info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

“LSPA/Livonia” – Latvijas čempiones trešo gadu pēc kārtas!

8.10.2019

Izcili aizvadīta sezonas otrā puse, perfekta izšķirošā spēle un Latvijas čempionu gods nosargāts! “LSPA/Livonia” meitenes sestdien, 21.septembrī, ar drošu uzvaru pēdējā posmā trešo gadu pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionēm.

LSPA/”Livonia” ir pirmā komanda Latvijas regbijā, kas uzvar Latvijas čempionātā trīs gadus pēc kārtas.

Livonietes sezonas pirmajos divos posmos piekāpās “Selēna/Miesnieki” komandai, kas šogad pastiprinajusi sastāvu. Septembra sākumā trešajā posmā izdevās beidzot sapulcēt optimālo sastāvu un uzvarēt posmā, kas ļāva saglabāt cerību uz Latvijas čempionu titulu, ko arī izdevās iegūt.

Tāpat kā iepriekšējos gadus un šogad pirmajos trijos posmos, uzvarētājas nācās noskaidrot LSPA/”Livonia” un “RK Selena/Miesnieki” duelī. Livonietes pirms tam ar 50:0 sagrāva Tauras VRA un ar 40:7 uzvarēja SK Imanta regbistes, bet vairāk par rezultātu cerības pirms zelta spēles raisīja rādītais ātrums un kopējais sniegums meiteņu izpildījumā. Arī “Selēna/ Miesnieki” regbistes guva uzvaras pār Tauras VRA un “Imanta”, līdz ar to sezonas noslēdzošā spēle bija sezonas izškirošā, zelta spēle.

Pēdējā posmā livonietes konkurentēm nedeva nekādas cerības, turklāt sīvākās pretinieces “Selēna/Miesnieki” šoreiz tika sakautas ar 33:7. Pirmajā puslaikā ielikts pamats zelta medaļām, bet otrajā puslaikā pretiniecēm netika dota pat mazākā iespēja padomāt par izglābšanos. Daniela Šakociņa trīs piezemējumi, bet vēl divi lieliskā formā esošajai komandas kapteinei Līga Svetlova.

Edmundas Ščavinskas, LSPA/”Livonia” treneris: “Sezonas sākumā zaudējām pirmos posmus. Trenerim ir grūti, kad komanda zaudē, jo tad nāk ārā visas nepilnības. Vajag analizēt situāciju, un šajā sezonā kļūdu analizēšana deva progresu. Izdarījām daudz labu lietu, sarīkojām nelielas treniņnometnes, bija laiks pastāstīt un izskaidrot meitenēm vairākas situācijas. Latvijā ar regbija amatieriskuma līmeni treneriem ir grūti savākt komandu un izskaidrot visas nianses. Tāpēc esmu ļoti priecīgs , ka izdevās savākties, un parādījām, kā sezonas gaitā komanda var izmainīties un progresēt soli pa solim līdz pēdējam posmam. Es redzēju, ka meitenes ir šodien gatavas spēlēt un izcelt to zeltu. Visas tik labā formā, koncentrēšanās, un viss arī gāja no rokas. Pat no pirmās spēles, viņas šosezon tā nebija spēlējušas. Bija daudz ātrākas par pretiniecēm. Mums komandā ir Liene Vāciete, kura trenē futbolu. Viņa sacīja, ka mūsu meitenes fiziski ir ļoti spēcīgas un varētu jebkurā sporta veidā būt vadošās. Ātras, trenētas un lieliskas spēlētājas. Pašam prieks, meitenēm prieks, klubam prieks. Tagad varam mierīgi svinēt!”

Foto: Sanita Ieva Sparāne