā ar 51:0 sagrauta “Selēna/RK Jūrmala”, nedaudz sīvākā cīņā ar 38:19 apspēlētas SK Imanta regbistes un ar 49:0 uzvarētas Lietuvas kluba Tauras VRA regbistes. Bez lielām problēmām līdz izšķirošajai spēlei tika arī “Selēna/Miesnieki” regbistes, līdz ar to trešā posma uzvarētājas – kā ierasts – izšķīrās vienā spēlē.

Šoreiz finālspēles likme bija ļoti augsta – “Selēna/ Miesnieki” uzvaras gadījumā pretinieces arī kļūtu par čempionēm, bet livonietēm būtu jāatstāj čempionu tronis. Mūsu kluba regbistes ar to nedomāja samierināties un, komandas kapteines un līderes Līgas Svetlovas iedvesmotas, otrajā puslaikā spēja atspēlēties no 0:12 zaudējuma, nedodot “Selēna/Miesnieki” cerības. Svetlovai izšķirošajā spēlē divi piezemējumi, bet komandai uzvara ar 22:12.

Tādējādi Latvijas čempiones – kā to nosaka reglaments – kļūs zināmas sezonas noslēdzošajā posmā 21. septembrī. Posma uzvarētājas arī kļūs par Latvijas čempionēm, un savstarpējā spēlē nevajadzēs domāt par punktu starpību.

Tas nozīmē, ka pēc divām nedēļām RTK laukumā visas dienas garumā valdīs regbijs. LSPA/Livonia regbistēm cīņa izšķirošajā Latvijas čempionāta posmā, bet vīru pirmajai komandai “Garkalne/Livonia” izšķirošā zelta cīņa par Latvijas čempionu titulu pret saviem mūžsenajiem pretiniekiem “Miesnieki/ Ķekava”.

Foto: Ģirts Kehris