info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Livonijas lietuvieši – kas viņi ir?

25.07.2013

Ar RFC ”Livonia” komandās spēlējošajiem lietuviešiem nedaudz sīkāk iepazīstināja ”Autowelt/Livonia” galvenais treneris un ”Garkalne/Livonia” piecpadsmitnieka komandas brīvais pussargs Edmunds Ščavinsks.

No 2007. līdz 2011. gadam Lietuvas čempionātā spēlēja ”Miesnieki”, kas startus kaimiņvalstī bieži noteica par prioritāti, vienu sezonu vispār pat nestartējot pašmāju čempionātā aizbildinoties ar to, ka Latvijā ir maz komandu ar kurām interesanti sacensties, bet kopējais spēles līmenis Lietuvā augstāks. ”Livonia” izmanto citu sadarbības veidu ar kaimiņvalsti – savās kluba komandās uzaicinot atsevišķus lietuviešu spēlētājus.

Jānis Zuments ar Šauļu ”BaltRex” pārstāvi Edmundu Ščavinsku (Edmundas Ščavinskas) iepazinās nejauši, regbija 7 komandas trenera meklējumos. Pateicoties Edmundam, RFC ”Livonia” komandās tagad var ieraudzīt ļoti labus lietuviešu spēlētājus arī piecpadsmitniekā. Ir nokārtotas visas formalitātes, lai viņi būtu tiesīgi spēlēt gan Lietuvā ”Baltrex” komandā, gan Latvijā. Lielajā regbijā un septiņniekā šajā sezonā bijuši jau 12 lietuvieši. Starp citu, ”BaltRex” palika vienīgā Lietuvas komanda, ko ”miesniekiem” tā arī ne reizi neizdevās uzvarēt, lai gan visas piecas reizes, kad Lietuvas čempionātā startēja Latvijas klubs, ”BaltRex” vienmēr palika otrais aiz Šauļu ”Vairas-Jupoja”.

Ščavinsks, 2009. gada Lietuvas Gada regbists, ilggadējs Lietuvas valstsvienības spēlētājs, kurš vairākus gadus neizlaida nevienu savas valstsvienības maču, izlasē jau beidzis spēlēt, trenē Latvijas regbija 7 čempionāta līderkomandu ”Autowelt/Livonia” un spēlē 10. numura pozīcijā ”Garkalne/Livonia” piecpadsmitnieka komandā.

Šobrīd Lietuvas valstsvienībā, kas spēlē vienu līmeni augstāk Eiropas Nāciju kausa izcīņā nekā Latvija, pārstāvēti četri ”BaltRex” regbisti, kas paspējuši uzspēlēt arī ”Garkalne/Livonia” komandā Latvijas čempionāta un kausa izcīņas spēlēs. Tie ir Toms Gabrielaitis (Tomas Gabrielaitis), Vaidots Gaubs (Vaidotas Gaubas), Gedimins Švoba (Gediminas Švoba) un Andrjus Sutkus (Andrius Sutkus), kurš piedalījies tikai kausa ceturtdaļfinālā pret ”Kalvi”, kamēr pārējie nosauktie gājuši laukumā vairāk spēlēs.

Gabrielaiti Ščavinsks raksturoja kā ļoti labu un nopietnu stabu, trešās līnijas uzbrucējus – Švobu kā jau krietni pieredzējušu, neraugoties uz tikai 25 gadiem, bet Gaubu – kā jaunu un perspektīvu.

Ļoti skaļi sevi pieteicis pieredzējušais un ātrām kājām apveltītais stabs, kurš var spēlēt arī kā centrs – Toms Zibolis (Tomas Zibolis). Kopā ar Gaubu un Vitaru Blošķi (Vytaras Bloškis) ir ”Autowelt/Livonia” septiņniekā, bet Blošķis (viņš arī attēlā ar labākā speciālbalvu) tika atzīts par labāko spēlētāju Latvijas čempionāta otrajā posmā – Garkalnes kausa izcīņā. Blošķa iesauka ”Lāzers” un viņu Ščavinsks nosauca kā ātrāko spēlētāju.

Lietuvas U-19 izlasē spēlē trešā līnija/centrs Airids Patskočims (Airidas Patskočimas) un mala Lūkass Dzelve (Lukas Dzelve).

Pieredzējis, sen jau spēlējošs cīņas pussargs ir Laurins Prelgausks (Laurinas Prelgauskas), jauns un perspektīvs – vēl viens 9. numura pozīcijas spēlētājs, kurš čermpionāta spēlē pret ”Kalvi” darbojās kā aizsargs – Ēvalds Kasmausks (Evaldas Kasmauskas).

Visbeidzot, vēl viens lietuvietis – Gedimins Čekanausks (Gediminas Čekanauskas) spēlēja ”Autowelt/Livonia” LČ pirmajā posmā regbijā 7.

Valters Nikans, RFC ”Livonia” preses sekretārs

Foto: Zigismunds Zālmanis (”Nikon”)