info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

No kautiņa ar lietuviešu komandu līdz RFC ‘’Livonia’’ viceprezidenta amatam. Arņa Arbeitera regbija iedvesmas stāsts

4.05.2020

‘’Dārgie kluba biedri. Pirmais: sveicu jūs visus 4. maija Svētkos – Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā! Otrais – ievērojam visus valsts noteiktos norādījumus ,jo kārtīgāk ievērosim , jo ātrāk viss beigsies un visi varēsim tikties laukumā . Trešais – novēlu jums visiem izturību , dzīvesprieku un optimistisku noskaņojumu šajā dīvainajā laikā . Trenējamies pēc iespējām, sazināmies, sarakstāmies , nezaudējam kontaktus un savstarpējo cilvēcisko komunikāciju. Jo tas ir tas , kas mūs vieno,’’ šajos mazliet neparastajos brīvības svētkos mums novēl RFC Livonia viceprezidents Arnis Arbeiters.

Arnis Arbeiters

  • 42 gadus jauns , precējies ir 2 bērni.
  • Dzimis Rīgā un regbija gaitās viņu ievilināja Jānis Zuments.
  • 1993. gadā Arnis iestājās Rīgas Valsts 1. Ģimnāzijas 10. klasē. Jānis piedāvāja pamēģināt spēkus Ulda Bautra jaunizveidotā regbija kluba “Rīgas Miesnieki” jauniešu komandā. Tā arī tur aizķēries.
  • Bez sporta un laika ar ģimeni pavadīšanas patīk ceļot un braukāt ar motociklu, kur acis rāda. Mums ar sievu hobijs ceļot ir kopīgs, esam pabijuši vairāk kā 50 pasaules valstīs. Parasti, kad jāizvēlas starp nopirkt kādu jaunu mantu vai lidmašīnas biļetes uz kādu vēl neapmeklētu pilsētu vai valsti , izvēle ir par biļetēm. Jauns TV pagaidīs 😉
  • Bez Livonijas un Latvijas izlasēm mīļākā komanda ir – ALL BLACKS 🏉

Trīs regbija zelta momenti

‘’Karjerā es pats sev nekādus dižus sasniegumus nesaskatu, biju komandas spēlētājs. Kā jau daudzi deviņdesmitajos gados, pēc vidusskolas beigšanas tiku ierauts pieaugušo dzīves virpulī un regbijs tika atstāts otrajā plānā.

Drīzāk es nosaukšu trīs spilgtākas epizodes, kas mani ir veidojošas kā personību tālākajā dzīvē.

Pirmā – pirmo reizi notvert un apgāzt Vilmāru Sokolovu. Viņš man bija kā Latvija spēlētāja paraugs regbijā. Tas notika ziemas treniņā VEF stadionā, tad vēl biju tikai 16 gadus vecs .

Tas viesa pārliecību par sevi, ka viss ir iespējams, ja cenšas un iet uz mērķi,’’ smejoties atceras Arnis.

Otrs spilgtais mirklis bijusi spēle vecajā hipodroma stadionā pret Francijas vienaudžiem. ‘’Spēlējām mēs kā Latvijas klubu jauniešu izlase. Tiku pie pārsistas uzacs un atskārsmes, ka ārzemnieki nav pārcilvēki.

Ņemot vērā padomju dzelzs priekškara radīto ilūziju par rietumiem, spēles ar lietuviešu vienaudžiem bija ikdiena, bet franči…. Viņi mūs uzvarēj tīri dēļ tā, ka viņi ļoti labi tehniski spēlēja regbiju,trenējas no bērna kājas tomēr. Mans un pāris komandas biedru viedoklis bija, ka mēs bijām fiziski labāk sagatavoti.

Trešais spilgtais mirklis – lai cik brutāli neskan, kautiņš ar lietuviešu komandu turnīra spēles laikā, ja nemaldos, 1995. gadā.

Bija izšķiroša spēle, rezultāts peldošs, spēle Lietuvā un kā parasti, vietējiem visi apstākļi palīdz. Spēles epizodē mūsu komandas biedram, guļošam, ar kāju tika izsist zobs.

Un sekoja auta izspēle, kas beidzās ar kautiņu komanda pret komandu. Kāpēc to stāstu? Tāpēc ka, šī epizode parādīja regbija komandas būtību, mūsu kluba kalendāra maija saukli “komandas gars”. To ka regbijā komanda ir viens par visiem un visi par vienu, to, ka regbijs nebeidzas tikai uz laukuma. Spēlējot regbiju, iepazīsti komandas biedrus, ar kuriem pēc tam esi gatavs iet izlūkos, kas vienmēr palīdzēs, ja vajadzēs, un otrādi. Regbijs man ir devis daudz jaunu draugu , paziņu un emociju,’’  uzsver Arnis.

No spēlētāja par kluba viceprezidentu

‘’Regbiju es salīdzinātu ar viena žurnālista teicienu par motociklistiem: “ Ja divu sezonu laikā nav ar mocis salauzis vai nosities, tad brauks ilgi.’’smejas Arnis.

‘’Uzskatu, ka tāpat ir ar regbiju. Ja esi nospēlējis jebkurā līmenī pilnas divas sezonas, tu ar šo, par šo, gar šo un ap šo sporta veidu būsi uz visu dzīvi. Pēdējo reizi spēlēju 2006. gada čempionātā .

Atbalstījis esmu vienmēr savu iespēju robežās gan klubu, gan savulaik arī LRF, jo regbijs bija un joprojām Latvijā ir amatieru sporta veids. Un tādi sporta veidi dzīvo uz fanu, draugu atbalsta un entuziasma,’’ stāsta Arnis.

Jautāts par Zumenta stafetes pārņemšanas iemesliem, viņš uzreiz iebilst – nebūtu korekti teikt, ka to vienkārši pārņēmis vienā personā .

‘’Bija kluba menedžmenta paplašinātā sapulce, tika izlemts par kluba vadības decentralizāciju, jo uz to brīdi, 2019. gada rudenī, bija pēdējo gadu laikā eskalējies mūsu jau tā mazajā Latvijas regbija sabiedrībā, konflikts, kas vairs nebija sportisks, bet gan jau vairāku personāliju savstarpējs, kam tika piesaistīs automātiski klubs ar no tā izrietošām sekām.

Tāpēc arī no šī gada mums ir pienākumi no vienas personas pārdalīti uz vairākām.

Vigo Valdavs ir kluba prezidents, kura rokās-  jauniešu attīstība, kas pateicoties Vigo un jauno treneru kolektīvam darbam un sadarbībai ar reģioniem , ir izaugusi līdz 70-80 dalībniekiem,’’ var palepoties Arnis.

Un tas ir tikai sākums

‘’Ir vēlme šogad pārlēkt skaitlim 100, bet tas atkarīgs no COVID-19 ieviestajām izmaiņām sporta dzīvē. Bijušais spēlētājs Egidijus Šemeta tagad vada kluba operatīvo dzīvi, visu kas saistīts ar treniņiem un spēlētājiem.

Manā pārziņā ir viss, kas saistīts ar kluba oficiālu pārstāvēšanu visās ar mums saistītajās organizācijās un sadarbība ar atbalstītajiem . Kā arī mums no šī gada ir ne tikai kluba menedžeris, bet, lai celtu kluba biedriem pieejamās organizēšanas un sniegto pakalpojumu kvalitāti spēļu sagatavošanās procesa un to norises laikā , turnīros un tā tālāk mums klubā ir jauns amats – sporta direktors,’’ amatus uzskaita Arnis.

Jā, pandēmijas ieviestie ierobežojumi ietekmēs arī ‘’Livonia’’ darbību un plānus.

‘’Ļoti ietekmēs. Šeit ir ilgi un daudz ko stāstīt . Sākot no mūsu paredzētā pavasara meiteņu turnīra atcelšanas , draudzības spēles ar Maskavas “Torpedo”, sieviešu un  jauniešu treniņnometnes atcelšana un tā tālāk . Tika izjaukts komandas treniņu process,’’ uzskaita Arnis.

Un tieši tāpēc viņš Latvijai zīmīgajā datumā izmanto iespēju iezīmēt arī citu jaunu sākumu, novēlot kluba biedriem izturību, dzīvesprieku un optimistisku noskaņojumu šajā dīvainajā laikā. Turam īkšķus, lai jau drīz, pavisam drīz lielais regbijs atsāktos ar jaunu sparu!