info@livonia-rugby.lv
RFC Livonia © 2016 Mājas lapu izstradāja: iconcept.lv
info@livonia-rugby.lv

Pēterburgā gūta neatsverama pieredze

30.05.2017

Mūsu regbija 7 komanda 27. un 28. maijā piedalījās Eiropas klubu čempionu turnīrā, kas risinājās Sanktpēterburgā, iekrājot lielisku pieredzi un ierindojoties astotajā vietā.

Pēc diezgan veiksmīgās pirmās dienas, kurā ar 24:0 pieveicām Somijas “Helsinki Rugby Club” un ar 36:0 Baltkrievijas “Busly”, bet ar 12:24 piekāpāmies Šauļu “Baltrex”, otrajā dienā ceturtdaļfinālā zaudējām spēcīgam pretiniekam no Francijas, kā rezultātā bija jācīnās par piekto līdz astotajai vietai turnīrā kopumā. Lai gan spēlē ar Horvātijas komandu bijām vadībā, pēdējā pretinieku uzbrukumā pieļāvām parupju kļūdu un spēli zaudējām ar rezultātu 14:19. Pēdējā mačā atkal ļoti līdzīgā cīņā tikai pašās beigās ar 7:22 piekāpāmies Pēterburgas izlasei un ierindojāmies astotajā vietā Eiropas klubu čempionu turnīrā.

RFC “Livonia” vadītājs Jānis Zuments:

– Protams, ka vēlējāmies uzrādīt labāku rezultātu un atzīšu, ka komanda bija to pat pelnījusi, taču pavisam noteikti, lai izteiktu vērtējumu par puišu startu, jāsaprot komandas mērķis, dodoties uz šo turnīru, un jāizvērtē, vai tas ir sasniegts. Kluba mērķis turnīrā bija iespēlēt jauno paaudzi un parūpēties par tās ātrāku adaptēšanos senioru līmenim, tāpēc komandas sastāvā Pēterburgā spēlēja divi 17gadīgi spēlētāji, trīs 18gadīgi regbisti un viens 20gadīgs spēlētājs. Jo īpaši, ņemot vērā divas pēdējās turnīra trillera cienīgas spēles, uzskatām, ka komanda nospēlējusi ļoti labi un jaunie puiši ir guvuši neatsveramu pieredzi, kura ļaus viņiem jau tuvākajās nedēļās demonstrēt Latvijas mēroga sacensībās daudz nobriedušāku sniegumu.

Liels paldies pieredzējušajiem puišiem Pavelam, Gatim, Vigo, Valteram un Kristapam par izturību un sapratni pret komandas jauno maiņu, jo šāda veida eksperiments ar komandas miksli no jaunajiem un vecajiem ārzemju turnīrā ir veikts pirmo reizi un pats biju patīkami pārsteigts, cik kvalitatīvi viņi tika galā ar savu uzdevumu runāt, skaidrot un atbalstīt jaunos čaļus kaujas apstākļos. Savukārt jaunajiem paldies par cīņassparu, pašaizliedzību, vēlmi augt un mācīties, lai sasniegtu nākamos mērķus regbijā!

RFC “Livonia” komandas sastāvs:
– Pavels Tulubjevs
– Gatis Purviņš
– Dāvids Bērtiņš
– Valters Raņķis
– Dāvis Jaunalksnis
– Vigo Valdavs jr.
– Kristaps Bērziņš
– Ivo Kapiņš
– Roberts Brikmanis
– Niks Voitečko
– Mārtiņš Sluka

Par turnīra labāko spēlētāju Pēterburgas turnīrā komandas treneri atzina Dāvidu Bērtiņu.

FOTO: Zigismunds Zālmanis (RFC “Livonia”)